Προς το περιεχόμενο

ΚΑΦΕΤΙΕΡΑ ΕΣΠΡΕΣΣΟ ARIELLI KM-130BS 36.95 € @eshop


liverpoolman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για τις οσμές το λεμόνι και το ξύδι αν δεν κάνω λάθος βοηθάνε .. 

 

Αν περάσεις μια βράση με μια μικρή ποσότητα υγρού πιάτων και μετά περάσεις 2 ή 3 με σκέτο νερό να το ξεβγάλεις θα χαλάσει τίποτα;  (αναρωτιέμαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω αγορασει και τα 3 μοντελα για μενα ή για φιλους.
Η μηχανη ειναι παρα πολυ καλη για τα λεφτα της (και οχι μονο)
Για καφε θα προτεινω κι εγω καποιον lavazza (εγω παιρνω rosso)
Ειναι ιδανικα κομμενος για τη συγκεκριμενη μηχανη.
Επισης για τους λατρεις του cappuccino φτιαχνει αρκετα καλο (εφοσον ξερει καποιος να φτιαχνει αφρογαλα)
απλα πρεπει να αφαιρεθει το μαυρο πλαστικο που ειναι σαν βιδα στο steamer (ακροφυσιο)
Τη δικια μου την εχω ηδη 1 χρονο με χρηση 5-8 καφεδες/μερα και ειναι απλα σκυλι!!!
Στα - ειναι μονο οτι κανει σαν τρακτερ οταν φτιαχνεις καφε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγκυρο link newsletter: http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-140805.html

 

 

Ασχετο και συγγνωμη για την "παρεμβαση". Αλλα μονο σε εμενα δειχνει αλλη τιμη εκπτωσης στο newsletter κι αλλη τιμη εκπτωσης οταν παω στη σελιδα του προϊοντος; Π.χ. http://www.e-shop.gr/lg-22mt44d-pz-215-led-tv-full-hd-black-p-PER.169994που τη δινει 131 ευρω στο newsletter και 149 (μετα την εκπτωση) στη σελιδα; Ή http://www.e-shop.gr/lg-22m45d-b-215-led-monitor-full-hd-dvi-black-p-PER.169982. Το ειδα και σε αλλα προϊοντα του newsletter, μερικα κλικ θα σας πεισουν.

 

Κανω κατι λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι κανεις κατι λαθος. Αν θες να καταλαβεις τι λαθος κανεις υπαρχει προς αναγνωση και ξεχωριστο "pinned" θεμα με οδηγιες και σχετικες αναφορες στην 1η σελιδα (απο τις μολις 2,5) αυτου του θεματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να κανω κατι λαθος, αλλα... "ξερω" να ανοιγω λινκ απο το newsletter του eshop, ευχαριστω για την επισημανση. Το ξεχωριστο pinned θεμα ομολογω οτι δεν το ειδα/διαβασα.

 

Στην πρωτη σελιδα δεν βλεπω πουθενα "αναφορες" γι' αυτο που ρωτησα, εκει τα εβαλες με τον TS και τον τροπο που ποσταρε το λινκ. Αλλα δεν πειραζει, καλα να ειμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν "ξερεις" οπως λες να ανοιγεις λινκ απο το newsletter τοτε θα ξερεις και οτι ΔΕΝ ειναι το "ιδιο" λινκ με αυτο που ποσταρες πριν ως "σελιδα του προϊοντος" (παροτι οταν τελικα ανοιξει η σελιδα μεσω του newsletter θα φαινεται να ειναι ...το ιδιο λινκ!). Τα "διαφορετικα" λοιπον λινκ του newsletter ενσωματωνουν μεσα τους εκπτωτικους κωδικους, ασχετους με την εκαστοτε "στανταρ" εκπτωση που ισως (ισως και οχι) εχει στην 'κανονικη σελιδα' του προϊοντος.

