Προς το περιεχόμενο

Windows phone, τώρα ή όχι;


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο αυτό ίσως;

 

Εικασιες κανει ο τυπος και εκφραζει την αποψη του(θεωρει οτι θα ειναι μεγαλο για την πλειονοτητα των αγοραστων) για τις φημες οτι το shamu θα ειναι 5.9" .

Τωρα αν πραγματι το shamu θα ειναι 5.9"(πολυ πιθανο) και αν πραγματι το shamu θα ειναι το επομενο και μοναδικο nexus(οχι εξισου πιθανο) ειναι αλλο θεμα.

 

 

-------------

http://www.droid-life.com/2014/10/07/mystery-motorola-device-stops-by-fcc-is-it-really-the-nexus-6/

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 396
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενώ αν σου λέγανε οτι υπάρχουν στην αγορά dual sim android την στιγμή που μιλάμε, θα έπαιρνες android?  :unsure:

Δεν κατάλαβα το ερώτημα σου... :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάντως δεν θέλεις να φύγεις από android, στα 200€ περίπου που δίνεις, μπορείς να αγοράσεις πάρα πολύ δυνατό κινητό από κίνα! Κοίτα για το Xiaomi Mi3 16GB, στα 223€ (ήταν πιο κάτω, αλλά έπεσε το €). Το κινητό είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν, το έχω και εγώ, αλλά στα 64GB έκδοση, φοράει kit kat τώρα και περιμένει την L ¨οταν θα βγει να την πάρει.Η Xiaomi εάν το ψάξεις θα δεις είναι πρώτη σε πωλήσεις στην Κίνα, έχει τεράστια κοινότητα και ελληνική σαν υποστήριξη και για τα λεφτά αυτά είναι ότι καλύτερο για αογρά από Κίνα. Σκέψου το....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αληθεια ειμαι στο τσακ να παραγγειλω το Meizu MX4 16GB στα 300 ευρω. Για το Mi3 γνωριζω και εχω διαβασει αρκετα αλλα εχω ενα θεμα μαζι του...δεν μου αρεσει καθολου σχεδιαστικα. Αν θα πηγαινα σε Xiaomi θα πηγαινα απευθειας σε Mi4 αλλα στα ιδια λεφτα υπαρχει και το MX4 το οποιο και σχεδιαστικα προσωπικα το θεωρω απλα αποθεωση και κορυφη των κορυφων. 

 

Στα ιδια λεφτα με το Mi3 θα προτιμουσα Nubia Z7 mini αλλα εχω διαβασει διαφορα θεματα με το λογισμικο οποτε και την απερριψα αυτην την αντιπροταση. Ξερω οτι εν καιρο παιζει να λυθουν αλλα τα προβληματα ειναι αρκετα και δεν ξερω κατα ποσο υποστηριξη θα του δωσουν οι της ZTE. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εικασιες κανει ο τυπος και εκφραζει την αποψη του(θεωρει οτι θα ειναι μεγαλο για την πλειονοτητα των αγοραστων) για τις φημες οτι το shamu θα ειναι 5.9" .

Τωρα αν πραγματι το shamu θα ειναι 5.9"(πολυ πιθανο) και αν πραγματι το shamu θα ειναι το επομενο και μοναδικο nexus(οχι εξισου πιθανο) ειναι αλλο θεμα.

 

 

-------------

http://www.droid-life.com/2014/10/07/mystery-motorola-device-stops-by-fcc-is-it-really-the-nexus-6/

 

Οπως φανηκε σημερα ο τυπος δεν κανει εικασιες. Ειναι πλεον επισημο, το Shamu ειναι το Nexus 6 απο την εταιρια με 5.9 ιντσες και αρχικη τιμη 650 δολλαρια. Το σχεδιο ειναι επισης αυτο που βλεπεις στο βιντεο και ειναι σχεδον πανομοιοτυπο με το new Moto X 2014. 

 

 

Στα τα δικα μου τωρα τελικα δεν αντεξα και προχωρησα στην παραγγελια του Meizu MX 4 των 16GB και εκλεισε το θεμα επιλογης συσκευης. Ελπιζω η επιλογη μου να μην με προδωσει με την παροδο του χρονου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως φανηκε σημερα ο τυπος δεν κανει εικασιες. Ειναι πλεον επισημο, το Shamu ειναι το Nexus 6 απο την εταιρια με 5.9 ιντσες και αρχικη τιμη 650 δολλαρια. Το σχεδιο ειναι επισης αυτο που βλεπεις στο βιντεο και ειναι σχεδον πανομοιοτυπο με το new Moto X 2014. 

