Προς το περιεχόμενο

Windows phone, τώρα ή όχι;


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το g2 θα συμφωνήσω μαζί σου, αλλά για τα πλαστικά της σαμσουνγκ είσαι λάθος. Πλαστικό μεν, αλλά στιβαρό τηλέφωνο. Πιάνεις το Note και καταλαβαίνεις ποιότητα, το ίδιο και με τα τάμπλετ της στις ακριβές σειρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 396
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mε αυτα και με αυτα, περασε ο καιρος και επεσε η τιμη του z1 compact, ειναι πια στα 310€ .

"Μαμουθ μπαταρια, αδιαβροχο, προστασια απο σκονη (μεγαλη υποθεση εκει που βρισκεσαι), επεξεργαστικη ισχυ, ζωντανα χρωματα, γαματη καμερα, ποιοτητα κατασκευης και γενικα σου προσφερει ουσιαστικη βοηθεια στη μερα σου."

Επισης, υπερτερει  σε καμερα και σε ποιοτητα κατασκευης(πραγματα που εγραψες οτι σε ενδιαφερουν) σε σχεση με το lumia 925 (και φυσικα με το lumia 735) .

Τελος, ειναι αισθητα πιο γρηγορο και με μεγαλυτερη αντοχη στο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα τα λεφτα μπορω πλεον απλα να παρω το CAT S50 οποτε το compact Z1 ειναι εκτος συναγωνισμου. Τωρα που βρισκομαι Ελλαδα παντως δεν υπαρχει πουθενα το Lumia 730 για να το πιασω στα χερια μου. Υποτιθεται οτι η κυκλοφορια του ηταν μεσα στον Σεπτεμβρη σωστα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα τα λεφτα μπορω πλεον απλα να παρω το CAT S50 οποτε το compact Z1 ειναι εκτος συναγωνισμου. Τωρα που βρισκομαι Ελλαδα παντως δεν υπαρχει πουθενα το Lumia 730 για να το πιασω στα χερια μου. Υποτιθεται οτι η κυκλοφορια του ηταν μεσα στον Σεπτεμβρη σωστα;

Τι σχεση εχει ενα κινητο που ειναι πολυ μεγαλυτερο, βαρυτερο, αισθητα αργοτερο, χειροτερη καμερα, με μικροτερη αντοχη στο χρονο με το z1 compact;

(ενημερωτικα το cat s50 ειναι πλατυτερο, χοντροτερο κ βαρυτερο κ απο το note των 5.7")

 

Τελος Οκτωβριου θα ερθει το 735.

 

Δυο μηνες εμεινες με κινητο που δεν σε βολευει για να περιμενεις ενα υποδεεστερο κινητό, οταν μπορουσες να παρεις το nexus 5 με 290€ απο μεσα Αυγούστου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις φταιτε :P Εγω μαζευω γνωμες και διαβαζω διεξοδικα τα παντα. Σημερα λοιπον πηρα και την αποφαση μου. Θα παω σε κινεζια. Ειτε το Meizu MX 4 (που ειναι και αυτο που θελω) ειτε το ZTE Nubia Z7 mini θα τσιμπησω. Ολα θα παιξουν με τις τιμες, τις εγγυησεις, τον χρονο παραδοσης και λοιπα για να γινει και η παραγγελια. Η αποφαση μου επισης να παω σε -καινουργιο- (και του κουτιου αλλα και νεο μοντελο)

 

Ευχαριστω ολους για το χρονο τους. Απο οτι ολα εδειξαν τα windows δεν ειναι ακομα ετοιμο λειτουργικο για καθε χρηση οποτε η "λογικη" μου λεει οτι πρεπει να απευθυνθω σε android και παλι και αυτο θα κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λιγο ακομα να το αργησεις και σε βλεπω να ψαχνεις τροπο να παρεις το επερχομενο nexus 6 (αν δεν ειναι phablet ~5.9") στα 350€ απο καποια ευρωπαικη χωρα με google play store.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα το ειδα, δεν τραβαω και τα βρακια μου για το design. Ειναι και phablet που απο τη μια δεν με ενοχλει αν ειναι σε αποδεκτο μεγεθος αλλα απο την αλλη θα προτιμουσα να το αποφυγω κιολας. Νομιζω οτι 5 - 5.5 ιντσες με σωστο σχεδιασμο ειναι μια χαρα για το χερι μου. Δεν εχω αμφιβολια οτι τεχνικα θα ειναι αρτιο αλλα δεν με ενδιαφερει και αυτο τοσο πολυ αν εχω ηδη καλο "γκαζι" κατω απο το ποδι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα το ειδα, δεν τραβαω και τα βρακια μου για το design. Ειναι και phablet που απο τη μια δεν με ενοχλει αν ειναι σε αποδεκτο μεγεθος αλλα απο την αλλη θα προτιμουσα να το αποφυγω κιολας. Νομιζω οτι 5 - 5.5 ιντσες με σωστο σχεδιασμο ειναι μια χαρα για το χερι μου. Δεν εχω αμφιβολια οτι τεχνικα θα ειναι αρτιο αλλα δεν με ενδιαφερει και αυτο τοσο πολυ αν εχω ηδη καλο "γκαζι" κατω απο το ποδι μου.

Αυτό που είδες ήταν mock-up φτιαγμένο από το Site που ανέβασε το leak...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ αν σου λέγανε οτι υπάρχουν στην αγορά dual sim android την στιγμή που μιλάμε, θα έπαιρνες android?  :unsure:

Προφανως τωρα που γραφει να εχει android λογο dual sim και να θελει να παρει παλι  wp,επειδη τωρα βγηκαν και σ'αυτα dual sim κινητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...