Προς το περιεχόμενο

Nokia 130, νέο feature phone με τιμή €19


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που είναι ο ''πεπεισμένος'' αχαχαχαχαθηκε

Bre τι μας είπε το ατομο

Μέχρι 15 δικαιολογείται, αν έστω και μια ημέρα παραπάνω ..... μάλλον θα πάει για κλακέτες ;)

 

ps

ωραίο φανταροτηλεφωνάκι ειδικά για τον πρώτο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπαίνω Νοέμβριο και έψαχνα κάτι απλό για το κεντρο, έμαθα μέχρι την ορκομωσία πέφτει γερό κλέψιμο ..μετα στις μονάδες μειώνονται τα άτομα οπότε το smartphone κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποιων γονεων ρε φιλαρακι μου? τι λες? λες αυτα που λες για τους 40αρηδες? (και δεν ειμαι καν κοντα στα 40..) πρεπει να εισαι το πολυ 17 χρονων, η απλα να μην εχεις αισθηση του τι κυκλοφορει.. τελος παντων. - το διαβασαμε παλι το κορυφαιο μας εδω... ψαξου λιγο αδερφε. φιλικα παντα!

 

 

Η κορυφαία τρολιά του τόπικ.

Είσαι και πεπεισμένος....μάλιστα.

 

 

Αν εισαι κατω από 12 χρονων θα συμφωνησω μαζι σου. Aν εισαι μεγαλύτερος και λες αυτά, να το κοιτάξεις μη τ  αφησεις!!

 

 

Που είναι ο ''πεπεισμένος'' αχαχαχαχαθηκε

Bre τι μας είπε το ατομο

Μέχρι 15 δικαιολογείται, αν έστω και μια ημέρα παραπάνω ..... μάλλον θα πάει για κλακέτες ;)

 

ps

ωραίο φανταροτηλεφωνάκι ειδικά για τον πρώτο καιρό.

 

Ότι πείτε...εγώ όσους άνω των 40-45 έχω γνωρίσει έτσι είναι τι να κάνουμε...εσείς το αντίθετο...όσο αστείο είναι να είμαι εγώ πεποισμένος για αυτό που λέω άλλο τόσο και περισσότερο είναι το ότι είτε και σεις για το αντίθετο. Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε...

 

ΥΓ Επίσης δεν θέλω να σας σοκάρω...αλλά πάνω από 40 οι άντρες είναι μειοψηφία καθώς οι γυναίκες είναι περισσότερες..αν εσείς νομίζετε ότι 42-43 χρονών γυναίκες και άνω ξέρουν να χειρίζονται smartphone είστε σε γελοίο βαθμό εκτός πραγματικότητας....

Επεξ/σία από Backpacker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πεπεισμένος ότι αρκετά άτομα κάτω από τα 40 αγοράζουν smart phone λόγω «μόδας» χωρίς να το χρειάζονται πραγματικά…

 

Υπερκαταναλωτής: Άτομο που θέλει να καλύψει την πνευματική του γύμνια και κάθε είδους ανεπάρκεια, μέσα από υλικά αγαθά. Το «είμαι αυτό» αντικαθίσταται από το «έχω αυτό».

 

Αν κάποιος θέλει κινητό και του χρειάζεται μόνο κινητό, παίρνει ένα σαν αυτό με τα 19 ευρώ. Αν παρόλα αυτά πάρει smart phone,κάνει απλά μια ηλίθια-άχρηστη αγορά, ότι ηλικία κι αν έχει.

 

Υγ: Τα smart phones είναι δύσχρηστα για χρήση ως κινητά τηλέφωνα διότι δεν διαθέτουν πληκτρολόγιο και έχουν συνήθως μικρή διάρκεια μπαταρίας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας δουλεύουν, το k750i που έχει παραμείνει στο συρτάρι μου πλήρως λειτουργικό είναι έτη φωτός καλύτερο.

 

 

Δεν θυμάμαι ποτέ το K750i να είχε 19Ε.

