Προς το περιεχόμενο

Nokia 130, νέο feature phone με τιμή €19


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To GPS όντως το έχει ή είναι διαφημιστικό τρικ ? :P

φαντάζομαι θα έχει κανένα speedometer μέσα η μπορεί να δίνει συντεταγμένες.......δεν νομίζω να έχει χάρτες αυτό μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για άτομα άνω των 40 ετών είναι μια χαρά λύση...

 

(επίσης για τον στρατό όπως ειπώθηκε άψογο τηλέφωνο με άπειρο χώρο για mp3 που στην σκοπιά είναι must!! ) 

 

Παρεξηγήθηκα τώρα :)

χωρίς πλακα πάντως, τι έχουν τα άτομα πάνω από 40; Να έλεγες πάνω από 55 να το καταλάβω

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεξηγήθηκα τώρα :)

χωρίς πλακα πάντως, τι έχουν τα άτομα πάνω από 40; Να έλεγες πάνω από 55 να το καταλάβω

 

Χρησιμοποιούν σε πάρα πολύ μεγάλο ποσοστό το τηλέφωνο καθαρά σαν τηλέφωνο...ακόμα και smartphone που έχουν κάποιοι εξ αυτών για την ίδια χρήση το έχουν καθώς δεν είναι εξοικειωμένοι.Δεν το λέω σαν κάτι κακό...είναι απλά μια πραγματικότητα.

 

Εκτός αν νομίζεις ότι η πλειοψηφία αυτών των γενεών κάνουν χρήση shazam ή παίζουν παιχνίδια ή μιλούν με viber. Εσύ προφανώς για να είσαι σε ένα τεχνολογικό φόρουμ είσαι στην μειοψηφία που έχει γνώσεις και το ψάχνει το πράγμα...αλλά προσωπικά και είμαι πεπεισμένος για αυτό δεν το πιστεύω ότι η πλειοψηφία έχει επαφή με το αντικείμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιούν σε πάρα πολύ μεγάλο ποσοστό το τηλέφωνο καθαρά σαν τηλέφωνο...ακόμα και smartphone που έχουν κάποιοι εξ αυτών για την ίδια χρήση το έχουν καθώς δεν είναι εξοικειωμένοι.Δεν το λέω σαν κάτι κακό...είναι απλά μια πραγματικότητα.

 

Εκτός αν νομίζεις ότι η πλειοψηφία αυτών των γενεών κάνουν χρήση shazam ή παίζουν παιχνίδια ή μιλούν με viber. Εσύ προφανώς για να είσαι σε ένα τεχνολογικό φόρουμ είσαι στην μειοψηφία που έχει γνώσεις και το ψάχνει το πράγμα...αλλά προσωπικά και είμαι πεπεισμένος για αυτό δεν το πιστεύω ότι η πλειοψηφία έχει επαφή με το αντικείμενο.

ποιων γονεων ρε φιλαρακι μου? τι λες? λες αυτα που λες για τους 40αρηδες? (και δεν ειμαι καν κοντα στα 40..) πρεπει να εισαι το πολυ 17 χρονων, η απλα να μην εχεις αισθηση του τι κυκλοφορει.. τελος παντων. - το διαβασαμε παλι το κορυφαιο μας εδω... ψαξου λιγο αδερφε. φιλικα παντα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω στα 30 φτανω... Οταν παιζω κανενα Lol, hearthstone και κανένα Fps με μολις με ρωτανε και μαθαίνουν για την ηλικία μου νομιζουν οτι ειμαι γερος... 

