Προς το περιεχόμενο

Απεχθές έγκλημα σε σκυλάκι στην εύβοια


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πιο υγιης αρρωστια απο αυτην που εχει η γυναικα δεν υπαρχει στο κοσμο ολον

Κι εμείς έχουμε μια στην πολυκατοικία άρρωστη με το σκυλί της και δεν έλεγε ούτε καλημέρα αλλά μιλούσε μόνο στον σκύλο. Και στο Παπάγου περιφέρεται ένας φιλόζωος άρρωστος με τα ζώα και μαζεύει αδέσποτα που προσπαθεί να τα φορτώσει σε σπίτια με πρήξιμο (αλλά όταν λέμε πρήξιμο, πρήξιμο) και ανοίγει τις αυλόπορτες των σπιτιών για να βάλει μέσα τον δικό του σκύλο επειδή είναι η ΄΄παιδική χαρά΄΄ του όπως την αποκαλεί. Κανένας υγιής φιλόζωος παρακαλώ; Που να μαζεύει και τα περιττώματα κατά την διάρκεια της καθημερινής βόλτας του σκύλου του; Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 550
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παρων !!! παντα με το σακουλακι στο χερι απο την πρωτη μερα που το εβγαλα εξω μεχρι σημερα 3 χρονια μετα, για δυο λογους! πρωτον δεν ειμαι βρωμιαρης - μου αρεσει η καθαριοτητα και δευτερον δε γουσατρω να με προσβαλει και να μου κανει παρατηρηση κανεις !

κοιτα αν ειναι αρρωστοι αυτοι που ανεφερες τοτε αυτοι που τα βασανιζουν και τα σκοτωνουν τι ειναι ? εγω προτιμω την πρωτη αρρωστια παντως ! και η εισαγγελεας το ιδιο ..

κανει τα παντα για να παρει την θεση - και μαλλον θα της την δωσουν- εχει μεγαλυτερη ευαισθησία  για τα ανυπερασπιστα ζωακια  παρα για τους ανθρωπους και αυτη της την αρρωστια την  αγαπαω πολυ εγω .. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με εκνευρίζει οποιοσδήποτε επιτιθεται σε ανυπερασπιστα πλασματα όποια και αν ειναι αυτα (εαν δεν τον κανεις για αυτοαμυνα η για να τα φας ξερω γω), εχω μια μεγαλύτερη ευαισθησία προς τα ζωα διοτι ουτε κακο σκόπιμα θελουν να κανουν σε κανενα οπως ο ανθρωπος ουτε μπορουν να υπερασπιστουν το ιδιο τον εαυτο τους.. Ως ανώτερα οντα (τρομαρα μας..) θα επρεπε να προσεχουμε οσο μπορουμε τις κατώτερες μορφες ζωης οχι να τις σκοτωνουμε/βασανιζουμε/καταπαταμε, εκει φαινεται το επιπεδο μας και ποσο εξελιγμένοι σε σχεση με αυτα είμαστε.

 

Τα 30Κ που θα πληρωσει δεν ειναι τιποτα για εμενα, αυτοι οι ανθρωποι θελουν παρακολουθηση απο ψυχίατρο και δεν πρεπει να κυκλοφορουν ελευθεροι στην κοινωνια δεν διαφερουν σε τιποτα απο εναν δολοφονο. Δεν καταλαβαινω μερικες απαντησεις εδω μεσα πραγματικα, αν βλεπετε "οκ δεν τρεχει τιποτα" αυτο το περιστατικο απλα λυπαμαι για το επιπεδο σας και ελπιζω να μην πεσετε σε κανενα ψυχοπαθή να κανει το ιδιο σε εσας(γιατι απλα παρκαρατε μπροστα στο parking του, ειχατε δυνατα τη μουσικη η δεν ξερω εγω τι αλλο τον ενοχλησε..).

