Προς το περιεχόμενο

Ενιαίος φόρος ακινήτων


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα πληρωσω και αλλων απο την οικογενεια γιατι να τους τα πληρωνω προκαταβολικα?  :-)

Πες μου οτι θα πας να το πληρωσεις σε τραπεζα, να πεσω κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 385
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανένα νεότερο σχετικά με το ε9; Άνοιξε ή ακόμα;

 

Αρχές Νοεμβρίου διάβασα...

 

 

Τελικά πήραμε και εμείς την έκπτωση... :-D

 

Τώρα όμως προκύπτει το εξής θέμα.... Η μητέρα μου είχε να πληρώσει 120 ευρώ (το οποίο με την έκπτωση έγινε 60) . Πλήρωσε την πρώτη δόση των 20 ευρώ και στη συνέχεια η εφορία από μόνη της κράτησε τα υπόλοιπα 100 ευρώ από την επιστροφή φόρου που δικαιούνταν... Τώρα όμως που το ποσό του ενφια άλλαξε σημαίνει πως η εφορία μας κράτησε 100 ευρώ ενώ έπρεπε να κρατήσει 40....

 

Δλδ η εφορία μας χρωστάει 60 ευρώ.... Πως θα τα πάρουμε πίσω αυτά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου οτι θα πας να το πληρωσεις σε τραπεζα, να πεσω κατω.

Απο την στιγμη που μου το εβαλαν να το πληρωσω γιατι οχι? ενα μπουρδελο ειναι η ελλαδα οποτε αφου θα παω που θα παω να πληρωσω και αλλων απο την οικογενεια μου ας πληρωσω και αυτο να ειμαι καλυμενος!

 

σε κανεναν αλλον δεν εβγαλε να πληρωσει 1 λεπτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα σε ημιτελές δεν κάνανε τίποτα τα ζώα. ενώ είναι σωστά δηλωμένο και στο Ε9 και στο Ε2.

 

περιμενεις μεχρι δεκεμβρη ειπαν σε αυτη την περιπτωση και μεχρι τοτε δεν δεις αλλαγη πας στην ΔΟΥ ο ιδιος για νεα εκκαθαριση

Αρχές Νοεμβρίου διάβασα...

 

 

Τελικά πήραμε και εμείς την έκπτωση... :-D

 

Τώρα όμως προκύπτει το εξής θέμα.... Η μητέρα μου είχε να πληρώσει 120 ευρώ (το οποίο με την έκπτωση έγινε 60) . Πλήρωσε την πρώτη δόση των 20 ευρώ και στη συνέχεια η εφορία από μόνη της κράτησε τα υπόλοιπα 100 ευρώ από την επιστροφή φόρου που δικαιούνταν... Τώρα όμως που το ποσό του ενφια άλλαξε σημαίνει πως η εφορία μας κράτησε 100 ευρώ ενώ έπρεπε να κρατήσει 40....

 

Δλδ η εφορία μας χρωστάει 60 ευρώ.... Πως θα τα πάρουμε πίσω αυτά ;

 

εγω το πληρωσα ολο με την μια δηλαδη μια θεια μου και τωρα πρεπει να παρω και εγω πισω τα μισα, απο οτι ακουσα αν χρωστας γινεται συμψημφισμος αν οχι και ειναι να παρεις λεπτα νομιζω δεν ειμαι σιγουρος θα σου ερθει ειδοποιηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα σε ημιτελές δεν κάνανε τίποτα τα ζώα. ενώ είναι σωστά δηλωμένο και στο Ε9 και στο Ε2.

Same here. Σε άλλη περίπτωση γνωστού έκαναν έκπτωση 20% λόγω μη ηλεκτροδοτούμενου ΜΟΝΟ στον έναν συνιδιοκτήτη, στον άλλον δεν έκαναν. Και το σπίτι έχει κανονικά ρεύμα τα τελευταία 35 χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηλεκτροδοτούμενο ηταν ποτε;

 

οχι, ποτε. πάντα ημιτελές. ποτε δεν ολοκληρόθηκε. ούτε ερχοσασιακό ρευμα. γμσ τα. περιμένω δεκεμβρη για νεα εκκαθαριση. μέχρι τότε θα πρεπει να τους πληρώνω τις λάθος δόσεις... 

νταβατζήδες!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμενα ηταν 300 ευρω εχω πληρωσει τα 100 και τωρα λεει αλλα 100 ενω κανονικα επρεπε να ηταν αλλα 50... γιατι ετσι ? ξερεις κανεις με ποιον πρεπει να μιλησω για να βγαλω ακρη η πρεπει να παω απο εφορια?

 

Μου το διορθωσαν,παλι καλα.

Επεξ/σία από JERONIMO888
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, ποτε. πάντα ημιτελές. ποτε δεν ολοκληρόθηκε. ούτε ερχοσασιακό ρευμα. γμσ τα. περιμένω δεκεμβρη για νεα εκκαθαριση. μέχρι τότε θα πρεπει να τους πληρώνω τις λάθος δόσεις...

νταβατζήδες!!!!!!

φιλε δεν δικαιουσαι τζαμπα περιμενεις εκπτωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν μου έχει δωθεί έκπτωση θα πρέπει να εμφανιστεί στο πεδίο "Ποσό έκπτωσης"?

Έχουμε ένα μη ηλεκτροδοτούμενο αλλά δεν μου εμφάνισε ποσό έκπτωσης.
Επίσης ο πατέρας μου έχει 67% αναπηρία. Δικαιούται έκπτωση λόγω της αναπηρίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Μια ερώτηση, αρχικό ποσό 89 ευρώ το οποίο και κατέβαλα εφάπαξ για να ξεμπερδεύω... Σήμερα έμαθα ότι μειώθηκε κατά 50%, πότε και πώς θα πάρω το 50% πίσω; Είμαι άνεργος και δεν χρωστάω πουθενά...

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eidikos33, on 30 Oct 2014 - 5:39 PM, said:

φιλε δεν δικαιουσαι τζαμπα περιμενεις εκπτωση

 

θες να το τεκμηριώσεις λίγο. γιατί έτσι στον αερα δεν βοηθάς κανέναν ενιδαφερόμενο. καλύτερα μη γράφεις.

 

εγω ξέρω αυτό

 

"

ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΗ ΚΤΙΣΜΑΤΑ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟΥ ΕΝΦΙΑ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΗΜΙΤΕΛΩΝ ΚΤΙΣΜΑΤΩΝ 0,4 ΕΦ ΟΣΟΝ 1)ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΟΤΕ ΗΛΕΚΤΡΟΔΟΤΗΘΕΙ & ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΑ η

2)ΗΛΕΚΤΡΟΔΟΤΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΕΡΓΟΤΑΞΙΑΚΟ ΡΕΥΜΑ & ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΑ

 

ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΗΜΙΤΕΛΕΣ -ΜΗ ΗΛΕΚΤΡΟΔΟΤΟΥΜΕΝΟ-η ΜΕ ΕΡΓΟΤΑΞΙΑΚΟ ΡΕΥΜΑ 

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ε9 2014 ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ  ΣΤΗ ΣΤΗΛΗ 32 ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ 8 ΚΕΝΟ ΚΤΙΣΜΑ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...