Προς το περιεχόμενο

Action Camera SJ4000 a με mounts 59.13 ευρω


dim_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο πίσω φωτό πρέπει να δείξεις , όπου η gopro hero 3 δεν έχει οθόνη ενώ η sj4000 έχει κάτι που τις δίνει ένα extra χαρακτηριστικό (και πολύ καλό μάλιστα )

 

@Keysmith , τα έχεις λίγο μπερδεμένα στο μυαλό σου αλλά λογικό είναι γιατί μιλάμε για πολύ μικρές διαφορές που χαρακτηρίζουν το καθένα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 777
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο πίσω φωτό πρέπει να δείξεις , όπου η gopro hero 3 δεν έχει οθόνη ενώ η sj4000 έχει κάτι που τις δίνει ένα extra χαρακτηριστικό (και πολύ καλό μάλιστα )

 

1. ναι η οθόνη πίσω είναι όλα τα λεφτά (όπου η μαϊμού ξεφτιλίζει το πρωτότυπο). Η καινούρια gopro 4 η φτηνή θα έχει οθόνη!!

 

 

 
@Keysmith , τα έχεις λίγο μπερδεμένα στο μυαλό σου αλλά λογικό είναι γιατί μιλάμε για πολύ μικρές διαφορές που χαρακτηρίζουν το καθένα ...

2. ε ναι. νομίζω ο όρος μίμηση είναι ο σωστότερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. ναι η οθόνη πίσω είναι όλα τα λεφτά (όπου η μαϊμού ξεφτιλίζει το πρωτότυπο). Η καινούρια gopro 4 η φτηνή θα έχει οθόνη!!

2. ε ναι. νομίζω ο όρος μίμηση είναι ο σωστότερος.

χωρίς να ξέρω σίγουρα , απο αυτά που έχω δεί η φθηνή με τα 125 ευρώ δεν θα έχει , αλλά θα έχει η silver σίγουρα ...(για την black δεν ξέρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα την καμερα , σημερα που την συγκρινα με την GoPro hero3 , ναι μεν εχει τα ιδια mounts σε φιλοσοφια ΑΛΛΑ οι θηκες τους ΔΕΝ ειναι ιδιες και ΔΕΝ μπορεις να βαλεις την gopro στην αδιαβροχη θηκη της SJ και αντιστροφα....

 

 

Η καμερα μου εχει λογισμικο 19082014V01

Το "προβλημα" μου εμενα ειναι το εξης:

Η καμερα ΔΕΝ μου δειχνει το υπολοιπο χρονου εγγραφης στην καρτα οταν τραβαω video.

Στην αναλυση 1080ρ μου δειχνει υπολοιπο 2ω56λ25δευτ και ΟΣΑ βιντεο και να τραβηξω αυτος ο χρονος ΔΕΝ μειωνεται.

Στα 720ρ 1280χ720ρ 60fps  το υπολοιπο ειναι 01:28:09

Στα 720ρ 1280χ720ρ 30fps  το υπολοιπο ειναι παλι   02:56:25  ( οπως και στο 1080ρ)

ΟΠΟΙΑ αναλυση video και να επιλεξω ο υπολοιπομενος χρονος εγγραφης ΔΕΝ μειωνεται οτι βιντεο και να τραβηξω.

Στην λειτουργια της φωτογραφικης μηχανης ο εν λογω counter μειωνεται κανονικα καθε φορα που τραβαω 1 η 2 φωτο.

Αυτο με 32αρες καρτες SANDISK ultra , Kingston Class4 , Kingston class10 & 32αρα no name apo ebay.

Εβαλα 4αρα καρτα μεσα class 4 και ως εκ θαυματος ο χρονομετρητης υπολοιπου χρονου λειτουργει....

Δεν εχω να δοκιμασω 8αρα και 16αρα να σας πω....

ΙΔΙΟ προβλημα , σε αλλη sj4000 με λογισμικο λιγο παλαιοτερο απο το δικο μου....

 

ΠΩΣ διαολο εξηγηται αυτο ρε παιδια......???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δικαιολογείται ότι  έχει θέμα με τις 32άρες ή έστω κάποιου είδους κάρτες. δοκίμασε αν υπάρχει λύση στο ιντερνετ (μάλλον το έχει κάνει) πχ κανέναν καινούριο firmware ή βρες μια κάρτα που λειτουργεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. ναι η οθόνη πίσω είναι όλα τα λεφτά (όπου η μαϊμού ξεφτιλίζει το πρωτότυπο). Η καινούρια gopro 4 η φτηνή θα έχει οθόνη!!

 

κλώνος της SJ η gopro4 λοιπόν  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι , άσε που μου φαίνεται σαν κακό photoshop ... και η οθόνη στο πίσω μέρος αλλά και στο μπροστά τα χρώματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η sj5000 δεν έχει σχέση με την "εταιρία" SJCAM και θεωρείται όντως "μαϊμου" της sj4000. Το έλεγαν σε ένα βιντεάκι που έβλεπα τις προάλλες. Μεταξύ μας πρέπει να είναι πολύ ανάλογες. Κανας απολυμένος μηχανικός της sjcam την επανακυκλοφόρησε με άλλο όνομα. Για ψάξτε δείγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Προσοχη στις αγορες απο το foxoffer.com!Παρελαβα απο αυτους την γνησια καμερα sj4000,αλλα ειχε προβλημα με λευκη οθονη.Θα σας παραθεσω το κειμενο απο το dispute που ανοιξα στο Paypal για να δειτε οτι ειναι απατεωνες και πηγαν να μου φανε τα λεφτα.Κοιταξτε την απαντηση τους για να δειτε οτι παραδεχονται την απατεωνια

