Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κάποιος οδηγός αποσυναρμολόγησης της συσκευής ώστε να δουμε τι μπαταρίες φοράει?

Υπάρχει κάποιος οδηγός αποσυναρμολόγησης της συσκευής ώστε να δουμε τι μπαταρίες φοράει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρε παιδια οντως ψαχνουμε ωρες ωρες να γλυτωσουμε το μισο με ενα ευρω κ ρισκαρουμε τα εικοσι.το ιδιο γινεται κ στα αλλα δυο θεματα με την καμερα sj4000 κ τα ακουστικα τα πιστονς.

βρισκουμε σαιτ που τα εχουν σιγουρα αυθεντικα κ για ενα 2 ευρω ψειριζουμε την μαιμου αφου αυτο στο τελος θα παρουμε,μαιμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που παραγγείλατε από banggood και βάλατε Netherland post σε πόσες μέρες σας ήρθε;

 

Έχω παραγγείλει από 22/8 και ακόμα τπτ.

Παρηγγειλα 24/8, εγινε shipped 2 μερες αργοτερα και παραλαμβανω μεθαυριο, την Δευτερα.

 

Συγγνωμη, μετα ειδα οτι λες απο banggod. Εγω το πηρα απο merimobiles με Nl Post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο dealextreme ευρωπαικο κ ειναι αυθεντικο.

 

απο geek εγω θα κρατουσα μια πισινη λογω των μαυρων usb.Αλλα τουλαχιστον ειναι καλη ποιοτητα αποτι λενε τα παιδια κ λογικα δεν θα κανει μπαμ που ειναι κ το πιο αρνητικο της υποθεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο dealextreme ευρωπαικο κ ειναι αυθεντικο.

απο geek εγω θα κρατουσα μια πισινη λογω των μαυρων usb.Αλλα τουλαχιστον ειναι καλη ποιοτητα αποτι λενε τα παιδια κ λογικα δεν θα κανει μπαμ που ειναι κ το πιο αρνητικο της υποθεσης.

Αφού αν δεν κάνω λάθος κάποια παιδιά το άνοιξαν και είναι γνήσιο.... Γιατί δεν ρωτάει κανείς τη χαομι απευθείας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια οντως ψαχνουμε ωρες ωρες να γλυτωσουμε το μισο με ενα ευρω κ ρισκαρουμε τα εικοσι.το ιδιο γινεται κ στα αλλα δυο θεματα με την καμερα sj4000 κ τα ακουστικα τα πιστονς.

βρισκουμε σαιτ που τα εχουν σιγουρα αυθεντικα κ για ενα 2 ευρω ψειριζουμε την μαιμου αφου αυτο στο τελος θα παρουμε,μαιμου.

 

-Τα pistons απο http://www.ibuygou.com/είναι σίγουρα αυθεντικά (απο εκεί τα είχα πάρει) αλλά είναι λίγο τσιμπημένα.

 

-Απο Geekbuying, εξωτερικά είναι fake εσωτερικά δείχνει να είναι αυθεντικό, με διαφορετικές μπαταρίες (φοράει αυτές του 5200). Πιθανό σενάριο για μένα είναι να κράτησαν κουτιά (χαρτινα) απο αυθεντικά, να έστειλαν τα αυθεντικά χωρίς συσκευασία, και να φτιάξαν σωστούς κλώνους σε όλα (και texas Και μπαταρίες, άρα πλήρως copy/paste του μαμα 10400) και να τα πακετάραν στα χάρτινα κουτιά της μαμας (για να έχεις και το verification code), όπως και να'χει είναι ένα ρίσκο για μένα απο Geekbuying λόγο εξωτερικής εμφάνισης (χωρίς όμως να σημαίνει ότι οι άλλοι δεν τα περιποιήθηκαν εξωτερικά με σωστά γράμματα και χρώματα) ....

εν κατακλείδι "This is China" , συνεπώς  το ρίσκο είναι πάντα στο παιχνίδι. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ διαβάζοντας τα σχόλια εδώ δεν ξέρω τι να πω

 

http://www.gizchina.com/2014/09/01/tell-xiaomi-power-bank-fake/

 

Τα κριτήρια λένε πως έχουν βγει 1 φορά από 1 video και από εκεί και πέρα δεν έχει γίνει ποτέ ανανέωση. Από τότε έχουν βγει ,από όσο καταλαβαίνω, διάφορα revisions της συσκευής με διαφορές (όπως πχ να χρειάζετε να πατάς το κουμπί για να ξεκινήσει η φόρτιση).

 

Τι να πω ρε moredread αν πραγματικά το πήγαν τόσο μακριά με τα κουτιά δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που παραγγείλατε από banggood και βάλατε Netherland post σε πόσες μέρες σας ήρθε;

 

Έχω παραγγείλει από 22/8 και ακόμα τπτ.

απο 27/8 που εγινε shipped ηρθε την πεμπτη 11/9.

Μπορεί ένας να γράψει συγκεντρωτικά ποια μαγαζιά έχουν σιγουρα το αυθεντικό;

απο banggood επαληθευσα τα εξης

 

 

μου ηρθε απο banggood σημερα η 5200mah.

 

1. led και γραμματα δειχνουν σωστα

2. πορτες usb ζαχαρολευκες (οχι μαυρη - λευκη που ειναι η fake)

3. φορτιση passthrough κομπλε και με iphone και android

4. Βραχυκυκλωμα usb κομπλε, δεν φορτιζει

5. Καλωδιακι usb χωρίς xiaomi logo(εχει μια γραμμη μονο)

6. κωδικος στο site μου δειξε πρασινο οτι το βαζουν πρωτη φορα

7. με το που βαζεις το κινητο ξεκιναει αμεσως η φορτιση

8. ηρθε φορτισμενο 50%

9. σε χαρτινο κουτακι (οχι πλαστικο) και εχει αυτοκολλητακι με ημερομηνια "κατι στα κινεζικα-8-14" :P

 

δε μπορω να σεκφτω κατι αλλο να τσεκαρω....  δεν το ανοιγω για να δω και μπαταριες το λυπαμε αφου τα περασε ολα.. :)

 

αρα απο μενα banggood PASS ;)

 

**κατι που παρατηρησα οταν βαζεις το καλωδιο lightning (μαλλον επειδη εχει κυκλωμα και τρωει ρευμα) δειχνει οτι φορτιζει, δοκιμασα 2 lightning. Με usb απλο εννοειται δε δειχνει τπτ.

 

με το δευτερο lightning που το χα τσιμπησει απο ebay, στη passthrough φορτιση μου βγαζει μνμ το iphone οτι δεν υποστιριζεται το αξεσουαρ, ενω κανονικη φορτιση με την μπαταρια (η με το φορτιστη του iphone) το φορτιζει κανονικα!! δε ξερω γτ υποψιαζομαι οτι τραβαει πιο πολυ ρευμα το lightning απο ebay(γτ ισως δεν ειναι apple) και δεν φτανει για το κινητο..  τι να πω. με το αυθεντικο καλωδιο του iphone δεν εχει κανενα θεμα!

 

Αυτα παιδια ελπιζω να βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες να ρωτησω κατι αλλο...

αφου οποτε συνδεεις ειτε κινητο ειτε φορτιστη η συσκευη αναβει μονη της, το κουμπι on/off τι χρησιμευει? B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...