Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι θα γίνει στις 23/9;

 

Ό,τι γίνεται κάθε χρόνο τέτοια μέρα: Ο κόσμος ανυπομονεί για το ξημέρωμα τής επόμενης που έχω γενέθλια.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε ρε λεβέντες,υπάρχει τρόπος χειραγώγησης των αποτελεσμάτων του google earth-google maps;

Διαφορετικά θα το αποδώσω σε μεταφυσικά αίτια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω λογαριασμό στην Πειραιώς και έχω βγάλει (εδώ και δύο χρόνια) μια χρεωστική. Το θέμα είναι από μια στιγμή και μετά κάτι έγινε και μόνο σε ένα atm μου δέχεται την κάρτα (στα άλλα μου λέει "λυπούμαστε η κάρτα σας δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί") και υποψιάζομαι ότι φταίει η κάρτα. Θέλω λοιπόν να βγάλω καινούργια. Χρειάζονται χαρτιά ή απλά πάω και τους λέω θέλω μια κάρτα για τον λογαριασμό μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω λογαριασμό στην Πειραιώς και έχω βγάλει (εδώ και δύο χρόνια) μια χρεωστική. Το θέμα είναι από μια στιγμή και μετά κάτι έγινε και μόνο σε ένα atm μου δέχεται την κάρτα (στα άλλα μου λέει "λυπούμαστε η κάρτα σας δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί") και υποψιάζομαι ότι φταίει η κάρτα. Θέλω λοιπόν να βγάλω καινούργια. Χρειάζονται χαρτιά ή απλά πάω και τους λέω θέλω μια κάρτα για τον λογαριασμό μου;

προσκόμησε κάρτα βιβλιάριο ταυτότητα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιώθω μια πίεση στην αριστερή πλευρά από την κοιλιά μου. Μια ενόχληση βασικά που έρχεται από μέσα.

1)Γνωρίζει κανείς που μπορεί να οφείλεται;

2)Πάω στα επειγοντα ή κλείνω ραντεβού;

3)Αν κλείσω ραντεβού, τι γιατρό χρειάζομαι;

 

Όχι δε ζητάω να μου κάνετε διάγνωση μέσω ίντερνετ. Απλά αν έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο.

Γιώργο εσύ είσαι;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω λογαριασμό στην Πειραιώς και έχω βγάλει (εδώ και δύο χρόνια) μια χρεωστική. Το θέμα είναι από μια στιγμή και μετά κάτι έγινε και μόνο σε ένα atm μου δέχεται την κάρτα (στα άλλα μου λέει "λυπούμαστε η κάρτα σας δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί") και υποψιάζομαι ότι φταίει η κάρτα. Θέλω λοιπόν να βγάλω καινούργια. Χρειάζονται χαρτιά ή απλά πάω και τους λέω θέλω μια κάρτα για τον λογαριασμό μου;

 

Πάρε τηλέφωνο στο κατάστημα που θα πας να σου πουν. Αληθινή ιστορία: πριν λίγες μέρες χάνω χρεωστική της Eurobank, την ακυρώνω, την ξαναβρισκω. Πάω στο ΤΤ να βγάλω άλλη (δεν γινοταν να ενεργοποιησουν την ακυρωμενη) και μου λένε θέλουν εκκαθαριστικό, ΔΕΚΟ, μισθοδοσία πρωτοτυπα (οχι εκτυπωμενα απο ιντερνετ). Νευριάζω, παίρνω το phone banking να ζητησω να μου στειλουν καρτα σπιτι και λένε δεν γίνεται.

Τελικά πήγα στην τοπική Eurobank και έκανα δουλειά με εκκαθαριστικο και ΔΕΚΟ τυπωμένα από ιντερνετ (χωρις μισθοδοσια καν) συν ταυττότητα.

Συμπέρασμα: πάρε τηλέφωνο μην ταλαιπωρηθείς τζάμπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι στην ταράτσα ένα δώμα-πλυσταριό. Προσωπικά, δεν γνωρίζω εάν ανήκει σε κάποιον, και αν ανήκει σε κάποιον αυτός αδιαφορεί τελείως, δεδομένου ότι η πόρτα είναι βγαλμένη και όσο θυμάμαι τον εαυτό μου ο χώρος αυτός είναι μια αποθήκη με μπάζα, ξύλα, καρέκλες, λιωμένα βιβλία, ξύλα κλπ .

