Προς το περιεχόμενο

(TV) Panasonic TX-42A400E....299€


xouzel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω δει την Panasonic L50E6E 50" και για απλή χρήση ήταν αρκετά καλή, καλά χρώματα και κίνηση αρκετά ομαλή. Σε σύγκριση με την toshiba (μακριά...ουστ) 32TL933g που έχω εγώ, η εικόνα της μου φάνηκε καλύτερη, τα 200Hz AMR της δικιάς μου δεν είχαν και τρομερή διαφορά με τα 100 της Panasonic. Εγώ πάντως την παρήγγειλα χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστεύω είναι τεράστια μαγκιά του media markt που τις τιμές του πριν όχι απλά δεν τις φουσκώνει όπως κάνουν άλλοι για να μοιάζει πιο εντυπωσιακή η προσφορά (ειδικά το e-shop κάποιες φορές βάζει κάτι τιμές πριν από άλλον πλανήτη) αλλά αντίθετα τις ξεφουσκώνει κιόλας. Άνετα θα μπορούσε να έλεγε τιμή πριν 525 πχ αφού τόσο κάνει όπου αλλού υπάρχει αλλά παρόλα αυτά βάζει σαν τιμή πριν 399 ( που μεταξύ μας είναι μια λογική τιμή εκεί στο 360-400 δεδομένου ότι δεν έχει ούτε σμαρτ ουτε 3δ και είναι λίγα τα hz.) 

 

 Κατά τα άλλα το κακό είναι ότι πουθενά δεν υπάρχει κάποια κριτική ή κάποια σχόλια. Στο amazon για μια παραπλήσια έλεγε ένας ότι δεν παίζει υλικό από usb μεγέθους πάνω από 16gb , (άρα εξωτερικοί σκληροί δίσκοι γιοκ) δε ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό, μάλλον απίθανο μου φαίνεται. Και αλλού έχω διαβάσει ότι οι media player των Panasonic δεν είναι και ότι καλύτερο και ότι δεν φορτώνουν ελληνικούς υπότιτλους. 

 

Τι έχω διαβάσει εδώ και amazon λέω μπορεί και να μην ισχύει κάτι από αυτά.

 

Ξέρει κάποιος αν παραγγείλεις από media markt με δωρεάν μεταφορικά αν στην φέρνουν μέχρι μέσα στο διαμέρισμα (όχι να στην τοποθετήσουν απλά να την φέρουν) ή σε φωνάζουν να κατέβεις κάτω να την παραλάβεις στο δρόμο και να την ανεβάσεις μόνος σου ; γιατί ενδιαφέρονται κάτι γνωστοί μας αλλά είναι στο τρίτο όροφο και είναι και λίγο μεγάλοι οι άνθρωποι (ακόμα και αν δε ζυγίζει πολύ γύρω στο 14 κιλο με το κουτί λέει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανησυχητικό αυτό για τα 16gb αν ισχύει.

 

Από τα παιδιά που την πήραν, δοκίμασε μήπως κανείς τον media player γενικά ? Για συμβατότητα με αρχεία, format, υπότιτλους (mkv, κλπ) ? Τα παίζει ή έχει προβλήματα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποια άλλα σχόλια λένε για μέχρι 32 gb , είναι λίγο διαφορετικό μοντέλο (στο τέλος έχει Β αντί για Ε) οπότε λογικά αυτή της προσφοράς είναι λίγο πιο καινούρια και άρα να μην έχει τέτοια θέματα...

το λινκ είναι εδώ αν κάποιος έχει όρεξη να φρεσκάρει τα εγγλέζικά του 

 

http://www.amazon.co.uk/product-reviews/B00IOQ5XC2/ref=cm_cr_pr_btm_link_3?ie=UTF8&filterBy=addFiveStar&pageNumber=3&showViewpoints=0&sortBy=bySubmissionDateDescending

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ειδα το price match της electronet και μιλησα μαζί τους, υπαρχει αποθεμα και κάνουν και δόσεις χωρις καρτα (για 6 δόσεις ειναι +13€ περίπου).

