Προς το περιεχόμενο

Απεχθές έγκλημα σε σκυλάκι στην εύβοια


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άκυρο, αλλά μόνο εμένα μου φαίνεται υποκριτικό από την μία να λέμε ότι οι Αρχές θα έπρεπε να είναι πιο αυστηρές, ενώ από την άλλην τους βρίζουμε σπίτια και μητέρες εάν μας δώσουν κλήση επειδή παρκάραμε "για πέντε λεπτάκια" παράνομα;

 

Τι σκατά θέλουμε επιτέλους; Αυστηρότητα ή ελαστικότητα;

Αυτα ειναι   .. φτασαμε και στις κλησεις  - σιγα μην μεναμε στη γαζα και στους αστεγους !

ναι λοιπον ,  σε περιπτωσεις που εχουμε να κανουμε με ανωμαλες σκιζοφρενης συμπεριφορες απο   σκατοψυχες αδελφες  που μολυνουν τον αερα που αναπνεουμε ο νομος  πρεπει να ειναι οχι μονο αυστηρος αλλα να του γ@@ει τα πρεκια !

οταν σταματησουμε τον πολυτεκτο που δεν εχει μαζι του το διπλωμα η δεν εχει περασει κτεο το αμαξι του για 6 μηνες τοτε οκ ο νομος μπορει και να μην εξανλτησει ολη την αυστηροτητα του ..

και αυστηρότητα και ελαστικότητα μαζι , δεν ειναι ολα μαυρα η ασπρα  ξεκολλατε  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 550
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι σκατά θέλουμε επιτέλους; Αυστηρότητα ή ελαστικότητα;

Αυστηρό χορτάτο σκύλο να φυλάει την ελαστική ολόκληρη πίτα.

 

Άσχετο με το όλο thread, αλλά βασικός (όχι ο βασικότερος) λόγος που θα φύγω εξωτερικό είναι ότι δε μπορώ με τίποτα να δεχτώ πως την υπόλοιπη ζωή μου θα τη χαραμίσω στην κοινωνία του "πέντε λεπτάκια το άφησα".

 

Πέντε το άφησες εσύ, πέντε ο επόμενος, μετά απ' αυτόν ήρθε να ξεφορτώσει γάλατα το φορτηγάκι και που να το άφηνα ρε φίλε, και στο τέλος όλη μέρα αυτός που κινείται με καροτσάκι έχει βάλει τη ράμπα στον κώλο του μπας και τη βρει χρήσιμη έστω και με ανορθόδοξο τρόπο.

 

Ζώα. Δίποδα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι   .. φτασαμε και στις κλησεις  - σιγα μην μεναμε στη γαζα και στους αστεγους !

ναι λοιπον ,  σε περιπτωσεις που εχουμε να κανουμε με ανωμαλες σκιζοφρενης συμπεριφορες απο   σκατοψυχες αδελφες  που μολυνουν τον αερα που αναπνεουμε ο νομος  πρεπει να ειναι οχι μονο αυστηρος αλλα να του γ@@ει τα πρεκια !

οταν σταματησουμε τον πολυτεκτο που δεν εχει μαζι του το διπλωμα η δεν εχει περασει κτεο το αμαξι του για 6 μηνες τοτε οκ ο νομος μπορει και να μην εξανλτησει ολη την αυστηροτητα του ..

και αυστηρότητα και ελαστικότητα μαζι , δεν ειναι ολα μαυρα η ασπρα  ξεκολλατε  ..

 

Ειδικά στα θέματα Κ.Ο.Κ. που ανέφερες, ο Νόμος (και αντίστοιχα και οι Αρχές) θα έπρεπε να εξαντλούν όλην τους την αυστηρότητα, ειδικά στην Ελλάδα του σήμερα όπου έχει καθιερωθεί σαν μαγκιά το να μην φοράς κράνος, το να περνάς με κόκκινο, το να μην έχεις πινακίδες (ωωωω ναι, το έχω δει με τα ματάκια μου να μην βάζει πινακίδες στο παπί για να είναι πιο "ιν"), το να διπλοπαρκάρεις κτλ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εσυ το πηγες στο κοκκινο και στην ζωνη ,  ειπα εγω κατι τετοιο ?

σε αυτες τις  παραβασεις προφανως και  πρεπει να εξαντλειται ολη η αυστηροτητα για παραδειγματισμο !

ξεκαθαρα παραδειγματα ανεφερα ..