 

Αν υποθέσουμε ότι βρω σε ποιόν ανήκει και συνεννοούμαι, ή οτι αποτελεί απλά εναν παρατημένο χώρο και μιλάω με τον διαχειριστή (η την εταιρία των κοινοχρήστων ( ?? ) , μπορώ σαν ιδιώτης έστω δίνοντας ενα Χ ποσό παραπάνω στα κοινόχρηστα, να τον πάρω και να τον αξιοποιήσω εγώ ; Πχ να το καθαρίσω/βάψω και να βάλω μέσα εναν καναπέ να αράζω εκεί, να τον κάνω αποθήκη κλπ οτιδήποτε ;  Ένας κοινόχρηστος χώρος ο οποιος ειναι παρατημένος, αν υπήρχε θέληση να γίνει κάτι κοινόχρηστο θα γινόταν προ ετών, επομένως απο το να ρημάζει, να το περιποιηθώ και να το χρησιμοποιώ εγω.

 

Είναι θέμα καταστατικού της πολυκατοικίας ή θέμα νομοθεσίας ;

 

Μιλάμε για έναν χώρο άχρηστο και παρατημένο επι καμιά 20ρια χρόνια που κανείς δεν ενδιαφερόταν, είναι πανβρώμικος  και έτοιμος να γκρεμιστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι στην ταράτσα ένα δώμα-πλυσταριό. Προσωπικά, δεν γνωρίζω εάν ανήκει σε κάποιον, και αν ανήκει σε κάποιον αυτός αδιαφορεί τελείως, δεδομένου ότι η πόρτα είναι βγαλμένη και όσο θυμάμαι τον εαυτό μου ο χώρος αυτός είναι μια αποθήκη με μπάζα, ξύλα, καρέκλες, λιωμένα βιβλία, ξύλα κλπ .

 

Αν υποθέσουμε ότι βρω σε ποιόν ανήκει και συνεννοούμαι, ή οτι αποτελεί απλά εναν παρατημένο χώρο και μιλάω με τον διαχειριστή (η την εταιρία των κοινοχρήστων ( ?? ) , μπορώ σαν ιδιώτης έστω δίνοντας ενα Χ ποσό παραπάνω στα ενοίκια, να τον πάρω και να τον αξιοποιήσω εγώ ; Πχ να το καθαρίσω/βάψω και να βάλω μέσα εναν καναπέ να αράζω εκεί, ή για οποιονδήποτε λόγο ;

 

Είναι θέμα καταστατικού της πολυκατοικίας ή θέμα νομοθεσίας ;

 

Μιλάμε για έναν χώρο άχρηστο και παρατημένο επι καμιά 20ρια χρόνια που κανείς δεν ενδιαφερόταν, είναι πανβρώμικος  και έτοιμος να γκρεμιστεί.

Ίσως αν το βάλεις ως θέμα σε κάποια συνέλευση που λογικά κάνετε οι ένοικοι-ιδιοκτήτες να πάρεις έγκριση και να τον χρησιμοποιήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή μιλα με διαχειριστη να δεις αν ανήκει σε κάποιον (συνήθως σε αυτόν που έχει το ρετιρέ). Μπορεί αυτός ο κάποιος να θεωρεί "περιουσία" του τις σαβούρες που έχει εκεί. Ισως και να ειναι κοινοχρηστος χωρος και απλα καποιος ή κάποιοι να έχουν βάλει εκεί διαφορες αηδιες που με τα χρονια τις ξεχασαν, οποτε να κανεις αυτο που θες πιο ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω λογαριασμό στην Πειραιώς και έχω βγάλει (εδώ και δύο χρόνια) μια χρεωστική. Το θέμα είναι από μια στιγμή και μετά κάτι έγινε και μόνο σε ένα atm μου δέχεται την κάρτα (στα άλλα μου λέει "λυπούμαστε η κάρτα σας δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί") και υποψιάζομαι ότι φταίει η κάρτα. Θέλω λοιπόν να βγάλω καινούργια. Χρειάζονται χαρτιά ή απλά πάω και τους λέω θέλω μια κάρτα για τον λογαριασμό μου;

ναι θέλει χαρτια από την αρχή. εκαθαριστικό εφορίας, βεβαίωση μισθοδοσιας, λογαριασμό δεη, ταυτότητα. εκτός και αν εκανες ενημερωση τα στοιχεια σου πολύ προσφατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...