Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικα] Xiaomi Piston V.2.0, 13,25€ @ pandawill


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το προβλημα εχει δημιουργηθεί γιατι τα συγκεκριμένα κινεζομαγαζα δεν δινουν tracking number να μπορουμε να βγαλουμε μια ακρη.Τωρα δεν ξερουμε αν φταιει ο ταχυδρομος,τα ελτα.η το pandawill!!!!!!εδω παιρνεις ενα τσιμπιδακι απο το aliexpress και σου δινουν νουμερο αποστολης και οι αλλοι το θεωρουν αδυνατο να σου δωσουν στα 20$ τι να λεμε τωρα!!!!

 

Σε αυτό έχεις δίκιο. Το ότι δεν είναι registered mail δυσκολεύει πολύ τη κατάσταση. Το θέμα είναι ότι για να το κάνουν register τους κοστίζει αλλιώς δεν θα είχαν πρόβλημα να το στείλουν με tracking number. Απο τη στιγμή που δεν πληρώνεις μεταφορικά, δεν είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν tracking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπόλοιπη αλληλογραφία μου έρχεται κανονικά. Επίσης όταν κάποιος μου κάνει refund το πολύ μέσα στην ημέρα παίρνω επιβεβαίωση από το PayPal. Τώρα είμαι εκτός αλλά αν γυρίσω και πάλι δεν έχω refund θα το σημειώσω στο dispute για να ξέρει και το PayPal τί συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα περιμένω μέχρι Παρασκευή να κλείσω 28 εργάσιμες και μετά θα το σκεφτώ και γω για το dispute.Άλλωστε έχουν σαν όριο τις 35 εργάσιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον που σ'εσάς κάνανε refund από μόνοι τους από το meri
εμένα μου γράψανε το εξής
 

hi. your order was shipped on aug. 26th and the free shipping regular mail you chose takes 17-35 business days. it's still on its 31st day of delivery. regular mail could really take some time but once delivered, the shipping company will give us proof of delivery. do check in your post office or wait on its arrival, you should receive it shortly. thank you

once you've received it, please close this dispute. thank you and have a great day!

 

 

 

Η βλακεία είναι που έκανα το dispute μετά τις 45 ημέρες.. μπορεί γι'αυτό να είχα αυτή την απάντηση..
Το μπέρδεψα στην αρχή και είχα ανοίξει dispute σε άλλη πληρωμή και δεν το πήρα χαμπάρι... :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου  εστειλε  μήνυμα το pandawill να περιμενω ακομα μια εβδομαδα και αν δεν εχει ερθει να μου το ξαναστειλουν.Το θεμα τωρα ειναι να ανοιξω dispute στο paypal ειναι σημερα η 43 ημερα η να εμπιστευθω το pandawill!!!

Οπωσδήποτε dispute για να είσαι εξασφαλισμένος, άλλωστε μετά εχεις 15 ή 20 μέρες περιθώριο (δεν θυμάμαι καλά) για claim.

Όλοι εσείς με πρόβλημα (δεν το λέω ως μομφή), έχετε λάβει την υπόλοιπη αλληλογραφία σας κανονικά και απλώς άργησαν οι Κινέζοι;

Γιατί εγώ στο κέντρο της Αθήνας σε γραφείο και έχει να περάσει ο ταχυδρόμος κάνα διβδόμαδο.

 

Δεν μου φταίει ΑΚΟΜΑ το pandawill και φοβάμαι ότι αν αρχίσουν όλοι διπλές αποστολές και disputes ενώ φταίνε (σίγουρα σε κάποιο ποσοστό ) τα ΕΛΤΑ, έχουμε τίποτα αποκλεισμούς ή αλλαγή πολιτικής μεταφορικών από Κίνα μεριά.

 

Εμένα κανονικά η αλληλογραφία και μάλιστα σήμερα παρέλαβα και κινητό που έγινε shipped από vickmall στις 19/9 (τα pistons έγιναν shipped σύμφωνα με το merimobiles στις 29/8).

Εγω θα περιμένω μέχρι Παρασκευή να κλείσω 28 εργάσιμες και μετά θα το σκεφτώ και γω για το dispute.Άλλωστε έχουν σαν όριο τις 35 εργάσιμες.

Έτσι γράφουν αλλά αν περιμένεις 35 εργάσιμες κινδυνεύεις να χάσεις και το περιθώριο των 45 ημερών του paypal και μετά βασίζεσαι στην καλή θέληση των καταστημάτων. 

 

Ενδιαφέρον που σ'εσάς κάνανε refund από μόνοι τους από το meri

εμένα μου γράψανε το εξής

 

 

 

Η βλακεία είναι που έκανα το dispute μετά τις 45 ημέρες.. μπορεί γι'αυτό να είχα αυτή την απάντηση..

Το μπέρδεψα στην αρχή και είχα ανοίξει dispute σε άλλη πληρωμή και δεν το πήρα χαμπάρι...  :wacko:

 

Δεν έγινε κανένα refund, ένα ψεύτικο email ήρθε. Στο paypal δεν φαίνεται τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγινε κανένα refund, ένα ψεύτικο email ήρθε. Στο paypal δεν φαίνεται τίποτα.

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, αν θυμάμαι καλά σε αντίστοιχη περίπτωση που είχα πάρει refund, είχε πάει απευθείας στην πιστωτική.

Και μπορεί να θέλει 2-3 εργάσιμες να φανεί εκεί. Για τσεκάρετέ το και αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου  εστειλε  μήνυμα το pandawill να περιμενω ακομα μια εβδομαδα και αν δεν εχει ερθει να μου το ξαναστειλουν.Το θεμα τωρα ειναι να ανοιξω dispute στο paypal ειναι σημερα η 43 ημερα η να εμπιστευθω το pandawill!!!

Έχεις τρελαθεί τι το συζητάς δεν θα τους κάνεις κακό απλά εξασφαλίζεσαι .

Οπωσδήποτε και πάντα στην 43 μη σου πω νωρίτερα γιατί παίζει να το ξεχάσει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έκανα προχτές dispute στο paypal για το pandawill μου είπαν να περιμένω άλλες 15 μέρες και οτι θα έρθουν μέχρι τότε. Ημερομηνία αποστολής ήταν 27/8. Θα περιμένω άλλο λίγο και θα δούμε τι θα γίνει και με το paypal όπου αν θυμάμαι καλά δίνει προθεσμία μέχρι 23/10....Είδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω αναφέρει οτι δεν θέλω να αγοράσω απο τα 2 προτεινόμενα καταστήματα έστειλα ένα τυπικό ερώτημα στο bangood ρωτώντας αν ειναι γνήσια και 2.1 .

Απάντηση πήρα την παρακάτω..

 

Our products take from normal channel.They are quality and original goods and its price of purchase is expensive.Hope you can understand.You can trust the quality of this product.

 

ξέρω τα θέλει ο κολος μου αλλα ρωτάω αν αγόρασε κάποιος απο εκεί?

 

η μπαταρία που αγόρασα πάντως ειναι καραγνησια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...