Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικα] Xiaomi Piston V.2.0, 13,25€ @ pandawill


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Παραγγελια απο meri 12/9, αποστολη 15/9, μεχρι στιγμης τιποτα. Παρηγγειλα απο meri μονο και μονο για το μεγαλο μπλε statement πανω στη φωτογραφια των ακουστικων, που ελεγε "shipping from our european warehouse". Τα παρηγγειλα διαλεγοντας την επιλογη "Free express shipping from the european warehouse" η οποια εκεινη την περιοδο την παρειχαν δωρεαν (τωρα εχει 12 δολαρια). Παραθετω την συνομιλια με το customer sυpport τους:

 

hello i have a question
Julienne:
HI
hi
its about my order with number #86xx3
i was given a tracking number, that is HK20140xxxx49
in which site can i track this parcel?
Julienne:
sorry but we cannot track items who are under $50
then why do you provide a "tracking" number?
Julienne:
sorry for the confusion, but that is a shipment confirmation number
over this number there is a heading that reads "tracking link", this is the reason of confusion
Julienne:
sorry but we do have a note there in the bottom as well that we cannot track packages below $50
can you at least tell with which company has it been sent?
Julienne:
regular post
from which country? where is your "europe warehouse" situated?
Julienne:
UK
from China
is it UK or China?
Julienne:
the europe warehouse?
it's in UK
so from what I understood you have sent my parcel with UK's regular post, am I correct?
Julienne:
no. From China regular post
so you are telling me that you have sent a product situated in UK to Germany with China regular post?
Julienne:
we dont have free shipping fromUK so it has been shipped from our China Warehouse

 

θα μπορουσε ανετα (αβιαστα,αβασανιστα,ακοπα) να δουλευει στο ελληνικο δημοσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πηρα τα λεφτα μου πισω σημερα τπτ δεν ηρθε και το pandawill εκανε την παπια ,απλα ως εμπειρια χρησης το αναφερω ,παλαιοτερα το συγκεκριμενο απαντουσε και γρηγορα τωρα ειχε μια αδιαφορια και μαλιστα να πω και μια αναιδια στις απαντησεις του ωστε με ωθησε να ανοιξω claim και να παρω πισω οτι σπαταλησα χωρις να παρω τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

 

Παραγγελια απο meri 12/9, αποστολη 15/9, μεχρι στιγμης τιποτα. Παρηγγειλα απο meri μονο και μονο για το μεγαλο μπλε statement πανω στη φωτογραφια των ακουστικων, που ελεγε "shipping from our european warehouse". Τα παρηγγειλα διαλεγοντας την επιλογη "Free express shipping from the european warehouse" η οποια εκεινη την περιοδο την παρειχαν δωρεαν (τωρα εχει 12 δολαρια). Παραθετω την συνομιλια με το customer sυpport τους:

 

hello i have a question
Julienne:
HI
hi
its about my order with number #86xx3
i was given a tracking number, that is HK20140xxxx49
in which site can i track this parcel?
Julienne:
sorry but we cannot track items who are under $50
then why do you provide a "tracking" number?
Julienne:
sorry for the confusion, but that is a shipment confirmation number
over this number there is a heading that reads "tracking link", this is the reason of confusion
Julienne:
sorry but we do have a note there in the bottom as well that we cannot track packages below $50
can you at least tell with which company has it been sent?
Julienne:
regular post
from which country? where is your "europe warehouse" situated?
Julienne:
UK
from China
is it UK or China?
Julienne:
the europe warehouse?
it's in UK
so from what I understood you have sent my parcel with UK's regular post, am I correct?
Julienne:
no. From China regular post
so you are telling me that you have sent a product situated in UK to Germany with China regular post?
Julienne:
we dont have free shipping fromUK so it has been shipped from our China Warehouse

 

 

 

Σου ειπε φιλε μου οτι το Tracking είναι INSIDE tracking και οχι για online (tracking no δλδ) που το λένε και shipment confirmation number.