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς μόνο 30.000.Realy; Τόσο εκτιμάται η ζωή ενός άκακου για τον άνθρωπο ζώου;Γιατί ναι όλες οι ζωές έχουν αξία αλλά φαντάζομαι ότι αν ήταν φίδι αυτό που σκότωνε δεν θα του έλεγε και κανείς τίποτα καθότι θα απειλούνταν η υγεία του ίδιου και των πελατών του στην συγκεκριμένη περίπτωση και όχι γιατί αυτήν η ζωή θα μέτραγε λιγότερο.Το ίδιο θα εκνευριζόμουν αν σκότωνε ένα φίδι στην εξοχή μακριά από κατοικημένη περιοχή γιατί έτσι, από την στιγμή που δεν θα υπήρχε άμεση απειλή για αυτόν.Ω ναι ξέρω κάμποσους μάγκες εδώ στο χωριό που είναι πάνω στο αμάξι πηγαίνοντας στο χωράφι και μόλις δουν ερπετό όποιου είδος παν και φρενάρουν πάνω του ακόμα και σε 5 km απόσταση από τον οικισμό).Πάντως ένας ρε παιδί μου να μπει στην ψειρού έστω και για τρία μηνάκια.Νομίζω θα άλλαζε άρδην το σκηνικό και θα σκεφτόταν πολύ περισσότερο τι συνέπειες οι απανταχού "μάγκες"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμείς έχουμε μια στην πολυκατοικία άρρωστη με το σκυλί της και δεν έλεγε ούτε καλημέρα αλλά μιλούσε μόνο στον σκύλο. Και στο Παπάγου περιφέρεται ένας φιλόζωος άρρωστος με τα ζώα και μαζεύει αδέσποτα που προσπαθεί να τα φορτώσει σε σπίτια με πρήξιμο (αλλά όταν λέμε πρήξιμο, πρήξιμο) και ανοίγει τις αυλόπορτες των σπιτιών για να βάλει μέσα τον δικό του σκύλο επειδή είναι η ΄΄παιδική χαρά΄΄ του όπως την αποκαλεί. Κανένας υγιής φιλόζωος παρακαλώ; Που να μαζεύει και τα περιττώματα κατά την διάρκεια της καθημερινής βόλτας του σκύλου του; Ευχαριστώ.

 

 

Υγιείς; Εννοείς να σκέφτεται τι είναι καλό στο ζωντανό και όχι για τον εαυτό του; Δηλαδή, να μην κρατάει ένα σκυλί σε ένα διαμέρισμα τον περισσότερο καιρό της ζωής του; Να μην ντύνει το σκυλί με ρούχα; 

 

Πάντως, ακόμα και στου ζωολογικούς κήπους προσπαθούν να μιμηθούν (όχι πάντα με επιτυχία) το φυσικό περιβάλλον ενός ζώου. Μέσα στα διαμερίσματα, οι "φιλόζωοι" τι κάνουν; Προσπαθούν να μιμηθούν το φυσικό περιβάλλον ενός σκυλιού και μίας γάτας; Ενός παπαγάλου; Ενός καναρινιού; 

 

 

Πόσο αγαπάς το ζώο και πόσο καλά του φέρεσαι, τελικά, εάν το αναγκάζεις να ζει όπως ζει ο άνθρωπος επειδή αυτό κάνει εσένα (και όχι κατά ανάγκη το ζώο) να νιώθεις καλύτερα; Πόσο συνείδηση έχεις του τι κάνεις εάν αυτό το βαπτίζεις "φιλόζωη συμπεριφορά"; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατσικάκι το άκακο πάντως, 7-8 ευρό το κιλό ήταν το πάσχα :lol:

 

Γραφικότητα που έχει χιλιοαπαντηθεί: όταν σκοτώνεις το ζώο για να το φας ή όταν σε απειλεί, δεν είναι το ίδιο όταν το σκοτώνεις απλά από κόμπλεξ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατσικάκι το άκακο πάντως, 7-8 ευρό το κιλό ήταν το πάσχα :lol:

Και τι θες να πεις με αυτο?? Ωραια αφου τρωμε κατσικακι δεν βγαινουμε στο δρομο να σκοτωνουμε οτι ζωντανο θελουμε με οποιο τροπο θελουμε και χωρις να υπαρχει λογος, φλωρος ο τυπος παντως με τη σκυλίτσα πολυ γρήγορα πέθανε επρεπε να τη σκοτωσει σιγα σιγα να το απολαυσει κιολας και αυτος και οι πελατες του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμμια  σχεση μαρτυρικος ηταν ο θανατος , υπεφερε το σκυλακι , ευθανασια του εκαναν  γιατι δεν γινοταν αλλιως !