 

αξίζει; ή να περιμένω κάτι με 3D που θέλω και 46"+...; (πολλα ζητάω και εγω... :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ δεν εξαρτάται καθόλου (εκτός πάντα αν βλέπεις στα 1-2 μέτρα).. η μόνη περίπτωση που μπορεί κάποιος να θεωρήσει μια tv μεγάλη είναι να την έχει λίγο καιρό (2-3-4 μήνες) .. να δεις όσο περνάει ο καιρός πόσο "μικραίνει" από μόνη της μια tv.. θα φωνάζεις "θαύμα θαύμα" ;)

 

ΥΓ. είχα παλιές εποχές crt 32άρα.. μετά πήγα σε 40άρα.. μετά σε 52άρα και μετά σε 55άρα.. κάθε φορά μου φαινόταν τεράστια η καινούρια και κάθε φορά μετά απο κάποιους μήνες άνετα θα πήγαινα σε μεγαλύτερη.. τώρα αν είχα την δυνατότητα να πάω σε 65άρα δεν θα έλεγα όχι (με την κρίση βέβαια... τυχερός είμαι που κάποτε πρόλαβα να πάρω και αυτήν). 

 

Ετσι ειμουνα καιγω αδερφε. η μια τηλεροαση μεγαλυτερη απτην προηγουμενο. Τελικαπηρα προτζεκτορα και ειμαι στις 106'' τωρα και μαντεψε... θελω περισσοτερες!!!!!

και βλεπω και απτα 2,2 μετρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος αν παραγγείλεις από media markt με δωρεάν μεταφορικά αν στην φέρνουν μέχρι μέσα στο διαμέρισμα (όχι να στην τοποθετήσουν απλά να την φέρουν) ή σε φωνάζουν να κατέβεις κάτω να την παραλάβεις στο δρόμο και να την ανεβάσεις μόνος σου ; γιατί ενδιαφέρονται κάτι γνωστοί μας αλλά είναι στο τρίτο όροφο και είναι και λίγο μεγάλοι οι άνθρωποι (ακόμα και αν δε ζυγίζει πολύ γύρω στο 14 κιλο με το κουτί λέει)

 

Η λογική λέει ότι το φέρνουν πάνω. Επίσης το ίδιο λέει και η απόδειξη/δελτίο αποστολής. Αν παραγγείλω κάτι να έρθει:

Διαόλου Μάνα 666,

Κόλαση, ίσως και να είναι δικαιολογημένοι να το αφήσουν στο πεζοδρόμιο (μένουμε πολλοί εδώ, είναι πολυκατοικία)

 

Όταν η απόδειξη/δελτίο αποστολής γράφει:

saxos55,

Διαόλου Μάνα 666,

Κόλαση, δε νομίζω πως "στέκει" να την αφήσουν στο πεζοδρόμιο, εκτός κι αν είσαι άστεγος.

Το όνομα δηλώνεις δεν είναι μόνο για την υπογραφή στην παραλαβή, αλλά και ως δηλωτικό διεύθυνσης (δηλ. σε ποιο διαμέρισμα να τη φέρουν στη συγκεκριμένη διεύθυνση).

 

Επειδή μπορεί να κάνω και λάθος και για να είσαι τελείως σίγουρος:

1) τηλ. στο κατάστημα ή στα κεντρικά να ρωτήσεις

2) μπορείς στη διεύθυνση να γράψεις τον όροφο ή το διαμέρισμα (το αμερικάνικο σύστημα: Τάδε Τάδογλου, Οδός Τάδε Αρ. Τάδε ,3ος όροφος) ή αν δεν το παίρνει στη διεύθυνση να το γράψεις σε τυχόν παρατηρήσεις παράδοσης. Οπότε είσαι σίγουρα καλυμμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ θα καταστραφω τελικα .

Πανω που ειχα αποφασισει ναι ξοδευτω για την SONY KDL-42W705BB (449 στο Mediamarkt) ηρθε τωρα αυτη η επιλογη που φανταζει πολυ καλη ........

Τι να κανω ? ? ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το προιόν το φέρνουν μεταφορικές (π.χ. μια κουζινα απο τον κωτσο), ειναι μέχρι το πεζοδρόμιο και χαριν καλής θελήσεως το φέρνουν πάνω... εναλλακτικά τους δίνεις ενα ταλιρο να πιουν απο ενα μικελοτσινο και το φέρνουν και ειναι ολοι χαρούμενοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...