Προς το περιεχόμενο

Προϊόντα σε καταστήματα Jumbo


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να αποφεύγετε jumbo και Κινέζικα μαγαζιά που πουλάνε τέτοια κυρίως από ανακυκλωμένα πλαστικά κατώτερης ποιότητας και αν τα φορέσεις 2-3 ώρες μυρίζουν πολύ άσχημα τα πόδια σου.

Είχα πάρει κάτι παρόμοια σκέτες παντόφλες από Κινέζικο και τα πέταξα την πρώτη μέρα.Τελείως ακατάλληλα.Πάρτε τα από ένα άλλο μαγαζί και ας τα πληρώσετε λίγο πιο ακριβά.

Να προσθέσω ότι τα πόδια είναι το πιο ευαίσθητο σημείο του σώματος και ποτέ δεν πρέπει να φοράμε παπούτσια - παντόφλες , κάλτσες διαλογής και γενικά κακής φτηνής ποιότητας.

Edit.........

Σίγουρα του jumbo θα είναι καλύτερη ποιότητα από ένα Κινέζικο μαγαζί αλλά κανείς δεν γνωρίζει μέχρι που μπορεί να φτάσει η ποιότητα του jumbo.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/5/2018 στις 3:34 ΜΜ, Stamer είπε

Εδώ έχει οδηγίες
http://www.topwatches.gr/other/item/sky-lanterns

https://www.balloon-fire.gr/iptamena-fanarakia

Ενδεχομένως να είναι τα ίδια (δεν είναι δα και τίποτα το σπουδαίο σαν υλικό) αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα εμπιστευόμουν το jumbo ή θα έδινα το κάτι παραπάνω σε σχετικό μαγαζί για σιγουριά. Αυτά προέρχονται από την Ασία (Ταϊλάνδη ξέρω σίγουρα) τα οποία συνήθως τα ανάβουν ως αποχαιρετιστήριο αν φεύγεις απο κάπου - και με την ευχή να ξαναπας. Ή κάτι τέτοιο...

Στην προσφατη επισκεψη μου στο jumbo, ηθελα να παρω, αλλα δεν τα εντοπισα πουθενα.
Τα κατηργησαν;
Τα ειδε κανεις;
Νομιζα δεν ηταν εποχιακο ειδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/5/2018 στις 3:27 ΜΜ, mindreader είπε

Στην τελευταια επισκεψη μου, ειδα κατι φαναρακια με 1 ευρω, με βιοδιασπωμενο υλικο, μη ευφλεκτο, απο αυτα (νεα μοδα!) που τους βαζεις φωτια, και πανε ψηλα στον ουρανο!

Απεξω ομως δεν ελεγε οδηγιες....κι εμεινα με την απορια. Βασικα, φοβηθηκα διχως να ξερω και τιποτε αλλο περι αυτων, μη γινουμε και ...'εμπρηστες' στα καλα καθουμενα, απλα για την πλακα!

Ξερει κανεις πως λειτουργουν αυτα, και αν του jumbo ειναι οντως καλα;

 

Στις 25/5/2018 στις 3:34 ΜΜ, Stamer είπε

Εδώ έχει οδηγίες
http://www.topwatches.gr/other/item/sky-lanterns

https://www.balloon-fire.gr/iptamena-fanarakia

Ενδεχομένως να είναι τα ίδια (δεν είναι δα και τίποτα το σπουδαίο σαν υλικό) αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα εμπιστευόμουν το jumbo ή θα έδινα το κάτι παραπάνω σε σχετικό μαγαζί για σιγουριά. Αυτά προέρχονται από την Ασία (Ταϊλάνδη ξέρω σίγουρα) τα οποία συνήθως τα ανάβουν ως αποχαιρετιστήριο αν φεύγεις απο κάπου - και με την ευχή να ξαναπας. Ή κάτι τέτοιο...

Δεν ειναι θεμα ποιοτητας. Εχουν μπει φωτιες απο αυτα. Τα παιρνει ο αερας και τα παει οπου θες. Βαλτε καμια νεα φωτια τωρα που σταματησαν οι αλλες :) δεν ειναι αστειο βασικα. 