μην απανταντε σε γραφικοτητες προσπεραστε το σαν να μη το ειδατε το μηνυμα τοσο δυσκολο ειναι ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατσικάκι το άκακο πάντως, 7-8 ευρό το κιλό ήταν το πάσχα :lol:

Καλά ρε zeniath και σε είχα για σοβαρό άνθρωπο είναι επιχείρημα αυτό τώρα;Δηλαδή πρέπει να αρχίσω να τρώω πέτρες επειδή αγαπώ τα κατοικίδια;Ξέρεις φαντάζομαι την διαφορά του να σκοτώσω ένα ζώο για να το φάω από το να σκοτώσω κάποιο για την πλάκα μου.Αυτήν η ισοπέδωση ώρες ώρες με κάνει να αναρωτιέμαι.Περισσότερη απορία μου προκάλεσε το like του έχων τα account σε σειρά 1,2,3 καθώς επειδή παρακολουθώ τις απαντήσεις του συχνά έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι έχει πολύ καλό επίπεδο γνώσεων.Πραγματικά εξεπλάγην.Αλλά όπως φαίνεται οι γνώσεις δεν συμβαδίζουν με την μόρφωση ούτε με την ανθρωπιά.Λυπάμαι ειλικρινά που κάποιοι εξομοιώνουν μία απεχθή πράξη όπως της Μαγκι με την κατανάλωση κρέατος προς βρώση για την επιβίωση ενός ανθρώπου..Τι να πω πια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι αναγκη να εισαι φιλοζωος για να μην κανεις τετοιες πραξεις, δικαιωμα σου να μην γουσταρεις τα ζωα, να βλεπεις το σκυλι να πεθαινει διπλα σου και να συνεχισεις αμέριμνος τη βολτα σου αλλα αυτο εχει μεγαλη διαφορα απο το να το προκαλεσεις εσυ ο ιδιος, εκει δεν εχεις το δικαιωμα και ειναι απλα δολοφονια για να ικανοποιησεις τον σαδισμο σου.

 

Τρωω κρεας αρα δεν ειμαι φιλοζωος αυτο εχει το δικαιωμα να μου το πει οποιος θελει(αυτο εννοουσε μαλλον) αλλα το οτι δεν ειμαι φιλοζωος δεν σημαινει οτι σκοτωνω/βασανιζω ζωα για την πλακα μου, εκει ειμαι σαδιστης ετσι απλα..

 

Το οτι εχει καποιος γνωσεις και ενα πτυχιο δεν λεει απολύτως τιποτα και πιο παλια τετοια ατομα ηταν υπερ της σκλαβιάς ως αναγκαίο για την καλη ζωη των ίδιων και των οικογενειών τους, μορφωμενος ανθρωπος δεν σημαινει αυτόματα και καλος άνθρωπος που ενδιαφέρεται για τους υπόλοιπους..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παρακολουθήσει το thread, είπα μια βλακεία που ήμουν σίγουρος ότι έχει ξαναειπωθεί να να δω πόσοι θα τσιμπίσουν. Τελικά, ούτε παραγάδι να είχα ρίξει........

 

Για όποιον με ξέρει, εκτός του ότι έχω κατοικίδιο, είμαι φιλόζωος, πολλές φορές περιθάλπω αδέσποτα και εννοείται ότι είμαι ενάντια στην βαναυσότητα στα ζώα.

 

Αράχτε λιγάκι και δείτε και τον σαρκασμό που και που.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς μόνο 30.000.Realy; Τόσο εκτιμάται η ζωή ενός άκακου για τον άνθρωπο ζώου;

Το κατσικάκι το άκακο πάντως, 7-8 ευρό το κιλό ήταν το πάσχα :lol:

Καλά ρε zeniath και σε είχα για σοβαρό άνθρωπο είναι επιχείρημα αυτό τώρα;Δηλαδή πρέπει να αρχίσω να τρώω πέτρες επειδή αγαπώ τα κατοικίδια;Ξέρεις φαντάζομαι την διαφορά του να σκοτώσω ένα ζώο για να το φάω από το να σκοτώσω κάποιο για την πλάκα μου.Αυτήν η ισοπέδωση ώρες ώρες με κάνει να αναρωτιέμαι.Περισσότερη απορία μου προκάλεσε το like του έχων τα account σε σειρά 1,2,3 καθώς επειδή παρακολουθώ τις απαντήσεις του συχνά έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι έχει πολύ καλό επίπεδο γνώσεων.Πραγματικά εξεπλάγην.Αλλά όπως φαίνεται οι γνώσεις δεν συμβαδίζουν με την μόρφωση ούτε με την ανθρωπιά.Λυπάμαι ειλικρινά που κάποιοι εξομοιώνουν μία απεχθή πράξη όπως της Μαγκι με την κατανάλωση κρέατος προς βρώση για την επιβίωση ενός ανθρώπου..Τι να πω πια....

Καλά ρε άντρα ατσάλι τέτοιο λογύδριο για κάτι εμφανώς ειρωνικο-σαρκαστικό? Έχουν χάσει μερικοί το χιούμορ τους εδώ μέσα μου φαίνεται.Επίσης καλό θα ήταν να βρεθεί κι αυτός που άφησε το ζώο αδέσποτο(αν υπάρχει), ή μήπως αυτός ήταν φιλόζωος μιας που είχε ζώο? Γιατί για αυτό κουβέντα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βόλος: Σκότωσε σκύλο με κυνηγετική καραμπίνα επειδή γάβγιζε!
 