 

From Buyer - KONSTANTINOS T

10/1/2014 01:52 GMT+03:00

Hello.I purchased from you an SJ4000 action camera.The camera arrived to me ok.After first charging the screen became white.After that i tried to communicate with you by sending you:1)email 2)message through your site 3)message through your facebook your facebook profile and 4)message in your facebook's wall.You didn't reply to me at all.After 4 days you replied to me at skype.I informed you about the problem and you told that it is a hardware problem and so i had to send it back.We agreed to send you back only the body camera,as you told me,and you would send me a replacement camera.Also,we agreed that you will pay the postal fees if it is under 20$.You sent me an email with instructions how i should send back the defective camera (parcel,address,customer declaration etc.).The same day (11/9/2014) i shipped the camera back with online tracking number :

RE359473865GR

From Buyer - KONSTANTINOS T

10/1/2014 01:54 GMT+03:00

Also,i sent you two photos,at your email,one with the parcel and one with the receipt from my local post office.The postal fees is 6,3 euros.The camera arrived at China at 16/9/2014.At 22/9/2014 your local post officer tried to deliver to you the parcel,but you didn't take it!As you can see from the online tracking status at:

http://track-chinapost.com/startairmail.php?code=RE359473865GR&submit=Track+again

Aftet that i communicated with you at 23/9/2014 and you started to tell me excuses and lies,because you don't want to send me back a replacement camera.You started to tell me to "check my local post office","that you told to your colleague to reply me","that you still haven't received the parcel", and so many excuses.After i threatend you that i will open a dispute at paypal and i will inform interpol about this situation,then you told me that you will go and take the camera from your postal office.At the end you told me that you took the camera.But it is obvious that you didn't take the camera because at online tracking status it seems that you didn't take it at all!After that you told me that you will be closed until 5/10/2014,because you have vacations,and you will will send the replacement camera at 6/10/2014.It is obvious that you want to avoid paypal dispute after 45 days from payment.I am attaching all the screenshots from our communication,to proove all that i said.You are crookers.So,i demand a full refund from you.

From Buyer - KONSTANTINOS T

10/1/2014 01:55 GMT+03:00

http://postimg.org/gallery/3ifm....

http://postimg.org/image/kg79e.....

Success find: 6 items!

item No Year Status Location Destination Date

RE359473865GR 2014 Departure from outward office of exchange GRATHA CN 20140912 0830

RE359473865GR 2014 Import Customs Scan Beijing CN 20140916 0843

RE359473865GR 2014 Import Security Scan Beijing CN 20140916 1742

RE359473865GR 2014 Import Customs Scan Shenzhen CN 20140920 0924

RE359473865GR 2014 Import Security Scan Shenzhen CN 20140920 1439

RE359473865GR 2014 Unsuccessful delivery Shenzhen CN 20140922 100927

FoxOffer Ltd denied KONSTANTINOS T's request for a €78.20 EUR refund.

10/6/2014 03:11 GMT+03:00

From Seller - FoxOffer Ltd

10/6/2014 03:11 GMT+03:00

we are ready to ship the replacement to you, do

you want replacement instead of the refund. Also

we can not fully refund to you due to only received

the camera body. For refund, we can refund to 72

euro to you.

From Buyer - KONSTANTINOS T

10/6/2014 16:53 GMT+03:00

i want to refund me 72 euros plus 6,3 euros (shipping fees).i don't want a replacement camera from you.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το πρόβλημα με την "λευκή οθόνη" αναφέρεται σε λινκ που παρέθεσα και σαν λύση προτείνει νέο firmware. Εσύ παίρνεις δεύτερη ή τα χρήματά σου (το δεύτερο θα έκανα εγώ) που είναι και το σωστό και ίσως μπορέσεις να την φτιάξεις κιόλας ως ανταμοιβή για την ταλαιπωρία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το πρόβλημα με την "λευκή οθόνη" αναφέρεται σε λινκ που παρέθεσα και σαν λύση προτείνει νέο firmware. Εσύ παίρνεις δεύτερη ή τα χρήματά σου (το δεύτερο θα έκανα εγώ) που είναι και το σωστό και ίσως μπορέσεις να την φτιάξεις κιόλας ως ανταμοιβή για την ταλαιπωρία σου.

 

δοκιμασα ολα τα firmware που κυκλοφορου μεχρι και το τελευταιο που ειχε βγει αλλα παρεμενε η λευκη οθονη.ειναι θεμα hardware,οπως ειπαν και αυτοι.βεβαια θα παρω τα λεφτα μου πισω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ.. δοκίμασε να την ανοίξεις αν πιάνουν τα χέρια σου. Είχα ένα ασύρματο τηλέφωνο με έγχρωμη οθόνη με παρόμοιο πρόβλημα (λευκή οθόνη). Το επισκεύασα "καθαρίζοντας" επαφές κοντά στην οθόνη. (βάλε βγάλε καμια καλωδιοταινία κλτ). 

 

Χωρίς οθόνη στο περίπου δεν μπορείς να την χειριστείς; Μάλλον όχι δεν έχει δευτερη lcd οθόνη βασικών λειτουργιών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...