Αλλά σε αυτη την περιπτωση δε θα ειχες απορια... αυτο που παρατηρησες να συμβαινει ειναι φυσιολογικο λοιπον (αρα μαλλον δεν "εκανες" κατι λαθος, ισως ηθελα να πω "καταλαβες" αντι εκανες) και γινεται σε ολους οσους δεν εχουν ενεργη συνεδρια/cookie απο το newsletter (οποτε και βλεπουν παντα την μειωμενη τιμη ανεξαρτητα ποιο "λινκ" θα πατησουν)

 

Δεν αναφορομουν μονο στο δικο μου ποστ στην 1η σελιδα (που δεν ηταν τοσο μπηχτη για το λινκ αλλά κυριως γιατι την ειπε στον αλλο ενω ειχε και αδικο/αγνοια!) αλλά αφου αυτο ειδες, ε, δες και το pinned θεμα που λινκαρα που κι εκει τα εξηγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανοιξα το pinned λινκ, το ανεφερα απο την αρχη.

 

Για να σου λυσω την απορια και να μην επιβαρυνω το νημα:

 

 

Στο newsletter η ΑΡΧΙΚΗ τιμη της τηλεορασης του μονιτορ τιβι ειναι 144,90, μετα το λινκ (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΕΚΠΤΩΣΗΣ) ειναι 159.

 

R1EbFED.jpg

PnzYe0s.jpg

 

Στο ραδιοφωνο η αρχικη τιμη ειναι ιδια με του newsletter, η εκπτωση αλλαζει (ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ επειδη τα εχεις γραψει πολυ σωστα παραπανω).

2t05O67.jpg

 

Ας υποθεσω οτι στο μονιτορ τιβι αρχικη τιμη "γινεται" αυτη με την αρχικη εκπτωση.

 

Ελα ομως που σε ολες τις τηλεορασεις αλλαζει η ΑΡΧΙΚΗ τιμη οταν πατησεις το λινκ! Μια δοκιμη θα σε πεισει.

 

http://www.e-shop.gr/samsung-ue40h6200-40-3d-led-smart-tv-full-hd-wifi-p-PER.157453

http://www.e-shop.gr/lg-47lb650v-47-cinema-3d-led-smart-tv-full-hd-p-PER.170149

 

 

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΝ ΜΑΤΡΙΞ Ή ΟΠΟΙΟΝ ΜΟΝΤ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΑ ΠΟΣΤ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΝΗΜΑ. ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΗΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, ειχες δικιο κατα μεγαλο ποσοστο τελικα, απλα απο την στιγμη που δεν ειδα να ποσταρεις λινκς απο το newsletter δεν ασχοληθηκα να ψαξω το newsletter (το ειδα τωρα απο το θεμα που ανοιξε ο dobro με τα ακουστικα). Αυτο που "επαθες" δεν ειναι μεν "προβλεπομενο" αλλά ειναι κατι που γινεται κατα κανονα την 1η ή και 2η μερα "κυκλοφοριας" του newsletter του μαγαζιου αυτου εδω και κανα χρονο... απο αυριο-μεθαυριο το αργοτερο θα περαστουν κανονικα οι τιμες οπως "πρεπει", μεχρι τοτε οσοι εχουν παραγγειλει λενε οτι περνιεται σωστα η τιμη μετα την καταχωρηση της παραγγελιας σου εφοσον εχεις βαλει στο σχετικο πεδιο τον εκπτωτικο κωδικο που εχει καπου ψηλα το newsletter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, ευχαριστω. Σορι αν ακουστω "καπως", αλλα το ξερω οτι ειχα δικιο (εστω και σε μεγαλο ποσοστο). Δεν εκρυψα οτι δεν ειδα/διαβασα το pinned θεμα, ενω εσυ ησουν απολυτος απο την αρχη. Οπως βλεπεις, τα λαθη ειναι ανθρωπινα. Το εκανες εσυ τωρα, μπορει να το ειχα κανει εγω. Ακομα κι ετσι, δεν υπαρχει λογος να εισαι στην τσιτα.

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερον και την εξηγηση παντως, εστω κι ετσι. Σιγουρα δεν ηταν δικο μου "λαθος" οπως αποδειχθηκε, απλα χασαμε το χρονο μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παντως το ειχες κανει ετσι....

