Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδες να ρωτησω κατι αλλο...

αφου οποτε συνδεεις ειτε κινητο ειτε φορτιστη η συσκευη αναβει μονη της, το κουμπι on/off τι χρησιμευει? B)

 

για να βλεπεις ποσο εχει ακομα μπαταρια, και απο οτι καταλαβα κανει μια εξαναγκασμενη φορτιση, αν δει οτι δεν τραβαει mA σε λιγα δευτερολεπτα τοτε σταματαει μονο του.

 

 

 

δεν αντεξα την ανοιξα... banggood με την "βουλα" λοιπον :P :P

 

 

post-268169-0-75157100-1410657496_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τι να πω ρε παιδια δηλαδη ωρες ωρες ελεος αυτοι οι κινεζοι.απτην μυγα ξυγκι πανε να βγαλουν κ αντε να πεις απο ενα κινητο θα ειναι μεγαλυτερο το κερδος απο τι να βγαλουν 1-2ευρω εξτρα απο την χιαομι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, εννοεί ότι είναι αυθεντικό.

(μπαταρίες LG, "συμμαζεμένο" PCB, "χρυσά" καλώδια σύνδεσης με το κύκλωμα + όλα τα άλλα εξωτερικά χαρακτηριστικά)

 

Granted, η διατύπωση πάσχει λίγο αλλά ο άνθρωπος το έκανε 4 το πρωΐ το post.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Amazon πάντως έχει πολύ καλά σχόλια. Θα το προτιμήσω από MediaMarkt και ας έχει 25€. Επίσης στα χαρακτηριστικά λέει ότι περιλαμβάνεται καλώδιο USB γιατί στο Newsletter δίπλα από το προϊόν σου βγάζει ένα καλώδιο στα 9,99€ ότι και καλά το χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ διαβάζοντας τα σχόλια εδώ δεν ξέρω τι να πω

 

http://www.gizchina.com/2014/09/01/tell-xiaomi-power-bank-fake/

 

Τα κριτήρια λένε πως έχουν βγει 1 φορά από 1 video και από εκεί και πέρα δεν έχει γίνει ποτέ ανανέωση. Από τότε έχουν βγει ,από όσο καταλαβαίνω, διάφορα revisions της συσκευής με διαφορές (όπως πχ να χρειάζετε να πατάς το κουμπί για να ξεκινήσει η φόρτιση).

 

Τι να πω ρε moredread αν πραγματικά το πήγαν τόσο μακριά με τα κουτιά δεν ξέρω.

 

 

Kamui εγώ καταλήγω ότι κινέζικο είναι το ένα κινέζικο και το άλλο, αφού φοράει επώνυμα σωθικά εγώ είμαι καλυμμένος (απο θέμα ασφάλειας) απο κει και πέρα η έννοια του αυθεντικού κινέζικου είναι πλέον "σχετική και αμφισβητήσιμη" άρα μένουμε στο ότι για την τιμή του και για την δουλειά που κάνει με επώνυμη Texas inst. και LG batteries είμαι καλυμμένος (προσωπικά).

Απο κινεζομάγαζα δεν εμπιστεύομαι τίποτα και κανένα, αλλά είναι επιλογή μου η όποια αγορά απο εκεί, λόγω τιμών των προιόντων.

keep up :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα 2 power banks (ένα 10400mah και ένα 5200mah) από merimobiles. Έκανα όλα τα τεστς και τον κωδικό στο site και δείχνουν αυθεντικότατα (και τα usb άσπρα/μπεζ όχι μαύρα όπως διάβασα από άλλο φίλο), δεν τα άνοιξα αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται. Ποιότητα κατασκευής φοβερή! Merimobiles συστήνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα 2 power banks (ένα 10400mah και ένα 5200mah) από merimobiles. Έκανα όλα τα τεστς και τον κωδικό στο site και δείχνουν αυθεντικότατα (και τα usb άσπρα/μπεζ όχι μαύρα όπως διάβασα από άλλο φίλο), δεν τα άνοιξα αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται. Ποιότητα κατασκευής φοβερή! Merimobiles συστήνεται!

 

κι εγω μόλις σημερα παρέλαβα απο meri επίσης το 10400mah. Εχεις καταλάβει τι παίζει με το κουμπάκι on-off. Μια μικρή δοκιμή που έκανα ενώ είχα το καλωδιο συνδεδεμένο με το κινήτο ήθελα να το απενεργοποιήσω αλλα έκανε κάτι σαν επανεκκίνηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω μόλις σημερα παρέλαβα απο meri επίσης το 10400mah. Εχεις καταλάβει τι παίζει με το κουμπάκι on-off. Μια μικρή δοκιμή που έκανα ενώ είχα το καλωδιο συνδεδεμένο με το κινήτο ήθελα να το απενεργοποιήσω αλλα έκανε κάτι σαν επανεκκίνηση

Λειτουργεί για capacity check. Δηλαδή όταν δεν είναι συνδεδεμένο πουθενά το power bank όταν το πατάς ανάβει τα λεντάκια για να δεις σε τι επίπεδο φόρτισης είναι. Δεν έχει καμιά άλλη χρησιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα από banggood και βάση του βίντεο από τον κινέζο γκουρού πρέπει να είναι γνήσιο.

 

Ερώτημα,

 

το έχω βάλει εδώ και κανένα 5ωρο για φόρτιση με 1Α φορτιστή και είναι ακόμα ενα λεντάκι αναμμένο και ένα αναβοσβήνει. Τι στον μπέο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...