Ένα και πλέον μήνα μετά τη δολοφονία σκυλίτσας από ταβερνιάρη στη Χαλκίδα, ένα ανάλογο έγκλημα έρχεται να προκαλέσει σφοδρές αντιδράσεις στον  Βόλο...
Έναν 59χρονο, ο οποίος πυροβόλησε και σκότωσε σκύλο με κυνηγετικό όπλο, συνέλαβαν χθες το βράδυ (10-09-2014) αστυνομικοί, στην ευρύτερη περιοχή του Βόλου.
 
Σε βάρος του συλληφθέντα σχηματίσθηκε δικογραφία για τα αδικήματα της παραβίασης της νομοθεσίας περί ζωοκτονίας, της παράβασης του νόμου περί όπλων και της φθοράς ξένης ιδιοκτησίας.
 
Το κυνηγετικό όπλο κατασχέθηκε και ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Βόλου. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο δράστης είχε απειλήσει τις προηγούμενες μέρες τον ιδιοκτήτη του ζώου, ότι θα το σκοτώσει αν δεν εκείνος δεν έβρισκε τον τρόπο να το κάνει να μην γαβγίζει τη νύχτα.
 
Κανείς τότε δεν μπορούσε να φανταστεί ότι ο δράστης το εννοούσε. Χθες αργά το βράδυ, κάτοικοι της περιοχής τον είδαν να βγαίνει από το σπίτι του με την καραμπίνα στα χέρια. Ο 59χρονος πλησίασε το σκυλί, όπλισε και πυροβόλησε. 
 
Στην περιοχή επικράτησε πανικός. Αμέσως κλήθηκε η αστυνομία, ο δράστης συνελήφθη και πλέον αναμένεται να οδηγηθεί ενώπιον της δικαιοσύνης.
 
 
Βόλος: ''Σκότωσα τη σκυλίτσα επειδή την είδα να πηδάει το φράκτη μου'' - Σάλος από την εκτέλεση του άτυχου ζώου!
 
Η εκτέλεση ακόμα μίας σκυλίτσας προκαλεί αντιδράσεις και πολλές συζητήσεις στην τοπική κοινωνία - Διαβάστε τι λέει στο NewsIt η πρόεδρος του Φιλοζωικού Συλλόγου...
Ο 59χρονος που σκότωσε με κυνηγετική καραμπίνα τη σκυλίτσα του γείτονά του, συνελήφθη μετά από καταγγελία του ιδιοκτήτη. Σε βάρος του συλληφθέντα σχηματίσθηκε δικογραφία για τα αδικήματα της παραβίασης της νομοθεσίας περί ζωοκτονίας, της παράβασης του νόμου περί όπλων και της φθοράς ξένης ιδιοκτησίας.
 
Το κυνηγετικό όπλο κατασχέθηκε και ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Βόλου. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο δράστης είχε απειλήσει τις προηγούμενες μέρες τον ιδιοκτήτη του ζώου, ότι θα το σκοτώσει αν δεν εκείνος δεν έβρισκε τον τρόπο να το κάνει να μην γαβγίζει τη νύχτα.
 
Ο ίδιος πάντως έδωσε το πρωί μια διαφορετική εκδοχή. Όπως είπε στο NewsIt η πρόεδρος του Φιλοζωϊκού Συλλόγου Βόλου, Φλωρίκα Τσιρογιάννη, ο δράστης υποστήριξε ότι εκτέλεσε το κυνηγόσκυλο, επειδή το είδε να πηδάει το φράκτη του σπιτιού του και το πέρασε για αδέσποτο.
 
Ο ιδιοκτήτης του άτυχου ζώου, που από την πρώτη στιγμή έκανε καταγγελία στην αστυνομία και το Φιλοζωικό Σύλλογο, τον διαψεύδει κατηγορηματικά. Υποστηρίζει πως ο δράστης γνώριζε πολύ καλά την ταυτότητα του ζώου και πως παλιότερα είχε πάρει ένα από τα κουτάβια της άτυχης σκυλίτσας, όταν το ζήτησε από τον ιδιοκτήτη του ζώου.
 
Όπως και να χει το θέμα προκαλεί συζητήσεις και πολλές αντιδράσεις στην τοπική κοινωνία και κυρίως σε όσους έζησαν την εκτέλεση της σκυλίτσας.
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...