Προς το περιεχόμενο

Windows phone, τώρα ή όχι;


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι το βασανίζετε ακόμα, είναι να απορεί κανείς ρε παιδιά...
 

Όσο υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν πως ένα από τα τρία λειτουργικά είναι για πέταμα, δεν έχει νόημα η κουβέντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 396
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αμήχανη στιγμή του να πέφτεις πάνω σε site που το wp του 2010 παίζει βούτυρο και το nexus 5 παίζει διακεκομενα...

 

Σε ποια εφαρμογή; Σε σκρολάρισμα; Το Nexus 5 επειδή πλέον έχω επαφή μαζί του σχεδόν καθημερινά αφού το αγόρασε φίλος μου τρέχει νερό. Κι εγώ μπορώ να βρω videos που να δείχνουν το Note 3 να παίζει διακεκομμένα αλλά δεν ισχύει τπτ τέτοιο στην πραγματικότητα. Το διαδίκτυο βρίθει από προκατασκευασμένα videos για να δείξουν αυτό που θέλουν ή για να κερδίσουν clicks ή για άλλους λόγους βλέπε το πρόσφατο drop test του Android Authority.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

athensclue.gr

 

νεράκι στο WP του 2010 διακεκομενα στο nexus 5, ουτε βιντεο ουτε τιποτα με τα ματια μου με τις προσωπικές μου συσκευες στα χερια μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αμήχανη στιγμή του να πέφτεις πάνω σε site που το wp του 2010 παίζει βούτυρο και το nexus 5 παίζει διακεκομενα...

Αυτο ειναι πραγματι ειδηση:

βρεθηκε site που ειναι πιο αργο στο nexus 5 των 300€ απο οτι σε  wp. (και μαλιστα παλιο wp)

Το συνηθες ειναι οτι το nexus 5 των 300€ ειναι πιο γρηγορο απο τα wp των 300€ . (και ας εχει μαλιστα μεγαλυτερη αναλυση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

athensclue.gr

 

νεράκι στο WP του 2010 διακεκομενα στο nexus 5, ουτε βιντεο ουτε τιποτα με τα ματια μου με τις προσωπικές μου συσκευες στα χερια μου 

 

 

Chrome

Και σε εμενα (nexus 5) δεν τρεχει νερακι σε chrome. Σε firefox τρεχει καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον οπως ολα δειχνουν παιδια τελικα τηλεφωνο θα αποκτησω μετα τις 10 Οκτωβρη οποτε επιστρεφω και παλι στην περιπτωση του γνωστου μου με το LG G3 που θελει να το πουλησει για να παρει το i-phone 6 και ερχομαι και ρωταω. Μετα απο τοσο καιρο αξιζει στα 300 ευρω μεταχειρισμενο το G3 τη στιγμη που εχει 385 καινουργιο και τη στιγμη που στο Myphone τις τελευταιες 20 σελιδες διαβαζω ολο για προβληματα; Αυτα τα προβληματα ειναι αραγε κατι που θα επηρεασει την χρηση σε καθημερινη βαση; 

 

Το γεγονος οτι βρισκομαι σε εξαιρετικα ζεστη χωρα και το ιδιο το τηλεφωνο ανεβαζει τρελες θερμοκρασιες με κανει να το σκεφτομαι παρα πολυ τοσο απο θεμα χρησης οσο και απο θεμα διαρκειας ζωης της συσκευης. Παιζει να μπορω να διαπραγματευτω καλυτερη τιμη απο τα 300 βασιζομενος στα διαφορα προβληματα που υπαρχουν; Ας πουμε να ριξω την τιμη στα 250 παραδειγμα; 

 

Μηπως θα ηταν καλυτερα απλα με τα 250 (που ειναι και το ψυχολογικο μου οριο) να κοιταξω κατι απο Κινα μερια; Διαβαζα προσφατα για το Meizu MX4 παραδειγμα και το ερωτευτηκα το τηλεφωνο αλλα βγαινει ακριβα στα 365 ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα δεν ειναι οτι θεωρω εγω οτι εχει ελατωματα (δεν ειμαι κατοχος της συσκευης ετσι και αλλιως) αλλα το τι διαβαζω γυρω γυρω και το ποσο αυτα τα θεματα που διαβαζω ουσιαστικα θα με επηρεασουν στην χρηση. Ειπαμε δεν ειναι για ολους τα ιδια. Παραδειγμα λεει οτι η συσκευη ανεβαζει τρελες θερμοκρασιες, οταν εγω ακουω αυτο αυτοματα σημαινει οτι η συσκευη ή την αισθανεσαι να σου ζεματαει το χερι ή απλα ανεβαζει μεν τρελες θερμοκρασιες αλλα εχει καλη μονωση και ετσι απλα το αισθανεσαι ζεστο οταν το πιεζεις. Τα υπολοιπα προβληματα που διαβαζω μπορει να ειναι για power χρηστες και ουτε καν καταλαβαινω για τι πραγμα μιλανε. Ειναι ομως κατι που πρεπει να με ενοχλει; Ουσιαστικα δηλαδη θα εχω θεματα ή οχι; 

 

Και να παρω HTC M7 για ποιο λογο ρε συ half evil; Οταν απο μεριας Κινας μπορω να παρω ολοκαινουργια συσκευη τζιτζι με τα ιδια λεφτα και εξισου καλα χαρακτηριστικα γιατι να το κανω αυτο; Τουλαχιστον το G3 ειναι τωρινη flagship συσκευη και αν δεν μου κανει ή θεωρησω οτι τα προβληματα της με ενοχλουν θα μπορεσω να την πουλησω σε καποιον. Το Μ7 δεν προκειται να το πουλησω πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To htc m7 δεν αξιζει. Κοιτα αν ειναι για το m8, αλλα ειναι πολυ πανω απο το budget σου.

Απο κινα κοιτα στα 220€ το xiaomi mi3 ή στα 315€ το xiaomi  mi4.

 

Τελος, απο την στιγμη που θα φθασεις μεσα Οκτωβριου, σκεψου και το ενδεχομενο να περιμενεις να βγει το επομενο nexus.

Θα ειναι γυρω στα ~350€ αν μπορεις να το παρεις απο χωρα με google play και ταυτοχρονα το nexus 5 θα μπορεις να το βρεις λιγο φθηνοτερα.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι το Nexus 5 παντως,αξιζει ακομα..Καινουργιο η απο αγγελια..Συν το οτι θα παρει το android l που θα ειναι αρκετα μεγαλη αναβαθμιση..300 ευρω καινουργιο κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το M7 στα 250 ευρω δεν αξιζει. Το ανέκδοτο της εβδομαδας.

Πριν από 10 μερες πούλησα άψογο το M7 και πηγα στο m8 και ειχα γύρω στις 15 προτάσεις γιά αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το M7 στα 250 ευρω δεν αξιζει. Το ανέκδοτο της εβδομαδας.

Κανει τοσο καινουριο;

Εγω το βλεπω στα 365€ καινουριο, δηλαδη ακριβοτερο απο το nexus 5 που ειναι ταχυτερο, με μεγαλυτερη αντοχη στο χρονο, καλυτερη καμερα(σε βραδυνες μονο εχει καλυτερη το htc m7), μεγαλυτερη οθονη παρολο τις παρομοιες διαστασεις, μικροτερο βαρος και παχος κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...