Προς το περιεχόμενο

(TV) Panasonic TX-42A400E....299€


xouzel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορεί να είναι καλή περίπτωση αλλα λέμε πολλά χωρίς να γνωρίζομε την ουσία και η ουσία σε μια TV είναι

 

  • Εχει βαθύ καλό μαύρο ή είναι ξεπλυμένο γκρι;
  • Οι γωνίες θέασης είναι καλές;
  • Το rendering είναι καλό ή παίζουν artifacts μέσα στα pixel?
  • Από media player πρέπει κάποιος να γνωρίζει α) παίζει δίσκους ή μονο φλασάκια β) παίζει ntfs δισκους; γ) παίζει ελληνικούς υπότιτλους; (μήπως θέλει unicode μετατροπές και τέτοια).

Νομίζω αν κάποιος δεν είναι βιαστικός καλά θα κάνει να πάει με ένα φλασάκι να δει στο μαγαζί. Είμαι της άποψης ότι είναι ρίσκο αγορά τηλέωρασης βάσει specs μονο. Πρέπει να την δεις.. Η τιμή ειναι πάντως πολύ καλη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στις μισές σου ερωτήσεις απαντάει μία λέξη.. "IPS"... με λίγα λόγια.. ψιλοχάλια μαύρο και άψογες γωνίες θέασης. Το πόσο... εκεί θα το πουν οι αντικειμενικοί κάτοχοι που έχουν μέτρο σύγκρισης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει πανελ IPS ; συγκριτικά με αυτην http://www.you.gr/proionta/eikona-ichos/tileoraseis-axesouar/tileoraseis/led-tv-lg-42lb5500-fhd-100hzποια υπερεχει σαν τηλεοραση; (ασχετα απο τα λεφτα και το ethernet της 2ης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ θα καταστραφω τελικα .

Πανω που ειχα αποφασισει ναι ξοδευτω για την SONY KDL-42W705BB (449 στο Mediamarkt) ηρθε τωρα αυτη η επιλογη που φανταζει πολυ καλη ........

Τι να κανω ? ? ?

Πάρε την Sony.

Τρομερή σειρά ολες αυτες οι KDL-xW605,705,805

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο πιστευω και εγω αλλα απο την αλλη με τουτην εδω εισαι -32% στο ποσο που ξοδευεις ( -140 ευρω ) το οποιο για μενα ειναι πολυ σημαντικο ποσον την εποχη που ζουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια,δεν γνωριζω και πολλα απο τηλεορασεις,αλλα αυτο με το 100 Hz BLB που διαβασα,...

εχει διαφορα δηλαδη με τα πραγματικα 100hz?

εχω μια samsung 50hz 1366*768,θα εχει διαφορα η οθονη?

η κυλιση της εικονας,αυτα τα 100 Hz BLB θα εχουν διαφορα στο συνολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θέλεις την άποψη μου μη σε απασχολεί η συχνότητα. Έτσι και αλλιώς ταινίες, εκπομπές κτλ στα 25p (25hz) τραβιούνται από την βιντεοκάμερα (ή 50i). Τα 100hz είναι ψεύτικα σε όλες τις τηλεοράσεις. Οταν είναι "αληθινά" στην πραγματικοτητα τα παρεμβαλλόμενα καρέ είναι interpolation (τεχνητά) καθώς ΔΕΝ υπάρχει πρωτογενής λήψη σε 100hz. 

Έχει σημασία ΜΟΝΟ για μπάλα και τίποτα άλλο να βλέπεις και καλά την κίνηση πιο φυσική. Σε ταινίες αν το βάλεις 100hz τις "καταστρέφεις" καθώς χάνεται αυτό που λέμε η κινηματογραφηκότητα και δείχνουν όλα σαν να τραβήχθηκαν με φτηνή βιντεοκάμερα τσέπης. 

Το ποδόσφαιρο και άλλα αθλήματα είναι αλήθεια τα κάνει πιο "φυσικά" να φαίνονται αλλα και 50 να τα δεις εντάξει.. μια χαρά είναι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ φιλε μου ,με καλειψες!

τα χρηματα ειναι παρα πολυ καλα για της μερες μας,ονομα ,μεγεθος οθονης.

πιστευω να εχει αναλογικο τουνερ και Ελληνικο μενου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ρώτησαν : πριν λίγο επικοινώνησα και με ενημέρωσαν ότι ΦΥΣΙΚΑ και την ανεβάζουν στο διαμέρισμα. Μέχρι εκεί όμως. Για ξεπακετάρισμα και απλή τοποθέτηση στο επιπλάκι, θέλουν άλλα 25 ευρώ !! Όχι ευχαριστώ, δεν θα πάρω, ξεπακετάρω και μόνος μου !!!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για όσους ρώτησαν : πριν λίγο επικοινώνησα και με ενημέρωσαν ότι ΦΥΣΙΚΑ και την ανεβάζουν στο διαμέρισμα. Μέχρι εκεί όμως. Για ξεπακετάρισμα και απλή τοποθέτηση στο επιπλάκι, θέλουν άλλα 25 ευρώ !! Όχι ευχαριστώ, δεν θα πάρω, ξεπακετάρω και μόνος μου !!!  :P

λογικό δεν είναι? ποιος μεταφορέας ξεπακετάρει/τοποθετεί τσάμπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνοι φίλε, αλλά 25€ για δύο λεπτά δουλειά ;;;;;;;;;

 

τα 25 € είναι νομίζω ειτε παρεις τηλεόραση ειτε πλυντήριο/κουζίνα στανταρ...

 

δε λέω πολλά αλλα ένας παππους που δεν ξερει και δεν εχει καποιον οικειο του σχετικο, τι θα κανει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σύμφωνοι φίλε, αλλά 25€ για δύο λεπτά δουλειά ;;;;;;;;;

καλά 2 λεπτά δεν είναι, εκτός αν τα ξεσκίσεις όλα για να την βγάλεις, όχι βέβαια ότι δικαιολογεί την τιμή και πάλι...

 

πό την στιγμή όμως που είναι τόσο εύκολο γιατί να μην το κάνουμε μόνοι μας?

δε λέω πολλά αλλα ένας παππους που δεν ξερει και δεν εχει καποιον οικειο του σχετικο, τι θα κανει;

δεν με απασχολεί, όπως και δεν απασχολεί τον παππού αν ζω ή αν πέθανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...