Προς το περιεχόμενο

Προσφορά Nova Full Pack


Backpacker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε όλους σημερα εγινε η εγκατασταση επιτυχως!!!σχετικα με αυτα που διαβαζω εδω μεσα ηθελα να επισημανω το εξης ,επειδη γραφουμε διαφορα και λεμε αλλα τοσα ,γιαυτο υπαρχουν τα συμβολαια για να τα διαβαζουμε πριν υπογραψουμε...ουτε και εγω ειχα καταλαβει πως το hd ειναι μονο για 12 μηνες αλλά το καημενο το συμβολαιο (το ειδα αργοτερα ...χαχα) το λεει ξεκαθαρα!καλες θεασεις σε όλους και ακομα καλυτερα μπανια στην θαλασσα ..οι θεασεις ας περιμενουν για Σεπτεμβρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 575
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

80αρι αλλα οχι αλουμινιου φανταζομαι οτι θα ειναι μεταλικο και βαρυ. ελπιζω να μπορει να τοποθετιθει σε τοιχο σοφιτας με τσιμεντοσανιδα χωρις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιους οπου ρωτουσαν αν τo multiview ειναι μεσα στην τιμη της προσφορας , να ενημερωσω οτι και το multiview ειναι ΔΩΡΕΑΝ μεσα στην προσφορα με τα 25 ευρω!

 

πριν λιγο μιλησα με το τμημα διεκπερεωσης , και μου ειπαν πως και τα multiview ειναι δωρεαν για 12 μηνες εφοσον ειμαστε στο full pack , απλα δεν το αναφερουν , γιατι πρεπει να εχουμε και δευτερο δεκτη ( τον pvr ) .

 

Σε ερωτηση μου αν μπορουν τα multiview να ενεργοποιηθουν σε δευτερευοντα χρονο ,αν δεν εχουμε απο την αρχη τον pvr,  μου ειπαν οτι μπορω οποιαδηποτε στιγμη να αγορασω εναν pvr δεκτη και να παω απο ενα καταστημα forthnet να τον δηλωσω και θα ενεργοποιησουν αυτοματα το multiview δωρεαν... απλα  θα πρεπει να πειτε στον τεχνικο που θα ερθει για την εγκατασταση να σας τραβηξει απο το πιατο μεχρι τον δεκτη 2 καλωδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω σε αυτό εβαλα από την αρχή τον pvr και στην εγκατάσταση έβαλε 4απλό lnb ( δλδ βγάζει 4 καλώδια)
να ξέρεις ότι για το multiview θέλεις και καλώδιο μεταξύ των 2 δεκτών άσχετο με την σύνδεση τους με το lnb του πιάτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω σε αυτό εβαλα από την αρχή τον pvr και στην εγκατάσταση έβαλε 4απλό lnb ( δλδ βγάζει 4 καλώδια)

να ξέρεις ότι για το multiview θέλεις και καλώδιο μεταξύ των 2 δεκτών άσχετο με την σύνδεση τους με το lnb του πιάτου.

 

To LNB ειναι 4απλο , αλλα τα καλωδια για να λειτουργησει το multiview απο το LNB 3 δεν ειναι? + 1 που συνδεει τους 2 δεκτες?

 

Δηλαδη 2 καλωδια απο το LNB στον PVR , 1 απο το LNB στον απλο (831) και 1 για την συνδεση των 2 δεκτων?  το 4ο καλωδιο λοιπον απο το LNB που χρειαζετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά τα λες. Έχω ακριβώς την ίδια εγκατάσταση. Το τέταρτο καλώδιο δε χρειάζεται,εκτός κι αν θέλεις δύο pvr. Εγώ το έχω γιατί έβαλα και ΟΤΕ TV με το ίδιο πιάτο. Φυσικά σε καινούργια εγκατάσταση φροντίζουμε να περνάνε απο την ταράτσα στο σπίτι τουλάχιστον 6-7 καλώδια!

Αύριο περιμένω τον τεχνικό να μου φέρει τον εξοπλισμό και να ενεργοποιήσει στην υπάρχουσα εγκατάσταση. Μετά θα πρέπει να μεταβιβασω τον pvr που έχω στη γυναίκα μου για να ενεργοποιήσω το multiview.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους πηρα τηλεφωνο και μου ηπαν ότι η προσφορα είναι από συκγεκριμενη λιστα , με ρωτησαν από που το εμαθα και τους ειπα από ένα φιλο , και για να μου τη δοσουν μου ζητησαν το τηλεφονο του φιλου. Αν καποιος που πηρε την προσφορα μπορει να μου δωσει το τηλεφωνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...