Προς το περιεχόμενο

Απεχθές έγκλημα σε σκυλάκι στην εύβοια


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ρε άντρα ατσάλι τέτοιο λογύδριο για κάτι εμφανώς ειρωνικο-σαρκαστικό? Έχουν χάσει μερικοί το χιούμορ τους εδώ μέσα μου φαίνεται.Επίσης καλό θα ήταν να βρεθεί κι αυτός που άφησε το ζώο αδέσποτο(αν υπάρχει), ή μήπως αυτός ήταν φιλόζωος μιας που είχε ζώο? Γιατί για αυτό κουβέντα...

Λογύδριο;Realy;Προφανώς και δεν έχεις δει λογύδριο από μένα γιατί ποτέ(κατά την άποψη μου) δεν το χρησιμοποιώ για να γράψω ή για να εκφραστώ!.Παρακολουθώντας το thread από την στιγμή που άνοιξε έχω διαφορετική άποψη για τα λογύδρια και ποιοι έχουν εκφράσει τέτοια εδώ μέσα αλλά δεν θα επεκταθώ.Όταν γράφονται σοβαρά πράγματα όπως καλή ώρα η εκτέλεση ζωντανών αθώων ψυχών  και οι ποινές που επιτέλους επιβλήθηκαν σε αυτήν την χώρα(όπως συμβαίνει τόσα χρόνια στα πολιτισμένα κράτη) και η απάντηση είναι για το κατσικάκι το Πάσχα έστω και σε επίπεδο σαρκασμού, μπορώ να έχω το δικαίωμα να πω ότι ενδεχομένως ήμουν πολύ επιεικείς σε αυτό που έγραψα και εσύ το θεώρησες λογύδριο;Αν μου το παραχωρήσεις αυτό το δικαίωμα θα είμαι υποχρεωμένος.......Edit:Τελευταίο αλλά λιγότερο σημαντικό!Η διάθεση υποβόσκουσας ειρωνείας μέσα στο μηνυμα με την προσφώνηση μου ως άντρα από ατσάλι είναι το λιγότερο μη αποδεκτή.Το nick μου είναι man of steel και δεν με ενδιαφέρει η απόδοση του στα ελληνικά όταν με προσφωνεί κάποιος με το nick name μου, αλλιώς θα έκανα acoount ως άνδρας από ατσάλι και όχι ως man of steel.Και εγώ αν σε προσφωνούσα με το nick σου θα σε αποκαλούσα razor7 και όχι ξυράφι 7.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 550
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ έχουνε πεθάνει 300 άνθρωποι στη γάζα τις τελευταίες 2 εβδομάδες και εμείς ασχολούμαστε με ένα σκυλάκι στην εύβοια που έχουν γίνει ήδη οι απαραίτητες κινήσεις για το λεγάμενο που το σκότωσε . Δεν υπάρχει καν λόγος για να υπάρχει αυτό το θέμα . 

 

2 cents . 

Για τη φύση φίλε μου, κανείς δεν έχει μεγαλύτερη αξία από κανέναν.Και τα παιδάκια του ανθρώπου, και τα παιδάκια της γατούλας.Μην τα ισοπεδώνουμε απλά επειδή είμαστε αδιάφοροι, και βρίσκουμε μιά καλή δικαιολογία, βάζοντας μπροστά τα παιδάκια της Γάζας.

Προσωπικά αν και παίρνω το μήνα 150€, αυτό το μήνα εδωσα 20€ για το χαμόγελο του παιδιού σε σχολικά, μεγαλώνω 5 νεογνά γατάκια που βρήκαμε στα σκουπίδια,  και υποστηρίζω έναν άστεγο αρκετά, + ότι έχω τα δικά μου γατιά.