Κοινωνικος ρατσισμος :-) 

Εγω παλι τους λεω οτι οταν γεννιόσουν έπαιζα Baldurs gate, Final Fantasy VII, quake, Diablo κτλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το (κατα πασα πιθανοτητα) τελευταιο feature phone της nokia. Αυτο θα επρεπε να ειναι η ειδηση

 

However, don't expect Microsoft to continue to launch any more new feature phones like the Nokia 130. As the company's hardware chief Stephen Elop explained in July as part of the company's layoff plans. Microsoft plans to concentrate their efforts on new Windows Phone devices and will even move the designs of their recent Android-based Nokia X smartphones to their Windows Phone Lumia lines.

http://www.wpcentral.com/microsoft-launch-new-nokia-130-feature-phone-may-be-last-its-kind

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τον θέμα στρατός έκλεισε για εμένα,είναι εξαιρετικό στην περίπτωση μου για παραλία και για εξορμήσεις με το ποδήλατο λόγω radio/media player+microSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά θα ήταν καλύτερο κατα την άποψη μου (εν έτη 2014 που και ο παππούς πια μπαίνει στο youtube μέσα από blogs για να ενημερωθεί)

ενα featurephone με τα εξής χαρακτηριστικά: εμφανισιακά σαν το nokia 130 (περίπου τώρα λίγο πιο ψιλό ή λιγο πιο φαρδύ δεν χάλασε ο κόσμος)

 

σχετικά αδιάβροχο

 

γερή κατασκευή για να μην σε νοιάζει αν πέσει

 

καλά ηχεία (που ειναι φθηνό εξάρτημα ) για να μπορεί κάποιος να αράξει στο πάρκο,παγκάκι,δωμάτιο κτλ και να ακούει ράδιο ή τα mp3 του (+ ακουστικά δώρο )

 

να έχει firmware/OS συμβατό με HTML5 για να μπαίνει στο ίντερνετ αν χρειαστεί κάτι απροβλημάτιστα (άλλα και να παρέχει συμβατότητα με online chat και videocall προγράμματα...

 

οθόνη όχι amoled retina κτλ αλλά κάτι αξιοπρεπές στην βασική ανάλυση του youtube ή λίγο μεγαλύτερη πχ 720p,

 

φακό

 

αλλά και φωτογραφική έστω και 2 MP αλλά καλά! δηλαδή αξιοπρεπή αισθητήρα (να μπορείς να βγάλεις μια λεζάντα απο μια εφημερίδα και να φαίνονται τα γράμματα.. μια ταμπέλα μια πινακίδα μια πρόσοψη σπιτιού που νοικιάζεται.. μια ωραία στιγμή κτλ...

 

χώρο 16 GB τουλάχιστον για mp3 και βιντεάκια + υποδοχή για κάρτα microsd

 

GPS

 

αλφάδι με ένδειξη στην οθόνη (ή και με σταυρό φωτάκια στο πληκτρολόγιο :P

 

μεγάλη μπαταρία

 

καλό μικρόφωνο για ανοιχτή ακρόαση με φίλτρο για θόρυβο και άνεμο

καλή κεραία για δυνατό σήμα

ΒΤ,WιFι,RFID,υπέρυθρες(και πρόγραμμα universal τηλεκοντρόλ)

φιδάκι, πρόγραμμα σύνθεσης ήχων κλήσης(αλλά και editor για να κόβεις το ρεφρέν απο ενα τραγούδι και να το κάνεις ήχο κλήσης), και το άλλο με το διαστημόπλοιο που είχε το 3310 :P  

στην τιμή των 50€ το πολύ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άτομα άνω των 40 ετών είναι μια χαρά λύση...

 

 

Αν εισαι κατω από 12 χρονων θα συμφωνησω μαζι σου. Aν εισαι μεγαλύτερος και λες αυτά, να το κοιτάξεις μη τ  αφησεις!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο στρατο ειχα νοκια χ1. Φορτιση καθε 6 μερες και ενα μεγαφωνο για να ακουει ολος ο θαλαμος. Το κινητο τα εσπαγε ασχημα αλλα για κληση πανω απο 3 λεπτα επρεπε να αλλαζεις αυτι συνεχως. Το σαρ στο θεο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τεχνολογία με 9 χρόνια διαφορά...Και ένα led flash που ρίχνει σε πολλά νεώτερα. http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6570&idPhone2=1090

και το βρίσκεις φτηνότερα...

http://html5.m.olx.gr/sony-ericsson-k750i-iid-629465943[spoiler/]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...