τελος και οι  κλησεις , σειρα τωρα εχει ο συσχετισμος του θανατου της  σκυλιτσας με τα αθωα θυματα της θυρας 7  ισως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Βλέποντας τα sites που παρακολουθείτε μερικοί, απογοητευομαι ακόμη περισσότερο. Θέλω πολλά φράγκα τώρα για να εξαφανιστω απο αυτή τη μπουρδελοχώρα. Και σας χαρίζω και τα super duper "ελληνικά" γονίδια...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά μην είσαι απόλυτος. Μπορεί να είσαι και συ απόγονος του Περικλή και να μην το ξέρεις. Δεν είναι και λίγοι εξάλλου, οι περισσότεροι που διαβάζουν τέτοια site κατάγονται είτε από τον Περικλή, είτε τον Επαμεινώνδα είτε τον Μέγα Αλέξανδρο (το τελευταίο που είναι φυσικά και το καλύτερο μόνο οι Θεσσαλονικείς όπως είναι προφανές γεωγραφικά).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ προσπαθώ να καταλάβω το λαθρομετανάστες από που προκύπτει. Αλλά μάλλον δεν...

Προφανώς αν ήταν έλληνες δεν θα το ακούγαμε ή θα το κατατάσσαμε στην κατηγορία των αντι-αγανακτισμένων, αντι-αντιρασιστών και λοιπά χαριτωμένα που ειπώθηκαν παραπάνω. Τέλος πάντων, δεν το συνεχίζω γιατί θα πάει αλλού.

 

Δε θα μου έκανε καμία εντύπωση, πάντα αν η είδηση αληθεύει, να τους έβαλε ο ταβερνιάρης για σπάσιμο ή προβοκάτσια. Έχω ανάλογο παράδειγμα από χωριό που, σε συγκέντρωση διαμαρτυρίας για το κλείσιμο και την εκμετάλλευση παραλίας από επιχείρηση, ο ιδιοκτήτης «κατέβασε» όποιον έβρισκε από γειτονικά και μη χωριά. Πάγια τακτική τραμπουκισμού και αποπροσανατολισμού.

Επεξ/σία από akpe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί γαμάτε την συζήτηση ;

Επιβεβαιωνεται τελικα το οτι και τα forums ειναι μικρογραφια της κοινωνιας μας

 

Δυστυχως

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταβέρνα πάντως άνοιξε κανονικα και εχει και κόσμο βέβαια δεν ξέρω αν ο συγκεκριμένος άνθρωπος ειναι εκει αλλα δεν το νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ζώα" υπάρχουν πολλά στην Χώρα μας και δίποδα μάλιστα...! Ας σώσουμε πρώτα αυτά και μετά βλέπουμε και για τα τετράποδα..!

Ελπίζω να κατάλαβες πως ειρωνεύομαι το όλο θέμα.

 

Edit: Βλέπω πως οι περισσότεροι κάνατε τους δικαστές, ήδη διαπομπεύεστε το "θύτη", βγάλατε και συμπέρασμα για όλα.

Ολόκληρο λιμενικό, αστυνομία και δικαστές... ποιος τους γ@μεί; Δεν μας χρειάζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10464221_10152481344147870_8378257724261

Kαλούμε ΌΛΗ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΣΤΥΡΩΝ-Νότια Εύβοια

ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΡΑΘΕΡΙΣΤΕΣ & ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΨΗΣΤΑΡΙΑ Ο ''ΚΩΣΤΑΣ'' και ΖΗΤΑΜΕ ΤΗΝ ΑΝΩΤΑΤΗ ΤΩΝ ΠΟΙΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΤΗΝΟΣ που συνέθλιψε το κρανίο της αδέσποτης Μάγγυ,δελεάζοντας την με ένα κόκκαλο........

 

 

 

αν νομιζετε οτι ειναι ακυρη εδω η φωτογραφια κατεβαστε την !

αν οχι κοινοποιήστε την στο φεις σας μπας και κλεισει το μαγαζι του βλακα !

 

Απ'οτι βλέπω στο FB https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152481344147870&set=a.10150113517572870.290747.668507869&type=1

είναι σχεδον 10 χιλιάδες οι κοινοποιήσεις.

 

SPANK είσαι απ'τα μέρη εκεί;

Ή κάποιος άλλος;

Μου φαίνεται τραγικο να έχει κόσμο.

...

Ολόκληρο λιμενικό, αστυνομία και δικαστές... ποιος τους γ@μεί; Δεν μας χρειάζονται.

 

Γιατι σε τέτοιες περιπτώσεις σπάνια συγκινούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σπίτι εκει που παω για διακοπές (δεν ειναι χωριό μου καμια σχέση) την αλλη εβδομμάδα που θα ειμαι εκει θα εχω ξεκάθαρη άποψη απο θέμα κόσμου.

