Προς το περιεχόμενο

Action Camera SJ4000 a με mounts 59.13 ευρω


dim_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρήγγειλα και εγώ την wifi απο το geekbuying με το κουπονάκι που γνωστοποίησε ο aiantas λιγα ποστ πιο πίσω.

Κάποια στιγμή όταν παραλάβω θα μπορώ να σας δώσω και το δικό μου feedback απο την action camera. Δεν έχω μεγάλη εμπειρία στην κατηγορία (με φωτογραφία ασχολούμαι κυρίως) αλλά έχω δουλέψει την GoPro2 πριν κάμποσο καιρό.

 

Αλήθεια κάποιος που παρήγγειλε απο geekbuying πόσο καιρό του έκανε να φτάσει; 

Επίσης για mount σε αυτοκίνητο τι χρησιμοποιείτε εσείς; Βολεύει κάτι απο τα ήδη υπάρχοντα mounts;

 

Όσο για την επίδοση στη φωτογραφία είναι μια χαρά κατα τη γνώμη μου καθώς δεν περιμένεις πολλά απο μια τέτοια κάμερα.

Το μέγεθος έχει μεγάλη διαφορά πάντως λόγω της (μικρής)συμπίεσης που κάνει η gopro σε σχέση με την sj4000.

Μικρή συμπίεση - καλύτερη επεξεργασία αλλά μεταξύ μας σε αυτήν την κατηγορία who cares;; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα και εγώ την wifi απο το geekbuying με το κουπονάκι που γνωστοποίησε ο aiantas λιγα ποστ πιο πίσω.

Κάποια στιγμή όταν παραλάβω θα μπορώ να σας δώσω και το δικό μου feedback απο την action camera. Δεν έχω μεγάλη εμπειρία στην κατηγορία (με φωτογραφία ασχολούμαι κυρίως) αλλά έχω δουλέψει την GoPro2 πριν κάμποσο καιρό.

 

Αλήθεια κάποιος που παρήγγειλε απο geekbuying πόσο καιρό του έκανε να φτάσει; 

Επίσης για mount σε αυτοκίνητο τι χρησιμοποιείτε εσείς; Βολεύει κάτι απο τα ήδη υπάρχοντα mounts;

 

Όσο για την επίδοση στη φωτογραφία είναι μια χαρά κατα τη γνώμη μου καθώς δεν περιμένεις πολλά απο μια τέτοια κάμερα.

Το μέγεθος έχει μεγάλη διαφορά πάντως λόγω της (μικρής)συμπίεσης που κάνει η gopro σε σχέση με την sj4000.

Μικρή συμπίεση - καλύτερη επεξεργασία αλλά μεταξύ μας σε αυτήν την κατηγορία who cares;; :P

2 βδομαδες ακριβως εκανε για να ερθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω και εγω την παρεα παιδια.

Εχω την καμερουλα ( ανευ wifi) εδω και μια βδομαδα αγορασμενη απο aliexpress

την τεσταρα και στο air show στο Τατοι και εμεινα αρκετα ευχαριστημενος απο την αποδοση της.

Της εχω βαλει μια 32αρα καρτα αγορασμενη απο ebay αλλα .....

Με φορμαρισμενη στην μηχανη την καρτα και σε HD 1080p βιντεο μου γραδει οτι τραβαει σχεδον 2 ωρες και 56 λεπτα....

Τραβωντας βιντεο με την καμερα σε φουλ αναλυση , ομως βλεπω οτι ο μετρητης της ωρας ΔΕΝ πεφτει και συνεχιζει μετα απο 4-5 βιντεακια 15 λεπτα να δειχνει οτι εδειχνε και στην αρχη ( 2:56:25)

Λετε να φταιει η καρτα μνημης ?

Αντιθετως οταν τραβαω φωτογραφιες , εκει ο μετρητης οντως αλλαζει (μειωνεται)...

Κατι αλλο...στη διαρκεια του airshow καποια στιγμη μου τελειωσε η μπαταρια...

αλλαξα με την δευτερη που εχω και ξαναενεργοποιησα την καμερα για να συνεχισω να τραβαω...

Ενω εδειχνε οτι τραβαγε , μετα στο σπιτι που πηγα να δω τα 2 τελευταια βιντεακια που τραβηξα μετα την αλλαγη μπαταριας ΑΤΥΧΗΣΑ !!!!

ΔΕΝ μπορω να τα δω ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ προγραμμα ( vlc,QT,bs,gom,)...

Μαλλον για καποιο ανεξηγητο λογο το αρχειο ναι μεν ειναι mov αλλα ΟΧΙ αναγνωσιμο...(και ητανε το περασμα του airbus 320 μαζι με το F-16 zeus.....)      :mad:  :mad:

Και τριτον και καλυτερο.....

Υπαρχουνε 2 βασικες version της καμερας μας.

Η V01  &  V02....

οι περισοτερες ειναι μαλλον V01 η οποια ναι μεν ειναι νεοτερη απο την 02 ( παραδοξο αυτο λογω του αριθμητικου..)

ΑΛΛΑ....οι καμερες με την 01 κανουν nterplotation (ΑΝ το λεω σωστα ) το video στα 720p και το παρουσιαζουνε σαν 1080p....

Ενω οι παλιες ( v02) ειναι οντως 1080p....

Και δεν μπορω να βρω τροπο να κανω downgrade το firmware μου ωστε να δω ΑΝ εχει τοσο μεγαλη διαφορα και ΑΝ ισχυει αυτο με την ποιοτητα εικονας...

Θα σας ποσταρω και 2 video με εναν "καμμενο" Γαλλο που εχει και αποδειξεις γιαυτο που λεω παραπανω με την διαφορα ποιοτητας εικονας μεταξυ των 2 firmware....

 

Αυτα τα ολιγα.

 

 

Καλημερα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε και μια καινούρια gopro που το εισαγωγικό μοντέλο έχει περίπου 125E... Αν δεν βγάλει την SJ5000 την αυθεντική ο κινέζος τον βλέπω να πατώνει...

 

http://shop.gopro.com/EMEA/cameras/hero/CHDHA-301-EU.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φαίνεται να έχεις πρόβλημα με την κάρτα. Δοκίμασε μια επωνυμη και ξαναπες μας

Αυτο θα κανω και θα ενημερωσω...

επισης θα ξαναπροσπαθησω να μου τελειωσει η μπαταρια κατα την διαρκεια εγγραφης video για να δω αν δημηουργειται προβλημα οπως μου ετυχε.

Για timelapse κάνουν αυτές? 

Η καμερουλα εχει επιλογη για ληψη αυτοματης φωτογραφιας καθε 5s , 10s , 20s οποτε μαλλον πρεπει να κανει και γιαυτο που ζητας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...