Προς το περιεχόμενο

Απεχθές έγκλημα σε σκυλάκι στην εύβοια


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορεί να κάνει και πολλά ο δικαστής. Μην περιμένετε εξαντλητικές ποινές.

 

Εδώ άλλοι μπούκαραν με καλάζνικοφ σε τράπεζα, απήγαγαν κόσμο, γάζωσαν αστυνομικούς και έφαγαν μόνο 16 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 550
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε κάθε περίπτωση η αυστηροποίηση των ποινών χωρις ελαφρυντικά θα μπορουσε να λειτουργησει καταλυτικα.

Π.χ. Καις ένα δάσος? 10ετη φυλάκιση Κορυδαλλός, χωρις αναστολή, χωρις τρόπο να βγεις με καλη διαγωγή πριν τα 10 έτη κτλ.

Βασανισμός ζώου? Τα ίδια.

Δολοφονία εκ προμελέτης? 30 χρόνια ξέρω γω.

Και αυτά να γινουν γνωστά παντου οτι θα εφαρμόζονται έτσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι σα παιδάκια έχουμε κάνει πολλές χαζομάρες.

Εγω πχ ειχα βουτήξει στα 7 μου, γάτα απ την ουρά και τη στριφογύρισα. Με έπιασε ο παππούς και πέρα απο τη σφαλιάρα, έκατσε και μου εξήγησε τον πόνο του ζώου. Ακόμα και τωρα θυμάμαι τον παραστατικό του τρόπο.

Εννοείται πως έκτοτε είχα μια άλλη άποψη όχι μόνο για τα ζώα αλλά γενικα.

 

Απ΄τους γονείς και τη κοινωνία που ζεις έρχονται όλα.

 

Ωχ, το έχω κάνει και εγώ αυτό, 7-8 πρέπει να ήμουν. Επειδή πλησίαζα τις γάτες και έφευγαν γιατί φοβόντουσαν, εγώ δεν μπορούσα να το καταλάβω τότε και με νευρίαζε οτι έφευγαν και δεν κάθονταν να τις αγγίξω, μια μέρα πέτυχα μια γάτα κοντά μου που δεν έφευγε την άρπαξα αστραπιαία απ' την ουρά την στριφογύρναγα στον αέρα και την πέταξα σαν σφήνα ποιο κάτω.... η μάνα μου δεν έκανε τίποτα που με είδε, αλλά έπρεπε να είχα φάει τις φάπες μου και εγώ. Αργότερα πολύ μεγαλύτερος περπατούσα σε ένα πάρκο και βλέπω ένα παιδάκι που κλοτσάει μια γάτα σε ένα σημείο και την πετάει σαν μπάλα ποδοσφαίρου, μετά το πλάκωσε στο ξύλο ο πατέρας του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(πολλά πιτσιρίκια πρέπει να το χουν κάνει...ξέρεις τι ηταν να βλέπεις κάτι φουντωτά και να μη "σου κάθονται"? :P E όταν εισαι 5 χρονων έχεις άλλες απόψεις γενικά :P...ευτυχως υπάρχουν και οι γονεις :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όποιος θα ήθελε να βοηθήσει για να καλυφθούν τα έξοδα νοσηλείας του ζώου μπορεί να καλέσει την κα Τζουβαρά στο τηλέφωνο: 6974730250call_skype_logo.png.

 

http://www.zoosos.gr/article/5882/vretheke-zodano-skulaki-pou-ekapsan-oi-tsigganoi-sten-arta

 

ArtaKammenoSkylaki.jpg

 

ArtaKammenoSkylaki%20(5).jpg

 

ArtaKammenoSkylaki%20(3).jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι είχα φίλους που κλοτσούσαν γάτες στο γυμνάσιο.Σαν μπάλα.

Ήθελα να το δοκιμάσω και εγώ αλλά δεν μου έβγαινε. :P


spoiler bill

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ πάλι είχα φίλους που κλοτσούσαν γάτες στο γυμνάσιο.Σαν μπάλα.

Ήθελα να το δοκιμάσω και εγώ αλλά δεν μου έβγαινε. :P

spoiler bill

 

Δεν είναι ταινία για να έχει spoilers! Το να κάνουμε πως δεν βλεπουμε την πραγματικότητα δεν βοηθάει πουθενά. Γιατί με μεγάλη ευκολία γράφουν κάποιοι "έλα μωρέ σιγά και τι έγινε με ένα κουτάβι λιγότερο", μη γνωρίζοντας τι πραγματικά συμβαίνει κάθε φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ακριβως ειναι !

απλα  εχω δει παρα πολλα κ επειδη με αγγιζουν απιστευτα γι αυτο δεν ηθελα να το δω και αυτο!

