Προς το περιεχόμενο

Προϊόντα σε καταστήματα Jumbo


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Εγώ πέρυσι είχα πάρει που μετακόμισα. Απλά δεν τα έχει μέσα στο κατάστημα , πρέπει να τα ζητήσεις από τη ταμία  .(Αυτή ενημερώνει κάποιον και της τα φέρνουν, τουλάχιστον έτσι γινόταν τότε) . Είχε διάφορα μεγέθη και ήταν κλασική κούτα απλά είχε το logo των Jumbo στο πλάι. Βέβαια θυμάμαι σαν τιμή δεν ήταν ιδιαίτερα vfm.

 

Πολυ ενδιαφερον αυτο που ειπες!!! Θα ζητησω σε ταμία αφου λες ετσι, γιατι στο καταστημα δεν εχει. Μηπως θυμασαι τιμη εστω στο περιπου; Δεν ειμαι κανενας...χονδρεμπορας να θελω πολλα, αλλα να μπορω να αγορασω λιγες κουτες οταν χρειαζομαι, με βολευει στο jumbo οταν παω, αρκει να εχουν μια λογικη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρώτα μία αν το κάνουν ακόμα. Κι εγώ τυχαία ρώτησα γιατί μου έκανε εντύπωση που δεν τις είδα μέσα στο κατάστημα (είναι και τόσο αχανή που χάνεσαι) και μου έβγαλε σαν ένα φυλλάδιο να δω τιμές και μεγέθη. 

Δε θυμάμαι να σου πω την αλήθεια τις τιμές νομίζω 80 cents η μία έκαναν αυτές που πήρα εγώ που είναι νομίζω το πιο σύνηθες μέγεθος χαρτόκουτας. 

Απλά αυτό που θυμάμαι είναι ότι με τη τιμή υπήρξε ένα μπέρδεμα, δηλαδή ενώ μου έδειξε το κατάλογο και διάλεξα πχ το μέγεθος 3 που έλεγε 80 cents όταν τις φέρανε και τις χτύπησε τις χρέωνε παραπάνω πχ 1,5 ευρώ όσο ας πούμε έκανε το μεγαλύτερο μέγεθος και το τόνισα και τελικά ήρθε μια υπεύθυνη και νομίζω τις χτύπησαν χειροκίνητα γιατί δε συμφωνούσε το barcode με τη τιμή στο κατάλογο βάσει του οποίου εγώ επέλεξα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα δεν εγινε δουλεια με το λαστιχο σπιραλ του jumbo. Πηγα αγορασα λαστιχακια, τιποτα. αποσυνδεεται, γινεται κομματια απο την πιεση του νερου. Σαν να ειναι ψευτικο. Ουτε και βουλωνει πληρως, τρεχει απ την βρυση.

απο καλο καταστημα εχει παρει κανεις και να λειτουργει σωστα; Η φιδι ή σπιραλ

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Στην τελευταια επισκεψη μου, ειδα κατι φαναρακια με 1 ευρω, με βιοδιασπωμενο υλικο, μη ευφλεκτο, απο αυτα (νεα μοδα!) που τους βαζεις φωτια, και πανε ψηλα στον ουρανο!

Απεξω ομως δεν ελεγε οδηγιες....κι εμεινα με την απορια. Βασικα, φοβηθηκα διχως να ξερω και τιποτε αλλο περι αυτων, μη γινουμε και ...'εμπρηστες' στα καλα καθουμενα, απλα για την πλακα!

Ξερει κανεις πως λειτουργουν αυτα, και αν του jumbo ειναι οντως καλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, mindreader είπε

Στην τελευταια επισκεψη μου, ειδα κατι φαναρακια με 1 ευρω, με βιοδιασπωμενο υλικο, μη ευφλεκτο, απο αυτα (νεα μοδα!) που τους βαζεις φωτια, και πανε ψηλα στον ουρανο!

Απεξω ομως δεν ελεγε οδηγιες....κι εμεινα με την απορια. Βασικα, φοβηθηκα διχως να ξερω και τιποτε αλλο περι αυτων, μη γινουμε και ...'εμπρηστες' στα καλα καθουμενα, απλα για την πλακα!

Ξερει κανεις πως λειτουργουν αυτα, και αν του jumbo ειναι οντως καλα;

Εδώ έχει οδηγίες
http://www.topwatches.gr/other/item/sky-lanterns

https://www.balloon-fire.gr/iptamena-fanarakia

Ενδεχομένως να είναι τα ίδια (δεν είναι δα και τίποτα το σπουδαίο σαν υλικό) αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα εμπιστευόμουν το jumbo ή θα έδινα το κάτι παραπάνω σε σχετικό μαγαζί για σιγουριά. Αυτά προέρχονται από την Ασία (Ταϊλάνδη ξέρω σίγουρα) τα οποία συνήθως τα ανάβουν ως αποχαιρετιστήριο αν φεύγεις απο κάπου - και με την ευχή να ξαναπας. Ή κάτι τέτοιο...