Όποιος λέει τέτοι έχω αποφανθεί ότι δε βοηθάει κανέναν. Τους σεβόμαστε και βοηθάμε, όλους, τα πάντα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο το ένα με το άλλο.Προφανώς και λυπούμαστε περισσότερο για την όποια απώλεια ανθρώπινης ζωής σε σχέση με αυτήν ενός ζώου.Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.Πάντως προχτές στο καφενείο στο χωριό βλέπω έναν κολλητό μου να κρατάει στο χέρι του την παντόφλα αλλά δε έδωσα σημασία στην αρχή.Μετά είδα ότι κοπάνησε με αυτήν μία γάτα στο κεφάλι στα καλά καθούμενα.Αν δεν είχαμε μεγαλώσει από μωρά μαζί θα του είχα σπάσει το κεφάλι(πάντως τα μπινελίκια του τα άκουσε έτσι και αλλιώς) ούτε ξέρω πως κρατήθηκα.Φαντάσου να ήμουν μπροστά στο σκηνικό με τον ταβερνιάρη ο οποίος θα μου ήταν εντελώς άγνωστος.Παίζει να έσπαγα το δικό του κεφάλι μετά!Το ζωντανό πήγε εκεί εξαιτίας των μυρωδιών για να τσιμπήσει κάτι.Δεν πήγε για πλάκα ούτε για να σπάσει τα νεύρα του ταβερνιάρη....

καλά θά τούκανες, εγώ πάντως έχω σπάσει πόρτα σπιτιού, που μέσα κάποιο άτομο έδερνε μανιωδώς ένα σκυλί που ούρλιαζε ώρα.Τελικά πικρή ιστορία τόκανε συχνά όλοι αδιαφορούσαν , μόνο όταν τάκανα μαντάρα μαζευτήκανε όλοι και κάναν τους ήρωες. Τεςπα, το σκυλί τώρα τοδωσα σε ένα ζευγάρι που το λατρεύει και είναι πανευτυχισμένο. Πρέπει να πονάμε για όλους και να βοηθάμε.Δεν έχει σημασία το είδος, αλλά ο πόνος και η απόγνωση του αβοήθητου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον άστεγο πώς τον βοηθάς;

του κανει παρειτσα τα βραδια  και του λεει παραμυθακια για να κοιμηθει !

 

μαυρε γραψε κανα μηνυμα που να εχει κατι να πει

και ασε την ειρωνια το τρολ και το οφ !  σε ολα τα νηματα το ιδιο κανεις ..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς μόνο 30.000.Realy; Τόσο εκτιμάται η ζωή ενός άκακου για τον άνθρωπο ζώου;Γιατί ναι όλες οι ζωές έχουν αξία αλλά φαντάζομαι ότι αν ήταν φίδι αυτό που σκότωνε δεν θα του έλεγε και κανείς τίποτα καθότι θα απειλούνταν η υγεία του ίδιου και των πελατών του στην συγκεκριμένη περίπτωση και όχι γιατί αυτήν η ζωή θα μέτραγε λιγότερο.Το ίδιο θα εκνευριζόμουν αν σκότωνε ένα φίδι στην εξοχή μακριά από κατοικημένη περιοχή γιατί έτσι, από την στιγμή που δεν θα υπήρχε άμεση απειλή για αυτόν.Ω ναι ξέρω κάμποσους μάγκες εδώ στο χωριό που είναι πάνω στο αμάξι πηγαίνοντας στο χωράφι και μόλις δουν ερπετό όποιου είδος παν και φρενάρουν πάνω του ακόμα και σε 5 km απόσταση από τον οικισμό).Πάντως ένας ρε παιδί μου να μπει στην ψειρού έστω και για τρία μηνάκια.Νομίζω θα άλλαζε άρδην το σκηνικό και θα σκεφτόταν πολύ περισσότερο τι συνέπειες οι απανταχού "μάγκες"

Προσωπικά, έχω προσπαθήσει και μάλιστα αρκετή ώρα να σώσω και φίδι, αλλά επειδή μου όρμαγε από το φόβο του έφυγα, από φόβο.Μεγάλωσα σε χωρίο, και τάχω ζήσει όλα αυτά που λές. Επίσης μαγκιά στα χωριά είναι να "βγάλεις" λαγό. Τότε πιά, λέγεσαι άντρας.

