Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στον πρωτο γυρω εχει συνολικα 5 τεμαχια.

Ειναι δυνατον να τα προλαβει καποιος?

πολυ δυσκολο να προλαβεις τον 1ο γυρο, στο 2ο γυρο ομως μενει ανοιχτο για πολυ ωραια στην 2η τιμη οποτε το παιρνεις και παλι σε πολυ καλη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του pandawill τουλαχιστον ειναι γνησιο?Εχει παρει κανεις?Και αυτο που λεει οτι αν εγγραφεις στο newsletter παιρνεις 60 ποντους τι σημαινει?Σου κανουν καποια εκπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου power bank (xiaomi 10400) έχει ένα bug ας πούμε. Αφού το συνδέσω με το κινητό αρχίζει κανονικά η φόρτιση αλλά μετά από 2-3 λεπτά σταματάει ενώ είναι κανονικά συνδεδεμένο. Μόλις το αποσυνδέσω και το ξανασυνδέσω ξαναρχίζει κανονικά μέχρι τέλους η φόρτιση χωρίς πρόβλημα. Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου power bank (xiaomi 10400) έχει ένα bug ας πούμε. Αφού το συνδέσω με το κινητό αρχίζει κανονικά η φόρτιση αλλά μετά από 2-3 λεπτά σταματάει ενώ είναι κανονικά συνδεδεμένο. Μόλις το αποσυνδέσω και το ξανασυνδέσω ξαναρχίζει κανονικά μέχρι τέλους η φόρτιση χωρίς πρόβλημα. Καμιά ιδέα;

 

δοκιμασε το και σε κανα αλλο κινητο να δεις αν κανει το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήνομαι και εγώ για xiaomi γιατί ακούω πως είναι τρομερά αλλά ρε γαμώτο 1 μήνα για παραλαβή? Αξίζει τον κόπο?

Έψαξα λίγο στις αγγελίες και κάποιος πουλάει αυτά ......

Έχει κανείς επαφή με τα συγκεκριμένα να μας πει? Αυτοί πάντως που τα αγόρασαν φαίνονται ικανοποιημένοι και νομίζω πως για 19 ευρώ αξίζει ακόμα και αν είναι τα μισά mah.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήνομαι και εγώ για xiaomi γιατί ακούω πως είναι τρομερά αλλά ρε γαμώτο 1 μήνα για παραλαβή? Αξίζει τον κόπο?

Έψαξα λίγο στις αγγελίες και κάποιος πουλάει αυτά ......

Έχει κανείς επαφή με τα συγκεκριμένα να μας πει? Αυτοί πάντως που τα αγόρασαν φαίνονται ικανοποιημένοι και νομίζω πως για 19 ευρώ αξίζει ακόμα και αν είναι τα μισά mah.

 

Τι μάρκα είναι? Δεν βλέπω κάτι.

Δεν θα το ρίσκαρα όταν με λίγότερα ξέρεις τι παίρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι που πάντα ήθελα να μάθω; Αν βάλουμε στο κινητό περισσότερα Ah απ αυτά που δίνει ο φορτιστής του, παθαίνει τίποτα εκτός από του ότι θα φορτίσει πολύ πιο γρήγορα; π.χ. σε κινητό που έρχεται με 1 Ah φορτιστή να βάλουμε 2 Ah???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι που πάντα ήθελα να μάθω; Αν βάλουμε στο κινητό περισσότερα Ah απ αυτά που δίνει ο φορτιστής του, παθαίνει τίποτα εκτός από του ότι θα φορτίσει πολύ πιο γρήγορα; π.χ. σε κινητό που έρχεται με 1 Ah φορτιστή να βάλουμε 2 Ah???

Καθε κινητο είναι σχεδιασμένο να τραβάει τα ah που εχει ορίσεις ο κατασκευαστής ...

Είτε 200ah του βάλεις είτα 50 πάλι 1ah θα τραβήξει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καθε κινητο είναι σχεδιασμένο να τραβάει τα ah που εχει ορίσεις ο κατασκευαστής ...

Είτε 200ah του βάλεις είτα 50 πάλι 1ah θα τραβήξει 

 

Χωρις να το εχω ψαξει, δεν ειναι λογικο αυτο που λες. Για παραδειγμα καποια powerbanks εχουν 2 εξοδους, η μια να δινει ρευμα φορτισης 1A και η αλλη με 2Α. Αν ισχυε αυτο που λες δεν θα επρεπε να ειχαν 2 διαφορετικες τιμες ρευματων.

 

Το εχεις ψαξει-διαβασει καπου αυτο που ειπες ή απλα ετσι το σκεφτηκες; Γιατι απορω κιολας πως θα μπορουσε να γινει κατι τετοιο...

 

Edit γιατι δεν το ειδα αρχικα: To Ah εκφραζει τη χωρητικοτητα. A ειναι η μοναδα του ρευματος.

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο ζητησει το κινητο, θα παρει. Εαν το οριο που εχει απο τον κατασκευαστη ειναι 1A, τοτε 1 θα παρει. Ας ειναι οσο παραπανω θελετε ο φορτιστης. Εαν το οριο ειναι 2 και ο φορτιστης 1, απλως θα αργησει να φορτισει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να το εχω ψαξει, δεν ειναι λογικο αυτο που λες. Για παραδειγμα καποια powerbanks εχουν 2 εξοδους, η μια να δινει ρευμα φορτισης 1A και η αλλη με 2Α. Αν ισχυε αυτο που λες δεν θα επρεπε να ειχαν 2 διαφορετικες τιμες ρευματων.

 

Το εχεις ψαξει-διαβασει καπου αυτο που ειπες ή απλα ετσι το σκεφτηκες; Γιατι απορω κιολας πως θα μπορουσε να γινει κατι τετοιο...

 

Έχουν δύο θύρες γιατί τα κινητά συνήθως τραβάνε 1Α και τα ταμπλετ (μιας και έχουν μεγαλύτερες μπαταρίες) 2Α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...