Προς το περιεχόμενο

Action Camera SJ4000 a με mounts 59.13 ευρω


dim_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 777
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα σας χαλάσω τη χαρά αλλά μετά από τρεις συνεχόμενες μέρες με υποβρύχιες λήψεις παρατήρησα ότι σκούριασαν τα ελατήρια από τα εξωτερικά κουμπιά της θήκης, αν και κάθε φορά με την επιστροφή μου στο σπίτι την ξέπλενα με νερό της βρύσης αλλά και πάλι έμενε νερό στις εσοχές των κουμπιών. :mad:

Παρόλα αυτά δεν έχει αλλάξει η αίσθηση στο πάτημα.

Ότι πληρώνεις παίρνεις και μερικές φορές και κάτι παραπάνω όπως στην συγκεκριμένη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικό μου φαίνεται εμένα , είχα μια  Olympus Tough --> 400 ευρώ και το ίδιο είχε πάθει μετά από το 1ο καλοκαίρι και το επόμενο πέθανε ... όλα θέλουν προσοχή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζελίνη που? πάνω απο τα κουμπιά?

 

κάποιος που δουλεύει gopro με την θήκη να μας πεί αν έχει προσέξει παρόμοιο θέμα ή αν έχει να κάνει μόνο με ποιότητα κατασκευής της συγκεκριμένης θήκης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζελίνη που? πάνω απο τα κουμπιά?

 

κάποιος που δουλεύει gopro με την θήκη να μας πεί αν έχει προσέξει παρόμοιο θέμα ή αν έχει να κάνει μόνο με ποιότητα κατασκευής της συγκεκριμένης θήκης?

Πρώτον κακώς το νερό πέρασε στο χώρο των ελατηρίων θα έπρεπε να είναι στεγανός,

Δεύτερον αν προβλέπεται να περάσει λίγο νεράκι εκεί μέσα, στοιχειωδώς τα ελατήρια έπρεπε να είναι ανοξείδωτα (γαλβανιζέ κτλ) και δεν είναι.. 

Όπως είπες ότι πληρώνεις παίρνεις.. :(

 

Υ. Γ. αφού δεν μπορείς να κάνεις κάτι αδιαφόρησε. Οσο πάει, το εσωτερικό να μείνει στεγανό.

Υ.Γ2 αυτά με τις βαζελίνες δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να δουλεύει αν και έχει βάση (βοηθάει τα λάστιχα στα κενά τους).. Θα θέλει αναγόμωση μετά από κάθε χρήση και πάλι με τα κλικ κλικ μέσα στο νερό θα φύγει.. Προφανώς εννοεί στα τοιχώματα επαφών μεταξύ πλήκτρων και θηλυκού κυλίνδρου.. (γύρω γυρω στο κουμπί όχι πάνω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γύρω γύρω απο τα κουμπιά το λέω.

Να γεμίσει ότι κενά υπάρχουν.

ΔΕΝ είναι υδατοδιαλυτή οπότε δε φεύγει με το νερό παρα μόνο με την επαφή με άλλα αντικείμενα.

 

Προσοχή όμως να μπεί ΠΡΙΝ μπει νερό.

Μπιστολάκι αν δεν εφαρμοστεί αρκετή ώρα να στεγνώσει ΟΛΟ το νερό μπορεί απλά να το σπρώξει προς τα μέσα με  αντίθετα αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, και ένα καλοκαίρι να βγάζει η θήκη και κάθε χρόνο να παραγγέλνεις καινούρια, πάλι συμφέρει!!!

το θέμα είναι να μην περάσει νερό μέσα στην μηχανη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας χαλάσω τη χαρά αλλά μετά από τρεις συνεχόμενες μέρες με υποβρύχιες λήψεις παρατήρησα ότι σκούριασαν τα ελατήρια από τα εξωτερικά κουμπιά της θήκης, αν και κάθε φορά με την επιστροφή μου στο σπίτι την ξέπλενα με νερό της βρύσης αλλά και πάλι έμενε νερό στις εσοχές των κουμπιών. :mad:

Παρόλα αυτά δεν έχει αλλάξει η αίσθηση στο πάτημα.

Ότι πληρώνεις παίρνεις και μερικές φορές και κάτι παραπάνω όπως στην συγκεκριμένη.

 

δεν ξεπλένεις. την βάζεις για 5' σε κουβά / νεροχύτη με νερό και την αφήνεις για τα 5' και μετά την βγάζεις (όλη να είναι βουτηγμένη μέσα όμως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας χαλάσω τη χαρά αλλά μετά από τρεις συνεχόμενες μέρες με υποβρύχιες λήψεις παρατήρησα ότι σκούριασαν τα ελατήρια από τα εξωτερικά κουμπιά της θήκης, αν και κάθε φορά με την επιστροφή μου στο σπίτι την ξέπλενα με νερό της βρύσης αλλά και πάλι έμενε νερό στις εσοχές των κουμπιών. :mad:

Παρόλα αυτά δεν έχει αλλάξει η αίσθηση στο πάτημα.

Ότι πληρώνεις παίρνεις και μερικές φορές και κάτι παραπάνω όπως στην συγκεκριμένη.

 

Μάλλον κανεις πλακα... ξερεις ποσοι εκλαψαν τα 350 ευρω της gopro 2-3 ? Παραααα πολλοι...εγω ξερω 4 ατομα , και ουτε λιπαναν το o-ring (στις gpro ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΙΠΑΙΝΕΙΣ) ...καινουριες καμερες... μετα απο 1-2 βουτιες πηραν νερα...και τελος...καμια εγγυηση.  Αν δεις υπαρχουν ολοκληρα θεματα με το πως πρεπει να συντηρουνται οι gpro κτλ ...δεν ειναι ολα ροδινα. Ειδικα η 3 εχει θεματα πολλα με την στεγανοτητα. Οποτε η σκουρια που ειδες δεν ειναι τιποτα αδερφε !  Μια αναζητηση στο google θα σας πεισει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tomtop.com/mini-sports-dv-sj4000-hd-1080p-12mp-waterproof-30m-camera-camcorder-car-dvr-outdoor-bike-helmet-d1231.html

σε αυτο το σαιτ την εχει 73$ αλλα δεν ξερω αν ειναι αυθεντικη.εχω ψωνισει απο εκει κ ολα οκ ολες τις φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...