 

Οτι εχουν 2 αποθήκες. Ασιας που στελνουν ΔΩΡΕΑΝ απο κινα και Ευρωπης (αγγλιας) που ειναι με επιπλεων κοστος.. Μια χαρα μου φαίνεται να στα ειπε. Αν μιλας για το UK και CHINA μαζι.. της εκανες 2 ερωτησεις..

 

"From which country? where is your "europe warehouse" situated?"

και σου ειπε .. China (shipped) , UK (The warehouse).

 

Μετα λόγο του οτι δεν κατάλαβες οτι σου απάντησε έγραψες ότι έγραψες (οτι το έστειλε απο αγγλια κινα και μετα πισω)

 

Αγορασες κατι με δωρεαν μεταφορικα = κινα. Αν ηθελες απο ευρωπη πληρώνεις παραπάνω! Απλα πράγματα! Αν ήθελες και TRACKING και αυτο το πληρώνεις!

Επεξ/σία από newtech
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γράψω τις πρώτες μου εντυπώσεις!
 

+Θετικά

  • Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής
  • Πολύ ελαφριά
  • Αναλυτικός ήχος
  • Καλή ένταση
  • 4 διαφορετικά tips για να διαλέξεις ποιο σε βολεύει
  • Τέλεια συσκευασία (που το κάνει και πολύ ωραία ιδέα για δώρο)

-Αρνητικά

  • Θόρυβος από το καλώδιο
  • Πολύ τονισμένα/κουραστικά πρίμα (ελπίζω να μαλακώσουν όταν στρώσουν)
  • Με κουράζει λίγο το in ear (είναι τα πρώτα μου)
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειπε φιλε μου οτι το Tracking ειναι INSIDE tracking και οχι για online (tracking no δλδ) που το λενε και shipment confirmation number

και οτι εχουν 2 αποθηκες. Ασιας που στελνουν ΔΩΡΕΑΝ απο κινα και Ευρωπης (αγγλιας) που ειναι με επιπλεων κοστος..

Μια χαρα μου φαίνεται να στα ειπε.

Αν μιλας για το UK και CHINA μαζι.. της εκανες 2 ερωτησεις..

 

"From which country? where is your "europe warehouse" situated?"

και σου ειπε .. China (shipped) , UK (The warehouse).

Μετα λογο του οτι δεν καταλαβες οτι σου απαντησε εγραψες οτι εγραψες (οτι το έστειλε απο αγγλια κινα και μετα πισω)

Αγορασες κατι με δωρεαν μεταφορικα = κινα. Αν ηθελες απο ευρωπη πληρώνεις παραπανω! Απλα πραγματα! Αν ηθελες και TRACKING και αυτο το πληρώνεις!

 

σε αλλον απαντησες δικε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο 50 ημερες παραγγελίας στο pandawill και ενω ειχα κανει dispute στο paypal ηρθαν και σε εμενα τα ακουστικα.Οποτε να μην ανησηχειτε για το ποτε θα ερθουν.Τωρα σαν εντυπωση και λογω κωλύματος με την μουσικη τα συμπερασματα μου απο απόδοση ειναι αριστα.Πολυ καλο μπασο,καλα πριμα.ζεστος ηχος.Αριστο μικροφωνο,και λειτουργεια πληκτρων στην αλλαγη κομματιων σε τηλεφωνο με android 4.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ας γράψω τις πρώτες μου εντυπώσεις!

 

+Θετικά

  • Τέλεια συσκευασία (που το κάνει και πολύ ωραία ιδέα για δώρο)

-Αρνητικά

  • Με κουράζει λίγο το in ear (είναι τα πρώτα μου)

 

κάπως έτσι το βλέπω και εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο 50 ημερες παραγγελίας στο pandawill και ενω ειχα κανει dispute στο paypal ηρθαν και σε εμενα τα ακουστικα.Οποτε να μην ανησηχειτε για το ποτε θα ερθουν.Τωρα σαν εντυπωση και λογω κωλύματος με την μουσικη τα συμπερασματα μου απο απόδοση ειναι αριστα.Πολυ καλο μπασο,καλα πριμα.ζεστος ηχος.Αριστο μικροφωνο,και λειτουργεια πληκτρων στην αλλαγη κομματιων σε τηλεφωνο με android 4.4

