Προς το περιεχόμενο

Better Call Saul


vsl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Spoiler

Η σκηνή με τα κρασιά είναι κάπως σαν ο Gustavo να προσπαθεί να ελευθερωθεί αλλά εκεί που φεύγει ο τυπάς να πάει να πάρει το μπουκάλι να του το δείξει, τσουπ, γυρίζει στην πραγματικότητα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, g_mateo είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Η σκηνή με τα κρασιά δεν πιστεύω ότι είναι filler, κάπου το πάει...

 

Spoiler

Προφανώς, κυρίως ήθελε να δείξει πώς έφαγε το κλικ για τον τρόπο που θα σκοτώσει τον Ντον Ελάδιο. Απλά κράτησε πολύυυυυ περισσότερο απ' όσο θα έπρεπε. 7 λεπτά τηλεοπτικού χρόνου για τέτοια σκηνή σαφώς και είναι filler.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Άλλο ένα τρομερό επεισόδιο χθες. Όντως η σκηνή με το κρασί και το gus δείχνει να μην είναι τυχαία, ειδικά που πιο πριν ανοίγει τις πόρτες και τα παράθυρα στο σπίτι. Είναι σαν να προσπαθεί να πει κάτι ο σκηνοθέτης που λογικά θα μας το δείξει σε επόμενο επεισόδιο. Κρίμα για την Κιμ..

Οι ηθοποιοί πάντως δίνουν τα ρέστα τους. 

 

Επεξ/σία από sot20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 20/07/2022 at 14:07, sot20 said:
Spoiler

Άλλο ένα τρομερό επεισόδιο χθες. Όντως η σκηνή με το κρασί και το gus δείχνει να μην είναι τυχαία, ειδικά που πιο πριν ανοίγει τις πόρτες και τα παράθυρα στο σπίτι. Είναι σαν να προσπαθεί να πει κάτι ο σκηνοθέτης που λογικά θα μας το δείξει σε επόμενο επεισόδιο. Κρίμα για την Κιμ..

Οι ηθοποιοί πάντως δίνουν τα ρέστα τους. 

 

Βαλε σποιλερς φιλε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2015 στις 9:33 ΠΜ, patrickdrd είπε

εμενα λιγο ξεχειλωμενο μου φανηκε, ενα 20λεπτο θα ηταν αρκετο, αλλα 50 λεπτα παπαριες; too much ειναι νομιζω, δεν ειναι και Breaking bad, οσο κι αν θελει να νομιζει

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, 4saken είπε

 εμενα λιγο ξεχειλωμενο μου φανηκε, ενα 20λεπτο θα ηταν αρκετο, αλλα 50 λεπτα παπαριες; too much ειναι νομιζω δεν ειναι και Breaking bad, οσο κι αν θελει να νομιζει...

Φυσικά και δεν είναι Breaking Bad αν το κατάλαβες τώρα πολύ αργά το κατάλαβες για εμένα την

 σκηνοθετική του ευφυΐα ο Gilligan  την δείχνει στο Better Call Saul χωρίς να υποβαθμίσω το Breaking Bad

τo 9o επεισόδιο που θεωρείς 50 λεπτά ''παπαριές'' για εμένα ήταν ίσως το καλύτερο της 6ης σεζόν και ας μη είχε καθόλου δράση γιατί μας εξήγησε πάάρα πολλά αναπάντητα ερωτήματα και άρχισε να λύνεται ο κόμπος ανάμεσα στο Breaking Bad και το Better Call Saul.

Επεξ/σία από zvarthangalos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, zvarthangalos είπε

Φυσικά και δεν είναι Breaking Bad αν το κατάλαβες τώρα πολύ αργά το κατάλαβες για εμένα την

 σκηνοθετική του ευφυΐα ο Gilligan  την δείχνει στο Better Call Saul χωρίς να υποβαθμίσω το Breaking Bad

τo 9o επεισόδιο που θεωρείς 50 λεπτά ''παπαριές'' για εμένα ήταν ίσως το καλύτερο της 6ης σεζόν και ας μη είχε καθόλου δράση γιατί μας εξήγησε πάάρα πολλά αναπάντητα ερωτήματα και άρχισε να λύνεται ο κόμπος ανάμεσα στο Breaking Bad και το Better Call Saul.

Από τις 10/2/2015 ήταν το ποστ... didn’t age well....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/7/2022 στις 2:13 ΠΜ, g_mateo είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Η σκηνή με τα κρασιά δεν πιστεύω ότι είναι filler, κάπου το πάει...

 

Και πουθενά να μην πηγαίνει, μόνο που μας πρόσφερε αυτό το αριστουργηματικό πλάνο άξιζε και με το παραπάνω:

Spoiler

OyztVFj.png

Δεν την βρήκα την σκηνή ούτε βαρετή, ούτε filler αλλα ειδικά το τελευταίο πλάνο με έστειλε... Επίσης, αυτήν εδώ με τον διαχωρισμό μεταξύ

Spoiler

Του "gangster" - όπως τον αποκαλεί ο πατέρας του Nacho - Mike να είναι "behind bars" που ενώ ξέρουμε την πορεία και το τέλος του και ότι δεν καταλήγει ο ίδιος στην φυλακή ποτέ, μας έχει δείξει ειδικά σαυτήν την σεζόν το πόσο εγκλωβισμένος ψυχολογικά νιώθει. Ο μεν Varga είναι το ελεύθερο πουλί γιατί έχει καθαρή συνείδηση. Ανατριχίλα.

Spoiler

KJHZ4uO.png

 

Τι να πω. Πανέμορφο το επεισόδιο που τα είχε όλα. Δεν μπορώ να πω τίποτα παρά απολαύστε αυτά τα τελευταία επεισόδια που μας μένουν και ευχηθείτε να επιστρέψει ο Vince με κάτι νέο στο μέλλον!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2022 στις 11:35 ΜΜ, zvarthangalos είπε

Δεν ξέρω αν ο Vince Gilligan έχει στα σκαριά κάποια σειρά στο μέλλον (άσχετα με τα Breaking Bad και Better Call Saul)

Προσωπικά θα του έδινα το ''αγαλματίδιο'' για τις δύο καλύτερες σειρές  των τελευταίων 15 χρόνων  τον ευχαριστώ

που υπάρχει και δημιουργεί αυτούς τους ασύλληπτους παπάδες. 

 

lqm6yvwhvux81.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, archer100 είπε

Φτιάξτε ποπ-κορν, βάλτε ζώνες και ετοιμαστείτε!

image.png.abd39176acd8a9c002359d377932fa3b.png

Μπαίνουν και βάζουν 10 στα κουτουρού, αφού δεν έχει παιχτεί ακόμα το επεισόδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...