Αν εγω ηθελα να βαλω φωτια, με αυτα θα εβαζα, δεν θα αφηνα και ιχνη. Καυσιμο εχει, φωτια εχει τι αλλο να θες;

σε περιπτωση που το παρεις πρεπει να το μαζεψεις και να το πεταξεις στα σκουπιδια. Και να εχεις μαζι σου πυροσβεστηρα, οπως αναφερουν οι οδηγιες χρησης αν προσεξες. Αν σκαλωσει καπου πρεπει να το κατεβασεις γιατι περιεχει ευλεκτα υλικα.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει μηπως αγορασει κανεις τους αθλητικους πατους με gel, να πει εντυπωσεις;

https://www.e-jumbo.gr/organosi-spitiou-kathariotita/kathariotita-frontida/peripoiisi-ypodimaton/patoi-papoutsion/athlitikoi-patoi-gel-36-46_294389

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γιατι αγοραζετε απο το Jumbo;

Οτιδηποτε παρετε θα αποδειχθει τελικα πολυ ακριβο

Ειναι κινεζικα και βουλγαρικα που εχουν αγοραστει με γνωμονα την απολυτως χαμηλοτερη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"To φτηνο, ειναι ακριβο". Συμφωνω.

Απλα στο Jumbo οταν παει καποιος, πρεπει να ειναι πολυ προσεκτικος 'να μη την πατησει'.

Εγω ειναι το μονο καταστημα ισως, που οταν παω, μπαινω μεσα λες και ειναι ετοιμοι να με ξεγελασουν! Δεν μου εχει τυχει σε πολλα καταστηματα αυτο...

Αλλα ομως, δεν νομιζω οτι θα σταματησω να πηγαινω.

Γιατι αν προσεχεις τι αγοραζεις, μπορει οντως να κανεις καλες αγορες. Μη ξεχνατε οτι εχει φερει και επωνυμα προιοντα. Επισης, καποια αν και ειναι unbranded, ειναι σε καλη τιμη, και ιδια ποιοτητα με αλλων καταστηματων. Τωρα αν θες την απολυτα εξακριβωμενη καλυτερη ποιοτητα, δινεις εξτρα χρηματα και σιγουρα δεν πας στο jumbo.

Στα παιχνιδια φυσικα, εχει και καλες αγορες. Playmobil, επιτραπεζια, clementoni κλπ, ειναι μια χαρα, και χωρις προβλημα. Επισης τα ειδη γραφικης υλης, ειναι τιμια για τα λεφτα τους, τετραδια, φακελοι, στυλοι, μπλοκ, ειδη ζωγραφικης κλπ. Επισης διαφορα διακοσμητικα υλικα σπιτιου, ειναι μια χαρα για φοιτητικα-εξοχικα σπιτια, που δεν θες να δωσεις χρηματα πολλα.

Δεν ειναι ασπρο-μαυρο λοιπον.

Απλα στο jumbo θελει πολυ ΠΡΟΣΟΧΗ. Αλλα μπορεις να ψωνισεις ΕΞΥΠΝΑ, και να κανεις καλες αγορες με λιγα σχετικα χρηματα.

Επεξ/σία από mindreader
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindreader είπε

Εχει μηπως αγορασει κανεις τους αθλητικους πατους με gel, να πει εντυπωσεις;

https://www.e-jumbo.gr/organosi-spitiou-kathariotita/kathariotita-frontida/peripoiisi-ypodimaton/patoi-papoutsion/athlitikoi-patoi-gel-36-46_294389

Εγώ παίρνω που και που τους πάτους gel φτέρνας που έχει και είναι μια χαρά για όσο κρατάνε. Πιστεύω και αυτοί θα είναι μια χαρά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2018 στις 2:02 ΜΜ, zio10 είπε

Σκέτα καλώδια φόρτισης micro usb για κινητά δεν έχουν; 

Πρέπει να έχει. Εγώ πήρα ένα OTG από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, zio10 είπε

Otg έχω πάρει κι εγώ, απλά σκέτα καλώδια δεν είδα όμως.

Πέρασα σήμερα και έχει από όλα. Και σε micro usb και σε type c. Τιμές δεν πρόσεξα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...