Άρα μπορώ να ελπίζω και εγώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και τα λέμε μέχρι να έρθουν.. :P
το κουπόνι για pandawill στο πρώτο post δεν δουλεύει πια;

δοκίμασα και μου βγάζει coupon not applied
δεν ισχύει πια η προσφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 σελιδες με  520 απαντησεις για ενα ζευγαρι ακουστικα....τοσο καλα ειναι ρε παιδια;;;;; 

Oι μισες σελιδες ειναι για τον μεγαλο χρονο αναμονης.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία από merimobiles στις 19/9, αποστολή στις 22/9, έφτασαν σήμερα.

 

Έκανα τα checks που έχει το pandawill και είναι τα αυθεντικά.

Πρώτες εντυπώσεις: έχω μείνει άφωνος με την συσκευασία και την ποιότητα των υλικών της. Το κουτί δε όταν το ανοίξεις βάζει κάτω σε ποιότητα συσκευασίας και παρουσία ακουστικά μεγαλύτερης αξίας.

Με αυτά τα λεφτά (15 ευρω) αγοράζω συνήθως ακουστικά της "σειράς" (Philips, Sony κτλ).

 

Στη συσκευασία εκτός απο τα κυριλέ ακουστικά, έχει επιπλέον spare 3 ζευγάρια μαξιλαράκια (S,M και L) επιπρόσθετα αυτών που φοράει ήδη. Συν μία αγκράφα σαν και αυτές που βάζεις στις γραβάτες.

 

Για ποιότητα ήχου επιφυλάσσομαι μόλις τα δοκιμάσω. Δεν είμαι κανένας ειδικός του ήχου αλλά πιστεύω θα μπορέσει να καταλάβει το μη εκπαιδευμενο και εμπειρο αυτί μου αν υπάρχει ποιοτική διαφορά ή όχι.

 

Θα επανέλθω με ακουστικές εντυπώσεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
 

 

 

Σου ειπε φιλε μου οτι το Tracking είναι INSIDE tracking και οχι για online (tracking no δλδ) που το λένε και shipment confirmation number.

 

Οτι εχουν 2 αποθήκες. Ασιας που στελνουν ΔΩΡΕΑΝ απο κινα και Ευρωπης (αγγλιας) που ειναι με επιπλεων κοστος.. Μια χαρα μου φαίνεται να στα ειπε. Αν μιλας για το UK και CHINA μαζι.. της εκανες 2 ερωτησεις..

 

"From which country? where is your "europe warehouse" situated?"

και σου ειπε .. China (shipped) , UK (The warehouse).

 

Μετα λόγο του οτι δεν κατάλαβες οτι σου απάντησε έγραψες ότι έγραψες (οτι το έστειλε απο αγγλια κινα και μετα πισω)

 

Αγορασες κατι με δωρεαν μεταφορικα = κινα. Αν ηθελες απο ευρωπη πληρώνεις παραπάνω! Απλα πράγματα! Αν ήθελες και TRACKING και αυτο το πληρώνεις!

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα δυστυχως δεν εκανα το post και την παραθεση για να "την πω" στον κακοπληρωμενο κινεζο με το nickname "Julliene" που προσπαθει να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα. Το εκανα για να αποδειξω το ποσο τσιρκο μαγαζι ειναι το merimobiles (για να μη πω οτι με ψευδεις δηλωσεις σε κανει να το επιλεξεις σε σχεση με το panda)

 

Εξηγουμαι:

 

Μπαινοντας στο site τους το πρωτο πραγμα που ειδα ειναι τα pistons με ενα τεραστιο μπλε annotation που εγραφε "available from our european warehouse" (κατι που δυστυχως δεν μπορω να αποδειξω καθως πλεον δε το δειχνει ετσι). Ωραια, σκεφτομαι, κατσε να δω ποσο κανουν τα μεταφορικα απο το european warehouse. Βαζοντας τη διεθυνση μου (Γερμανια) μου εβγαλε 3 επιλογες, η μια εκ των οποιων ηταν και η "ΜΜΕxpress Free Ship 3-7 Days",χωρις εξτρα κοστος, την οποια και προφανως επελεξα (δες επισημασμενη φωτο απο την παραγγελια μου).