τελος παντων το κοινοποιω στο φεις μπας και βοηθησει κανεις! και οποιος μπορει απο δω ας το βαλει στην σελιδα του ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ταινία για να έχει spoilers! Το να κάνουμε πως δεν βλεπουμε την πραγματικότητα δεν βοηθάει πουθενά. Γιατί με μεγάλη ευκολία γράφουν κάποιοι "έλα μωρέ σιγά και τι έγινε με ένα κουτάβι λιγότερο", μη γνωρίζοντας τι πραγματικά συμβαίνει κάθε φορά...

 

Το θέαμα αυτό μπορεί κάποιος να μην το αντέχει.Πχ κάποιος ανήλικος που διαβάζει το θέμα or κάποιος ευαίσθητος άνθρωπος ρε παιδί μου...

Επιμένω ότι χρειάζεται να μπουν σε spoiler πάντως και να το ανοίξουν με δική τους ευθύνη.

 

Πραγματικότητα είναι και οι σκοτωμοί που γίνονται στην Συρία κτλπ θεωρείς ότι φωτο με αίματα (ανοιγμένα σώματα κ.ο.κ) θα πρέπει να μπαίνουν έτσι αβέρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ταινία για να έχει spoilers! Το να κάνουμε πως δεν βλεπουμε την πραγματικότητα δεν βοηθάει πουθενά. Γιατί με μεγάλη ευκολία γράφουν κάποιοι "έλα μωρέ σιγά και τι έγινε με ένα κουτάβι λιγότερο", μη γνωρίζοντας τι πραγματικά συμβαίνει κάθε φορά...

 

ΟΚ την επόμενη φορά που θα ξεκοιλιάσουν/κάψουν καναν άνθρωπο να τις βάλουμε κι αυτές χύμα τότε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά τα τραύματα συμφωνώ και εγώ για την ευθανασία.Το ματάκι του Θεός φυλάξει και η κοιλιά του.Ρε παιδιά μην βάζετε έτσι τέτοιες φωτό κάνουμε ολόκληρη βδομάδα να συνέλθουμε.Κρίμα το ζωντανό.Το λέω και ας με πουν ρατσιστή. Κωλόγυφτοι η πιο άτιμη φάρα στον πλανήτη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνει με την ράτσα καθόλου. Γι' αυτό δεν το έβαλα στην αρχική είδηση. Την προηγούμενη φορά κάποιος (Έλληνας ;) είχε ρίξει καυτό λάδι σε ένα ζωντανό. Στην εστία που έμενα σαν φοιτητής ένας Κύπριος είχε κρεμάσει ένα σκυλί από την ταράτσα και πέταξε άλλα δύο στο κενό, αφού τα δελέασε και τα ανέβασε εκεί με φαγητό. Τον αναγκάσαμε και έφυγε από την εστία και εντέλει από την σχολή. Επέστρεψε σπίτι του.

 

Γενικά δεν με σοκάρουν τέτοιες εικόνες. Δεν ξέρω γιατί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν με σοκάρουν τέτοιες εικόνες. Δεν ξέρω γιατί.

 

Εγώ αν και δεν θέλω να βλέπω τέτοιες εικόνες, δεν με σοκάρουν γιατί έχω δει και πολύ χειρότερες. Αυτό βέβαια δεν αλλάζει το γεγονός οτι οι εικόνες μπορούν να σε επηρεάσουν αρνητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το θέαμα αυτό μπορεί κάποιος να μην το αντέχει.Πχ κάποιος ανήλικος που διαβάζει το θέμα or κάποιος ευαίσθητος άνθρωπος ρε παιδί μου...

Επιμένω ότι χρειάζεται να μπουν σε spoiler πάντως και να το ανοίξουν με δική τους ευθύνη.

 

Πραγματικότητα είναι και οι σκοτωμοί που γίνονται στην Συρία κτλπ θεωρείς ότι φωτο με αίματα (ανοιγμένα σώματα κ.ο.κ) θα πρέπει να μπαίνουν έτσι αβέρτα?

 

Ανήλικοι ήταν και αυτοί που το προξένησαν αυτό...

 

ΟΚ την επόμενη φορά που θα ξεκοιλιάσουν/κάψουν καναν άνθρωπο να τις βάλουμε κι αυτές χύμα τότε...

 

Ο σκύλος είναι ζωντανός όπως βλέπεις και πρέπει να βοηθήσουν όσοι μπορούν για να έχει την καλύτερη δυνατή μεταχείριση. Η ευαισθησία "από αντίδραση" ειναι χειρότερη...

 

Αξίζει να νοσηλευτεί; Ίσως η ευθανασία να ήταν ποιο "ανθρώπινο".

 

Δεν είμαι γιατρός για να το κρίνω αυτό. Το παρακολουθεί κτηνίατρος και μπορεί να κρίνει φαντάζομαι τι είναι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...