Εικασιες εκανε, το ανεφερε και ο ιδιος οτι στηριζεται σε φημες. Τελικως αυτες οι εικασιες αποδειχθηκαν σωστες.

 

Κριμα παντως για το nexus 6 και για το μεγεθος και για την τιμη.

 

Με γεια το κινητο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο το meizu, αναμένουμε εντυπώσεις.

 

Για το νέξους πολλές οι 6'' αλλά η τιμή δεν είναι τόσο μεγάλη όσο ακούγεται. Για πρώτη φορά βλέπουμε νέξους χωρίς κανέναν συμβιβασμό, και τεχνικά χαρακτηριστικά επιπέδου νότε 4 35% φθηνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Αυτό που αντιπαθώ με τα windows phone είναι πως βγαίνουν update σε νέες εκδόσεις από την ήδη προεγκατεστημένη. Εγώ έχω τα windows phone 8 και είμαι ευχαριστημένος και δεν γουστάρω να τα αναβαθμίσω σε windows phone 8.1 γιατί θα μου φάνε χώρο στην μνήμη και για άλλους λόγους όπως πως τα βρίσκω αναξιόπιστα αφού δεν είναι ήδη προεγκατεστημένα στην συσκευή μου.

Στα Android χρησιμοποιούσα το λογισμικό που ήταν προεγκατεστημένο ήδη στο κινητό.

Τα windows phone είναι καλύτερα και πιο εύχρηστα αλλά μου την σπάει κάθε φορά που βγαίνουν νέες εκδόσεις να κάνω αναβαθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που αντιπαθώ με τα windows phone είναι πως βγαίνουν update σε νέες εκδόσεις από την ήδη προεγκατεστημένη. Εγώ έχω τα windows phone 8 και είμαι ευχαριστημένος και δεν γουστάρω να τα αναβαθμίσω σε windows phone 8.1 γιατί θα μου φάνε χώρο στην μνήμη και για άλλους λόγους όπως πως τα βρίσκω αναξιόπιστα αφού δεν είναι ήδη προεγκατεστημένα στην συσκευή μου.

Στα Android χρησιμοποιούσα το λογισμικό που ήταν προεγκατεστημένο ήδη στο κινητό.

Τα windows phone είναι καλύτερα και πιο εύχρηστα αλλά μου την σπάει κάθε φορά που βγαίνουν νέες εκδόσεις να κάνω αναβαθμίσεις.

Οι αναβαθμίσεις διορθώνουν τα οποιαδήποτε bugs υπάρχουν, προσθέτουν νέα χαρακτηριστικά και εξακολουθεί να λειτουργεί το ίδιο γρήγορα, επίσης ο χώρος δεν είναι πρόβλημα εφόσον μπορείς να εγκαταστήσεις τις εφαρμογές στη κάρτα μνήμης.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αναβαθμίσεις διορθώνουν τα οποιαδήποτε bugs υπάρχουν, προσθέτουν νέα χαρακτηριστικά και εξακολουθεί να λειτουργεί το ίδιο γρήγορα, επίσης ο χώρος δεν είναι πρόβλημα εφόσον μπορείς να εγκαταστήσεις τις εφαρμογές στη κάρτα μνήμης.

 

Στην κάρτα μνήμης έχω αποθηκεύσει κάποια βίντεο,τραγούδια και εικόνες και στην μνήμη του τηλεφώνου έχω εγκαταστήσει κάποια games.Με την εγκατάσταση νέων εκδόσεων θα μειωθεί η διαθέσιμη χωρητικότητα της μνήμης.Η κάρτα μνήμης SD που έχω είναι 8 G.B με 1,8 G.B ελεύθερο χώρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά εγκατέστησα τα windows phone 8.1 update στo Nokia Lumia 625 στην κάρτα του τηλεφώνου και όλα μια χαρά. Έχω πάνω από 1 G.B ελεύθερο χώρο και 2 G.B ελεύθερο στην κάρτα SD.

 

Πάντως η εφαρμογή Cortana δεν είναι διαθέσιμη και από ότι διάβασα δεν είναι διαθέσιμη σε ορισμένες χώρες συμπεριλαμβανομένων και της Ελλάδας.

 

Τώρα περιμένουμε update για Windows 10.Ελπίζω να μην υπάρξει πρόβλημα με το Lumia 625 λόγω μνήμης Ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...