 

e640if.jpg

 

Αρα αυτοματως κερδισε την επιλογη μου σε σχεση με το pandawill, αν και ακριβοτερο, ωστε να αποφυγω τον μηνα της αναμονης και το ενδεχομενο να μη φτασουν ποτε με απλη αποστολη απο Κινα. Αντ' αυτου, ελαβα την ιδια αντιμετωπιση με το pandawill, πληρωνοντας περισσοτερα, και σπαστηκα κιολας γιατι σε κοροιδευουν και στα μουτρα. Υπενθυμιζω οτι σε καμια φαση μεχρι και την πληρωμη δεν εγραφε πουθενα ουτε για τα μεταφορικα, ουτε για το tracking option (παρα μονο στο confirmation email μετα την πληρωμη που εγραφε με κοκκινους χαρακτηρες οτι "items under 49USD cannot be tracked".

Για αυτο κραζω το merimobiles και το θεωρω απατη σε σχεση με το pandawill (το merimobile το οποιο επισης σου πεταει και το banner "5USD off" εαν γραφτεις στο mailing list τους, και μετα για επιβραβευση σου πετανε το "only for orders >150 USD" και σε πνιγουν στα spam.

 

Τωρα σχετικα με τα σχολια σου:

 

-Δε μπορω να βρω το λογο να δινεις internal tracking στον πελατη, κατω απο τον τιτλο "Tracking Link". Με την ιδια λογικη θα επρεπε μαζι με το τιμολογιο να στελνουν και το δελτιο αγορας απο την xiaomi.

 

-Για τις 2 αποθηκες, ειχα τις εξης επιλογες: China free, Signapore Paid και Europe Free. Δε θα επρεπε να φτασω στο customer support ενα μηνα μετα για να μου πει οτι ειναι ψευδης αυτη η επιλογη.

 

-Η λογικη free post=china, paid post=europe ουτε στεκει (εδω 9 στα 10 μικροπραγματα ειναι με δωρεαν μεταφορικα, ακομα και απο ευρωπαικες χωρες εκτος Γερμανιας), ουτε σου το ξεκαθαριζαν την περιοδο που παρηγγειλα εγω (τωρα πλεον οντως η επιλογη MMExpress εχει παει στα 12USD)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπανέρχομαι με την ακουστική δοκιμή

 

α) δοκιμή σε ένα creative zen, τα ακουστικα παιζουν σαν μονοφωνικά με παράσιτο. Για να παίξουν "σωστά" πρέπει να κρατάω πατημένο το κυρίως κουμπι (αυτό για την αποδοχή/τερματισμό κλήσης). Τα κουμπια αυξομείωσης της έντασης δεν δουλεύουν

 

β) δοκιμη σε iphone 5s, τα ακουστικα παιζουν σωστα, ο ήχος είναι πιο γεμάτος και ζεστος σε σχέση με τα αυθεντικά ακουστικά της Apple ή τα ακουστικά Phillips των 12 ευρω που έχω. Επίσης νιώθω σαν να έχει βελτιωθεί αρκετά το μπάσο. Το κεντρικό πλήκτρο με μονο πάτημα κάνει pause, με διπλο πάτημα πάει στο επόμενο τραγούδι. Αλλά......τα κουμπιά αυξομείωσης της έντασης δεν δουλεύουν ούτε εδώ.

 

Προκειμένου να κάνω τα κουμπιά αυξομείωσης της έντασης να δουλέψουν τι απαιτείται?

Για να δουλέψουν τα ακουστικά σωστά στο creative zen, χρειάζομαι αυτό τον αντάπτορα 3,5 jack που είχα δει σε προηγούμενες σελίδες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...