Το φίδι είχε μαγκώσει στο χώμα, προφανώς πριν είχε περάσει ινί χαλαρό και άνοιξε λίγο το δρόμο, αυτό κατάλαβα. και μετά καθώς πέρναγε αποκει το φίδι, πέρασε αποπάνω του ο μεγάλος τροχός τρακτέρ, και το εγκλώβισε εκεί.Ήταν να το λυπάσαι, να προσπαθεί να φύγει και να μη μπορεί.Βρήκα ένα κασόνι, πάτησα πάνω, και με ένα μακρύ ξύλο, προσπαθούσα να σκάψω γύρω του να ξεκολλήσει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μιας και θα δημιουργηθεί νέο νήμα κάποια στιγμή...

 

Αποτροπιασμό προκαλεί η πράξη δύο νεαρών στην Άρτα, οι οποίοι, αφού πρώτα περιέλουσαν με βενζίνη και έκαψαν ζωντανό ένα σκύλο, στη συνέχεια ανέβασαν το βίντεο, μέσω facebook.

 

olCMOE7.jpg

 

Nm2ha8x.jpg

 

 

Για τους δύο νεαρούς... Εισαγωγή ηλεκτρικού αναφλεκτήρα (μεταλλικά σώματα σαν μαρκαδόρους που ερυθροπυρώνονται με την παροχή ηλεκτρικού ρεύματος) πρωκτικά στους 30 πόντους και σιγά σιγά αύξηση της ισχύος.
 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://epirusgate.blogspot.gr/2014/09/video-facebook.html

Υπαρχουν προσωπα και λοιπα στοιχεια διαθεσιμα. Αν δεν τους πιασουν, με οποιαδηποτε προφαση, τοτε μιλαμε για ενα ευκολο παραδειγμα αυτοδικιας σε τετοια περιστατικα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν φάνε κάθειρξη στην ψειρού έστω και για μήνες τότε τι να πω.Φωτιά σε ζωντανό; Σοβαρά τώρα;Συλλογίζομαι την αγωνία και τον πόνο αυτής της αθώας ψυχούλας όπως και τρέμω ολόκληρος.Α στο καλό νευρίασα πάλι μεσημεριάτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://epirusgate.blogspot.gr/2014/09/video-facebook.html

Υπαρχουν προσωπα και λοιπα στοιχεια διαθεσιμα. Αν δεν τους πιασουν, με οποιαδηποτε προφαση, τοτε μιλαμε για ενα ευκολο παραδειγμα αυτοδικιας σε τετοια περιστατικα.

Oχ ρωμα ειναι;;; τελειωνει εκει το θεμα.

Ειναι αναρχικοι αυτοι δεν εχουν νομους και κανονες και ουτε ο νομος* παει εκει σε αυτους.

 

 

*Πολισμάνος με 1 παιδι ανηλικο, γυναικα, δανειο και 880 ευρω μισθο απο ΕΛ.ΑΣ

 

Γυφτοι, τσιγγανοι και τα λοιπα στοιχεια θελουν ναπαλμ για μενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eκαψαν ζωντανο σκυλο. Μαλιστα. Και οταν λεω εγω μετα για ψυχασθενειες ενεκα των σαδιστικων τασεων γινομαι υπερβολικος..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το βιντεο δε το ανοιγω καν - και ουτε την φωτο ηθελα να δω που ειδα εδω  , δε το αντεχω !

μην ασχοληστε , εχει ενημερωθει η καταλληλη εισαγγελια , τον εχουν βρει  και εχουν παρει ολα τον δρομο τους για τον τσιγγανο και για τους γονεις του μιας και ειναι ανηλικος ! μια ευχη απο μενα μονο  , ο πιτσιρικας να πεθανει ευχομαι , αυτο μονο ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...