Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικα] Xiaomi Piston V.2.0, 13,25€ @ pandawill


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eπανέρχομαι με την ακουστική δοκιμή

 

α) δοκιμή σε ένα creative zen, τα ακουστικα παιζουν σαν μονοφωνικά με παράσιτο. Για να παίξουν "σωστά" πρέπει να κρατάω πατημένο το κυρίως κουμπι (αυτό για την αποδοχή/τερματισμό κλήσης). Τα κουμπια αυξομείωσης της έντασης δεν δουλεύουν

 

β) δοκιμη σε iphone 5s, τα ακουστικα παιζουν σωστα, ο ήχος είναι πιο γεμάτος και ζεστος σε σχέση με τα αυθεντικά ακουστικά της Apple ή τα ακουστικά Phillips των 12 ευρω που έχω. Επίσης νιώθω σαν να έχει βελτιωθεί αρκετά το μπάσο. Το κεντρικό πλήκτρο με μονο πάτημα κάνει pause, με διπλο πάτημα πάει στο επόμενο τραγούδι. Αλλά......τα κουμπιά αυξομείωσης της έντασης δεν δουλεύουν ούτε εδώ.

 

Προκειμένου να κάνω τα κουμπιά αυξομείωσης της έντασης να δουλέψουν τι απαιτείται?

Για να δουλέψουν τα ακουστικά σωστά στο creative zen, χρειάζομαι αυτό τον αντάπτορα 3,5 jack που είχα δει σε προηγούμενες σελίδες??

 

Sebu, δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω.

Απλά να σε ενημερώσω ότι σε creative zen x-fi παίζουν κανονικά (και στέρεο φυσικά) χωρίς να χρειάζεται να πατήσω τίποτα.

Φυσικά , δεν παίζουν τα κουμπιά , δεν νομίζω ότι τέτοιου τύπου mp3 και jack Υποδοχές έχουν έξτρα δυνατότητες πέρα από την απλή σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα δεν με νοιαζουν τα πληκτρα εντασης ηχου για τη χρηση στο creative. Αρκει να παιζανε καλα χωρις "παραμορφωμενο" ηχο ο οποιος φτιαχνει και παιζουν κανονικα αν πατησω το κεντρικο κουμπι. Για το iphone δεν με απασχολει γιατι δεν ακουω μουσικη απο εκει. Απλά ήταν το μονο ευκαιρο για να τα δοκιμασω οταν διαπιστωσα οτι δεν ¨δουλευουν" σωστα στο zen (φοβηθηκα στην αρχη μηπως ειναι προβληματικα απο τη μανα τους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 3 διαφορετικα ακουστικα που εχω (xiaomi,iluv,huawei honor)σε ολα ,τα κουμπια + και - λειτουργουν στην εναλλαγή των τραγουδιων και στο pause .Σε κανενα δεν λειτουργούν σαν ρυθμιστής ηχου αρα πιστευω δεν ειναι προβλημα των ακουστικών απλα ετσι λειτουργουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και τα λέμε μέχρι να έρθουν.. :P

το κουπόνι για pandawill στο πρώτο post δεν δουλεύει πια;

δοκίμασα και μου βγάζει coupon not applied

δεν ισχύει πια η προσφορά;

τελικά το panda2014 δεν ισχύει πια; Τέλος η προσφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πρώτη φορά δεν μου έρχεται κάτι και έχω αγοράσει αρκετά πράγματα από Κίνα μεριά. Αύριο θα γίνει το οριστικό claim στο Paypal γιατί πέρασαν και οι 15 μέρες οι έξτρα που μου είπαν να περιμένω. Να δούμε πως θα πράξει το Paypal πλέον. (Αποστολή 27/8)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή; Δεν νομίζω. Κι εγώ παρέλαβα αλλά αν στο μερι νομίζουν ότι είναι το μοναδικό κατάστημα από Κίνα ας το ξανασκεφτούν.

κοιτα ειχα παραγγειλει απο το ιδιο καταστημα 2 μερες πριν 29/8 και ηρθαν στις 14/9.αρα κατι εγινε και αργησε μονο το συγκεκριμενο προιον.ολοι εχουμε την επιλογη απο που θελουμε να παραγγειλουμε και αν ειναι αξιοπιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να επεσαν μαζεμενες οι παραγγελιες και αντι να πουν out of stoc εβαλαν οτι και καλα τις εστειλαν την επομενη εργασιμη ενω στη πραγματικοτητα απεσταλησαν οτι τους ηλθε νεα παραλαβη,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία από pandawill 26/9 έφτασε σήμερα στην πόρτα μου.Καλές οι πρώτες εντυπώσεις,πιο όμορφα από τα mh του e-shop.

Πάντως η θήκη τους δε μύριζε ούτε σοκολάτα ούτε καουτόνικ.Μια πλαστικίλα έβγαζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...