δειχνει αλλη τιμη εκπτωσης στο newsletter κι αλλη τιμη εκπτωσης οταν παω μεσω του newsletter στη σελιδα του προϊοντος; Π.χ. http://www.e-shop.gr/lg-22mt44d-pz-215-led-tv-full-hd-black-p-PER.169994

ή ετσι

αλλη τιμη εκπτωσης στο newsletter κι αλλη τιμη εκπτωσης οταν παω στη σελιδα του προϊοντος; Π.χ. http://www.e-shop.gr/offer.phtml?id=140805e2s570gtc7x53160kamb που τη δινει 131 ευρω στο newsletter και 149 (μετα την εκπτωση) στη σελιδα;

οπως και θα ηταν σωστοτερο, θα ειχαμε συνεννοηθει ;)

Οπως θα δεις οταν τελικα διαβασεις (που ελπιζω να το διαβασεις) το pinned θεμα, οι οδηγιες για τα σωστα λινκς  (σαν το τελευταιο με κοκκινα που 'σου' εβαλα που δε μοιαζει σε τιποτα με τα "κανονικα") απο newsletters δεν αφορουν μονο τις σωστες τιμες αλλά και την καταιγιδα ερωτησεων/παρεξηγησεων που εμφανιζονται καθε φορα στα θεματα εξαιτιας τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παρέλαβα σήμερα. Εβγαλα κάδο και παρελκόμενα και τα έχω σε υγρό πιατων λεμόνι.. Τα έχω αφήσει λίγο να "μουλιάσουν".

Το πλαστικό που μύρισα ηταν αποδεκτό οχι κάτι που με ενόχλησε πάντως..

 

Τώρα για να καθαρίσουμε το εσωτερικό σκεφτόμουν να ρίξω στον κάδο το νερό και ελάχιστο υγρό πιάτων 2 σταγόνες με άρωμα λεμόνι. 

Επειτα να το περάσω αλλες 2-3 φορές με σκέτο καθαρό νερό για ξέβγαλμα.

 

Λετε να πάθει κάτι με ελάχιστη ποσότητα υγρού πιάτων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι η ίδια μηχανή που έχει στα 45 το πλαίσιο. Απλά με άλλο όνομα. Την έχω πάρει και είναι σκυλί. Δεν μου μυρίζει πλαστικό καθόλου. Όμως όταν την πήρα (πριν 2 χρόνια σχεδόν), την έπλυνα καλά και άφησα 2-3 νερά να τρέχουν να κάψουν και το κλείστρο και όλα τα εξαρτήματα. 
για ζεστό καφέ παίρνω lavazza και για κρύο illy. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο επειδη ειναι η πρωτη μου μηχανη..Καφε μπορω να βαλω απο το σουπερ αρκετ πχ της νεστλε κτλ ή θελει απο αλλου??Επισης παιρνει εναλλακτικα αι καψουλες και αν ναι που τις βρισκω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο επειδη ειναι η πρωτη μου μηχανη..Καφε μπορω να βαλω απο το σουπερ αρκετ πχ της νεστλε κτλ ή θελει απο αλλου??Επισης παιρνει εναλλακτικα αι καψουλες και αν ναι που τις βρισκω??

για χύμα καφέ είναι.

Εγώ μόλις πήρα τον lavazza που πρότειναν τα παιδιά . Θα πάρω και Illy . Θα κάνω δοκιμές

είναι η ίδια μηχανή που έχει στα 45 το πλαίσιο. Απλά με άλλο όνομα. Την έχω πάρει και είναι σκυλί. Δεν μου μυρίζει πλαστικό καθόλου. Όμως όταν την πήρα (πριν 2 χρόνια σχεδόν), την έπλυνα καλά και άφησα 2-3 νερά να τρέχουν να κάψουν και το κλείστρο και όλα τα εξαρτήματα. 

για ζεστό καφέ παίρνω lavazza και για κρύο illy. 

Για κρύο δεν σου αρεσε ο lavazza; Θα τον δοκιμάσω για φρέντο εσπρέσσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που μπορω να τιυς βρω?? Οι αλλοι που ανεφερα δν ειναι χυμα??Παντως καπου διαβασα οτι παιρνει και ταμπλετες...Ο lavazza που πινω στα μαγαζια δν μπορω να πω οτι με τρελαινει παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...