Προς το περιεχόμενο

ΚΑΦΕΤΙΕΡΑ ΕΣΠΡΕΣΣΟ ARIELLI KM-130BS 36.95 € @eshop


liverpoolman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε οικονομια δν νομιζω οτι εχει να κανει ειτε σε κοκους ειτε ετοιμο αλεσμενο εκει που κανει την διαφορα ο μυλος ειναι το οτι ο καφες μετα το κοψιμο οξειδώνεται σχεδον αμεσα (2-3 λεπτα) με αποτελεσμα να χανει μεγαλο μερος των αρωματων του καθως και απο την γευση...

 

Για πες μου και εδώ τι παίζει:

 

 

Κατά την δικιά σου γνώμη η διαφορά φρεσκο κομμένου καφέ σαν αυτόν

http://coffees.gr/index.php?target=products&product_id=33314

( όχι φρεοσκοκαβουρδισμένου!) δίνει πολύ μεγάλη διαφορά σε γεύση με καλή μηχανή π.χ. gaggia? ή παίζει κάτι άλλο ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για πες μου και εδώ τι παίζει:

 

 

Κατά την δικιά σου γνώμη η διαφορά φρεσκο κομμένου καφέ σαν αυτόν

http://coffees.gr/index.php?target=products&product_id=33314

( όχι φρεοσκοκαβουρδισμένου!) δίνει πολύ μεγάλη διαφορά σε γεύση με καλή μηχανή π.χ. gaggia? ή παίζει κάτι άλλο ?

 

Σιγουρα την διαφορα θα την κανει ο φρεσκοκαβουρδισμενος φρεσκοκομενος αλλα ακομα και αυτος που εδωσες στο λινκ ο οποιος σιγουρα δν ειναι φρεσκοψημενος θα εχει σιγουρα διαφορα στη γευση , ο ετοιμος κομμενος ειναι αρκετα φλατ στα αρωματα και τις γευσεις....φαντασου οτι ο μυλος ειναι πιο σημαντικος απο την μηχανη στο θεμα παρασκευης εσπρεσσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μόλις εφτιαξα εναν arabica της jacobs πολύ βαριά - δυνατή γεύση και μου άρεσε αρκετα.. ! δοκιμάστε τον. Παίζει στα 3.50 ευρώ ίδια τιμή με lavazza . ο Illy που έχει διπλάσια τιμή είναι καθαρά κοροιδία

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα την διαφορα θα την κανει ο φρεσκοκαβουρδισμενος φρεσκοκομενος αλλα ακομα και αυτος που εδωσες στο λινκ ο οποιος σιγουρα δν ειναι φρεσκοψημενος θα εχει σιγουρα διαφορα στη γευση , ο ετοιμος κομμενος ειναι αρκετα φλατ στα αρωματα και τις γευσεις....φαντασου οτι ο μυλος ειναι πιο σημαντικος απο την μηχανη στο θεμα παρασκευης εσπρεσσο...

Ευχαριστώ θα ενημερώσω για αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτούς που την έχουν αγοράσει, το γκρουπ από τι υλικό είναι φτιαγμένο? δεν μπορώ να το βρω πουθενά να αναφέρεται, είναι μήπως ανοξείδωτο ή σε αυτά τα λεφτά ούτε λόγος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτούς που την έχουν αγοράσει, το γκρουπ από τι υλικό είναι φτιαγμένο? δεν μπορώ να το βρω πουθενά να αναφέρεται, είναι μήπως ανοξείδωτο ή σε αυτά τα λεφτά ούτε λόγος?

γκρουπ λές στο κλείστρο;

αν ναι, αυτό είναι μεταλλικό σαν ντουραλουμίνιο (ή αλουμίνιο απλό ή κράμα αλουμινίου) μου μοιάζει. Μάλλον τέτοιο είναι ή απλό αλουμίνιο. Το φίλτρο μέσα στο κλείστρο είναι ανοξείδωτος χάλυβας.  Εκεί που κουμπώνει είναι επίσης αλουμίνιο/ντουραλουμίνιο ή κράμα. Ο λέβητας από ότι θυμάμαι να λέει το site είναι αλουμίνιο (ντουραλουμίνιο?).

Γενικά ο μηχανισμός του είναι αλουμίνιο/ντουραλουμίνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

χεχε, ξαναήρθε "εβδομάδα καθαριότητας" από 1/9 στο lidl και θα ξαναφέρνουν τις ταμπλέτες καθαρισμού αλλάτων..

 

 

Οποιος θέλει παίρνει.

 

 

13158_01_f.jpg

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παραγγειλει την ARIELLI KM-170BS και ενω μου ελεγαν να περιμενω τελικα ματαιωθηκε εχθες η παραγγελια μου

Εγώ την είχα παραγγείλει στις 07 / 08 / 14 και την παρελαβα στις 28 / 08 / 14...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παραγγειλει την ARIELLI KM-170BS και ενω μου ελεγαν να περιμενω τελικα ματαιωθηκε εχθες η παραγγελια μου

εγώ την βλέπω διαθέσιμη στο site τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ την βλέπω διαθέσιμη στο site τους.

Προφανώς δεν πήγε να την παραλάβει και ακύρωσαν την παραγγελία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε, ξαναήρθε "εβδομάδα καθαριότητας" από 1/9 στο lidl και θα ξαναφέρνουν τις ταμπλέτες καθαρισμού αλλάτων..

 

 

Οποιος θέλει παίρνει.

 

 

13158_01_f.jpg

 

 

Αν και πηρα του you θα παρω και αυτες να δω τι λενε thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και πηρα του you θα παρω και αυτες να δω τι λενε thanks.

 

παρτες ειναι πολυ κορυφή! εβαλα μια σε καφετιέρα 4 χρονων που δεν ειχε καθαριστεί ποτε και εγινε της κολάσεως...

ευχαριστούμε τον keysmith για την επισήμανση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...