Και το Nexus μου είναι καλύτερο από το Nokia αυτό? Και? 

Είναι το φθηνότερο κινητό του κόσμου και κοστίζει όσο δυο καφέδες..

 

Πολύ ακριβό καφέ πίνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δεύτερο κινητό μια χαρά.Μου φαίνεται ανοησία με τις τιμές των σμαρτ να έχουν πέσει τόσο να θές για βασικό κινητό αυτό.

Και εμένα μου φαίνεται προβατίλα (θύμα μάρκετινγκ) να πας να πάρεις smartphone για να είσαι «ιν» και για να σερφάρεις σαν το ζόμπι 24 ώρες στο Facebook ( χώρια η στραβομάρα που θα αποκτήσεις  από την μικροσκοπική οθόνη)  και μετά να πάρεις και «δεύτερο» κανονικό κινητό για να κάνεις σωστά την δουλειά σου και να μην φθείρεις το «πρώτο» διότι νομίζεις ότι είναι κανένα κόσμημα...(!!!!!)

 

Εγώ που δεν χρειάζομαι να τσεκάρω τα μέιλ μου στο δρόμο, ούτε θα κάτσω να στραβωθώ για να σερφάρω σε μια οθόνη 4 ιντσών, θα εξακολουθώ να παίρνω κανονικά τηλέφωνα διότι είναι πιο λειτουργικά…

Δεν είναι θέμα ηλικίας ή χρημάτων όπως νομίζουν οι περισσότεροι. Είναι θέμα κάλου στον εγκέφαλο. :P  Όταν τον έχεις, καταναλώνεις πράγματα που δεν έχεις πραγματικά ανάγκη.  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από περίπου 16-17 χρόνια κινητής τηλεφωνίας (αν θυμάμαι καλά) αυτή είναι η πρώτη συσκευή που πραγματικά αξίζει τα λεφτά της.

Προσωπικά με βάζει στον πειρασμό να μην ξαναπάρω smartphone. Ο συνδυασμός αυτού του τηλεφώνου με ένα (έστω μέτριο) tablet καθιστά για μένα ανάξιο ενασχόλησης κάθε smartphone.

Και για τα παιδάκια που την έχουν δει τεχνοφρικιά: σιγά τα αίματα! Αυτά με τα οποία ασχολείστε σήμερα και τα θεωρείται ΤΟΣΟ σπουδαία, και ακατανόητα για τα πουρά τους 40άρηδες, σε μια πενταετία θα έχουν καταστεί απλές κουδουνίστρες (όπως είναι ήδη δηλαδή αλλά δεν το αντιλαμβάνεστε).
Διότι καλά μου παιδιά, όταν έχω προσωπικό υπολογιστή εδώ και 20 χρόνια, το μόνο που δεν πρόκειται να με εκπλήξει ποτέ σε τεχνολογικό επίπεδο είναι ένα smartwatch. Όσο και να το εξελίξουν δεν θα το κάνουν ποτέ ισάξιο με PC. Το ίδιο και τις κουδουνίστρες, τα smartphones.
 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιων γονεων ρε φιλαρακι μου? τι λες? λες αυτα που λες για τους 40αρηδες? (και δεν ειμαι καν κοντα στα 40..) πρεπει να εισαι το πολυ 17 χρονων, η απλα να μην εχεις αισθηση του τι κυκλοφορει.. τελος παντων. - το διαβασαμε παλι το κορυφαιο μας εδω... ψαξου λιγο αδερφε. φιλικα παντα!

Έχω ριμάξει η γλώσσα μου να λέω για γενικότητες. Τι να πω ρε παιδιά. Θα αρχίσω τρολλάρω. Εμένα ο πατέρας μου μια χαρά έπαιζε πριν λίγο καιρό Angry-Birds, συνέχεια νετ-συνέχεια όμως, βίντεο-καμιά τσοντούλα, ηχογράφηση εισερχόμενων και εξερχόμενων και φέισμπουκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...