Επεξ/σία από Stamer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μαγαζί που έδωσες λένε ότι πετάνε 20 λεπτά και το λένε και αγοραστές. Στα τζαμπολεο φαντάζομαι θα ανάβουν κάνα 5λεπτο και αν,συν ότι πρέπει να έχεις stand by την πυροσβεστική. 

Βλέπω τα έχει 1,90€ σχεδόν όλα. Τα jumbo πόσο τα έχουν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, notist είπε

Στο μαγαζί που έδωσες λένε ότι πετάνε 20 λεπτά και το λένε και αγοραστές. Στα τζαμπολεο φαντάζομαι θα ανάβουν κάνα 5λεπτο και αν,συν ότι πρέπει να έχεις stand by την πυροσβεστική. 

Βλέπω τα έχει 1,90€ σχεδόν όλα. Τα jumbo πόσο τα έχουν? 

Δεν τα τρωω σε σουβλακια καλυτερα παρα να παω να παρω αυτα τα φαναρακια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Diskimpex είπε

Κατι για κουνουπια ηλεκτρικο ειχα παρει δεν εκανε τιποτε .Τελικα ελιωσε μυρισε καμενο πλαστικο

Αρα εχω δικιο. Καλυτερα σε πιτογυρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, notist είπε

Στο μαγαζί που έδωσες λένε ότι πετάνε 20 λεπτά και το λένε και αγοραστές. Στα τζαμπολεο φαντάζομαι θα ανάβουν κάνα 5λεπτο και αν,συν ότι πρέπει να έχεις stand by την πυροσβεστική. 

Βλέπω τα έχει 1,90€ σχεδόν όλα. Τα jumbo πόσο τα έχουν? 

1 ευρω τα ειχε το jumbo παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/4/2018 στις 1:53 ΜΜ, MikeJ είπε

Εγώ πέρυσι είχα πάρει που μετακόμισα. Απλά δεν τα έχει μέσα στο κατάστημα , πρέπει να τα ζητήσεις από τη ταμία  .(Αυτή ενημερώνει κάποιον και της τα φέρνουν, τουλάχιστον έτσι γινόταν τότε) . Είχε διάφορα μεγέθη και ήταν κλασική κούτα απλά είχε το logo των Jumbo στο πλάι. Βέβαια θυμάμαι σαν τιμή δεν ήταν ιδιαίτερα vfm.

Δεν τους δινω δραχμη. Για την μικρη μου την παω στον μουστακα. Για τα χαρτοκουτα καναμε μετακομιση πριν δυο χρονια τα πηραμε τζαμπα απο το κοντινο μας σουπερμαρκετ. Χαρη τους καναμε. Μεχρι και απο εκει να βγαλουν. 

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2018 στις 1:53 ΜΜ, MikeJ είπε

Εγώ πέρυσι είχα πάρει που μετακόμισα. Απλά δεν τα έχει μέσα στο κατάστημα , πρέπει να τα ζητήσεις από τη ταμία  .(Αυτή ενημερώνει κάποιον και της τα φέρνουν, τουλάχιστον έτσι γινόταν τότε) . Είχε διάφορα μεγέθη και ήταν κλασική κούτα απλά είχε το logo των Jumbo στο πλάι. Βέβαια θυμάμαι σαν τιμή δεν ήταν ιδιαίτερα vfm.

 

Ειχες δικιο σε οτι ειπες τελικα.

Τους ζητησα, μου εδειξαν ενα σημειο πισω απο τα ταμεια τα μεγεθη, και τους ειπα και μου εφεραν το νο2. 1 ευρω /κουτι.

Θετικο ειναι οτι ειναι σκληρο χαρτονι(αντεχει), αλλα ομως το αρνητικο ειναι οτι δεν ειχε κουτα μεγεθους 'νουνου'.

Η νο2, που ειναι η πλησιεστερη σε μεγεθος με βαση αυτο που θελω, εχει πολυ υψος/βαθος, και δεν με βολευει πολυ. Εχω καποιες κουτες στις οποιες συνεχως βαζω/βγαζω πραγματα. Αν εχει πολυ υψος η κουτα, για να μην ειναι αδειο το κουτι, ποστιαζεις πραγματα, και τα κατω δεν μπορεις να τα παρεις ευκολα. Ενω με μια κουτα κλασικη 'νουνου', ολα ειναι αμεσα/ευκολα προσβασιμα. Αλλα δυστυχως οπως ειδα δεν εχει τετοιο μεγεθος.

Πηρα 5 κουτες, απλα θα ειναι περιορισμενες/συγκεκριμενες χρησεις, και μονο για αραια χρησιμοποιουμενα πραγματα.

Μακαρι να ειχε και απο τις αλλες κουτες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσο καιρό έχουμε για να επιστρέψουμε ένα μη ανοιγμένο προϊόν; ένα ή δύο μήνες; 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...