Αυτο για τον κόσμο το ειπα επειδή το βάλανε στο facebook απο χτές https://www.facebook.com/photo.php?fbid=469246366544445&set=a.469246426544439.1073741828.468225469979868&type=1&fref=nf . κάποιος μάλιστα ανέφερε (δεν ξέρω αν ειναι αλήθεια) οτι ο εν λόγω κύριος ηταν εκει και δούλευε κανονικά.

 

Μαλλον ειμαι πολυ ρομαντικός και αθώος αλλα δεν μπορώ να καταλάβω αυτο που έκανε αυτος ο άνθρωπος εκείνη την στιγμή τι πέρναγε μεσα απο το κεφάλι του για τετοια πράξη δηλαδή πως το σκεφτόταν .... δηλαδή μετα αμα τον ρώταγε το παιδί του γιατι μπαμπά το έκανες αυτος τι θα του απαντούσε επειδή μου άρεσε , ετσι μου ήρθε , επειδή ειχε πλάκα ; τι παράδειγμα θα πάρει αυτο το παιδί τώρα δηλαδη ...

 

Υ.Γ : Η ψυχοσύνθεση των ανθρώπων ειναι πραγματικά ενα άλυτο μυστήριο τι στα κομμάτια εχουν / έχουμε εκει μέσα , μονο απο το να δούμε οτι στην ουσία σκοτονώμαστε μεταξύ μας χωρίς σοβαρό λόγο και αιτία απο εκει καταλαβαίνει ο καθένας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαλλον ειμαι πολυ ρωμαντικός και αθώος αλλα δεν μπορώ να καταλάβω αυτο που έκανε αυτος ο άνθρωπος εκείνη την στιγμή τι πέρναγε μεσα απο το κεφάλι του για τετοια πράξη δηλαδή πως το σκεφτόταν .... δηλαδή μετα αμα τον ρώταγε το παιδί του γιατι μπαμπά το έκανες αυτος τι θα του απαντούσε επειδή μου άρεσε , ετσι μου ήρθε , επειδή ειχε πλάκα ; τι παράδειγμα θα πάρει αυτο το παιδί τώρα δηλαδη ...

 

Λογικό είναι να μην μπορείς να καταλάβεις. Το να δελεάσει κάποιος ένα ζωντανό πλάσμα προκειμένου να του λιώσει το κεφάλι είναι ένδειξη βαριάς ψυχοπάθειας. Πώς μπορείς να καταλάβεις την σκέψη ενός ψυχοπαθή;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο για τον κόσμο το ειπα επειδή το βάλανε στο facebook απο χτές https://www.facebook.com/photo.php?fbid=469246366544445&set=a.469246426544439.1073741828.468225469979868&type=1&fref=nf . κάποιος μάλιστα ανέφερε (δεν ξέρω αν ειναι αλήθεια) οτι ο εν λόγω κύριος ηταν εκει και δούλευε κανονικά.

 

ρεπορταζ απο ειδησεις που ειδα χθες με απεσταλμενο εκει ,ελεγε πως το μαγαζι ειναι 5 μερες κλειστο κ αυτος εξαφανισμενος και καταχαρηκα , εγω αν ζουσα εκει στην κοινωνια  θα εδινα αγωνα για να του κλεισω το μαγαζι του μεχρι που θα την εστηνα απ εξω και θα μανουριαζα με τους πελατες , δε ξερω τι θα εκανα αλλα το μαγαζι του θα του το εκλεινα , θα γουστρα πολυ να καταστραφει οικονομικα και να του πανε ολα μαυρα στην ζωη του τοσο οσο δε παει αλλο ! 

υπαρχει η περιπτωση να εισαι σκατανθρωπος , να δελεασεις την σκυλιτσα και να της ριξει μια καρκλια οπως εκανε αυτος , στον κωλο ομως , στα ποδια η δε ξερω εγω που αλλου .. αυτο δειχνει οτι εισαι ανωμαλος ψυχασθενης παρανοικος  αλλα τουλαχιστον οχι δολοφονος ! αυτος που εκανε οτι εκανα στο κεφαλι του σκυλου με σκοπο να τον δολοφονησει ειναι ολα αυτα που ανεφερα συν και επικινδυνος για τους συναθρωπους του γιατι ειναι ψυχρος δολοφονος  .. ευχαριστω τον θεο που δε με εχει φερει μπροστα σε ενα παρομοιο σκηνικο και το εννοω αυτο που λεω ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...