Προς το περιεχόμενο

Απεχθές έγκλημα σε σκυλάκι στην εύβοια


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 550
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν σκοτώνουν τα σκυλάκια γατάκια κλπ κάνετε ολόκληρα post για να το κατακρίνετε ενώ όταν σκοτώνονται άνθρωποι το ίδιο αβοήθητοι και αυτοί το περνάμε,και λέμε έλα μωρέ σιγά τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντοπίστηκε ζωντανό το σκυλί αλλά σε κακά χάλια.

Εχεις καποια πηγη η το ακουσες απο κατοικους της περιοχης; Ειναι το σκυλακι σε καποιο κτηνιατρειο προς περιθαλψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις καποια πηγη η το ακουσες απο κατοικους της περιοχης; Ειναι το σκυλακι σε καποιο κτηνιατρειο προς περιθαλψη;

http://www.enikos.gr/society/267189,FWTO-Zwntano_to_skylaki_poy_toy_evalan_f.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σκοτώνουν τα σκυλάκια γατάκια κλπ κάνετε ολόκληρα post για να το κατακρίνετε ενώ όταν σκοτώνονται άνθρωποι το ίδιο αβοήθητοι και αυτοί το περνάμε,και λέμε έλα μωρέ σιγά τώρα.

 

Αυτό το λες εσύ. Ελάχιστοι θα πούνε "έλα μωρέ σιγά τώρα", το θέμα είναι οτι αυτά τα πράγματα με το κάψιμο ζωντανών ζώων γίνονται δίπλα από το σπίτι μας και μέσα στην χώρα και κάτι θα πρέπει να κάνουμε για αυτό. Το ίδιο θα αντιδρούσαμε πιστεύω αν ακούγαμε π.χ οτι κάποιος σκότωσε έναν ηλικιωμένο ή μια γριά για να τις κλέψει τα χρήματα. Είναι διαφορετική η αντίδρασή μας και αυτό είναι λογικό αν κάτι γινόταν στην χώρα μας ή στο εξωτερικό. Π.χ αν πάρουμε το παράδειγμα τι συμβαίνει στην Παλαιστίνη ή χώρες που σφάζονται για το παραμικρό όπως στο παράδειγμα που ανέφερε ο προηγούμενος, εκεί είναι λογικό να σκεφτούμε έτσι γιατί δεν μπορούμε να μεσολαβήσουμε και να κάνουμε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σκοτώνουν τα σκυλάκια γατάκια κλπ κάνετε ολόκληρα post για να το κατακρίνετε ενώ όταν σκοτώνονται άνθρωποι το ίδιο αβοήθητοι και αυτοί το περνάμε,και λέμε έλα μωρέ σιγά τώρα.

καλα οταν βρεις ειδηση που να λεει οτι σε εναν καταυλισμο ρομα βαλανε φωτια για να γελασουν σε ενα παιδακι και αυτο ετρεχε κλαιγοντας εννω καιγοταν ζωντανο ελα να την συζητησουμε ..

 

ποτε θα καταλαβεται οτι ενας που καει ζωντανο ενα σκυλακι για πλακα ειναι το ιδιο και περισοτερο ψυχασθενης και αρρωστος με εναν που θα καψει ενα παιδακι ? ποτε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγω δε το ανοιγω το λινκ δε θελω το δω - δε θελω να μου χαλασει ολη η διαθεση σημερα ..

 

Εγώ το είδα το λίνκ. Μόνο και μόνο αν δείς τα μάτια του σκύλου φαίνεται ο πόνος που νιώθει. Μακάρι να μην πεθάνει το ζώο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καψε 1'' το δακτυλο σου με το σπιρτο και θα καταλαβεις τον πονο ! ενταξει οκ απλα δεν υπαρχει αυτο που κανανε ,

τους ευχομαι καποτε να το βρουνε, να τους το γυρισει η ζωη πισω, να τιμωρηθουνε με τον ιδιο και χειροτερο τροπο !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καψε 1'' το δακτυλο σου με το σπιρτο και θα καταλαβεις τον πονο ! ενταξει οκ απλα δεν υπαρχει αυτο που κανανε ,

τους ευχομαι καποτε να το βρουνε, να τους το γυρισει η ζωη πισω, να τιμωρηθουνε με τον ιδιο και χειροτερο τροπο !

 

Όταν ήμουν μικρός είχα κάψει για περίπου 2-3" το δάκτυλό μου με ένα πολύ ζεστό σίδερο που πήγαινε να πέσει στο πάτωμα από την σιδερώστρα και το έπιασα με το χέρι τότε από το κάτω μέρος γιατί αν το άφηνα να πέσει μάλλον θα έπεφτε στο πόδι μου που ήταν ακάλυπτο και θα είχα άλλα εγκαύματα, δεν περιγράφεται το τι πέρασα για 2 ώρες από έναν πόνο που ήταν διαρκώς αυξανόμενος, μέχρι να βρεθεί μια κρέμα του θεού για εγκαύματα που την είχαμε από το κουτί πρώτων βοηθειών του αμαξιού και να αρχίσει σιγά σιγά να σταματάει ο πόνος. Άσε που νόμιζα οτι αν μου έκοβαν το δάκτυλο τότε λιγότερο πόνο θα ένιωθα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι σα παιδάκια έχουμε κάνει πολλές χαζομάρες.

Εγω πχ ειχα βουτήξει στα 7 μου, γάτα απ την ουρά και τη στριφογύρισα. Με έπιασε ο παππούς και πέρα απο τη σφαλιάρα, έκατσε και μου εξήγησε τον πόνο του ζώου. Ακόμα και τωρα θυμάμαι τον παραστατικό του τρόπο.

Εννοείται πως έκτοτε είχα μια άλλη άποψη όχι μόνο για τα ζώα αλλά γενικα.

 

Απ΄τους γονείς και τη κοινωνία που ζεις έρχονται όλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φωτογραφιες ειναι πολυ σκληρες και καλυτερα να μην τις ανοιξετε..

Ευχομαι ο δικαστης που εχει αναλαβει την υποθεση του σκυλακου, να εξαντλησει ολη του την αυστηροτητα στους ανωμαλους που καψανε το σκυλακι διχως κανενα ελαφρυντικο. Δεν χρειαζοντε τετοιοι μελλοντικοι "συνανθρωποι" να περιπλανουντε πανω στο πλανητη μας. Ενα κελακι καπου ξεχασμενοι και πολυ τους ειναι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...