Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τα έκανα Update δωρεάν, πως μπορώ να τα κάνω να φαίνονται όπως τα 7; δεν βγάζω άκρη για τίποτα έτσι όπως είναι.

 

Γενικώς πρέπει να φτιάξω κάτι σημαντικό στα 10;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τα έκανα Update δωρεάν, πως μπορώ να τα κάνω να φαίνονται όπως τα 7; δεν βγάζω άκρη για τίποτα έτσι όπως είναι.

 

Γενικώς πρέπει να φτιάξω κάτι σημαντικό στα 10;

https://www.howtogeek.com/223728/bring-the-windows-7-start-menu-to-windows-10-with-classic-shell/

 

https://www.youtube.com/watch?v=SCnEhqmfZgc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα το iso Windows10_InsiderPreview_Client_x64_en-us_15063
τι παιζει με το update ειναι σταθερο να το βαλω?
και κατι ακομη αν βαλω rtm εκδοση θα με εχει ως insider?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αναβολές, αποφάσισα να κατεβάσω σήμερα ένα update (δεν θυμάμαι τον αριθμό) και αμέσως μετά με ρώτησε αν θέλω την έκδοση Creator και άνοιξα τη σελίδα για ενημέρωση.

 

Αυτό σημαίνει ότι θα μου στείλει κάποια στιγμή αυτή την έκδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αναβολές, αποφάσισα να κατεβάσω σήμερα ένα update (δεν θυμάμαι τον αριθμό) και αμέσως μετά με ρώτησε αν θέλω την έκδοση Creator και άνοιξα τη σελίδα για ενημέρωση.

 

Αυτό σημαίνει ότι θα μου στείλει κάποια στιγμή αυτή την έκδοση;

Συνηθως τα windows 10 ειναι ρυθμισμενα να κανουν αυτοματα update...το creators update βγαινει σε λιγες μερες...και ναι θα πρεπει να το κανεις!

εχε υποψη σου οτι θα παρει λιγη ωρα...οποτε κοιτα να το κανεις..καποια στιγμη π δν πολυχρειαζεσαι το pc..γτ ειναι μεγαλο update και περιεχει βελτιστοποιησεις για καλυτερη λειτουργια και ασφαλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια ερωτηση που 99% την εχετε απαντησει στις προηγουμενες 364 σελιδες, ειχα αυθεντικα τα 7 και τα εκανα αυθεντικα 10. τωρα αλλαζω υπολογιστη κ επειδη θα παρω τον σκληρο θα του κανω κ φορματ. με το κλειδι τι παιζει? το χανω? θα το εχω μονο για την παλια μητρικη?Η μπορω να το βαλω κ στο καινουργιο συστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια ερωτηση που 99% την εχετε απαντησει στις προηγουμενες 364 σελιδες, ειχα αυθεντικα τα 7 και τα εκανα αυθεντικα 10. τωρα αλλαζω υπολογιστη κ επειδη θα παρω τον σκληρο θα του κανω κ φορματ. με το κλειδι τι παιζει? το χανω? θα το εχω μονο για την παλια μητρικη?Η μπορω να το βαλω κ στο καινουργιο συστημα?

 

Λογικά δεν θα αφήσει να το χρησιμοποιήσεις άμεσα. Αυτό που δοκίμασα σε υπολογιστή φίλου και δούλεψε ήταν στην εγκατάσταση των 10 να βάλω το κλειδί των 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά δεν θα αφήσει να το χρησιμοποιήσεις άμεσα. Αυτό που δοκίμασα σε υπολογιστή φίλου και δούλεψε ήταν στην εγκατάσταση των 10 να βάλω το κλειδί των 7.

οποτε να βαλω το κλειδι των 7 κ ο θεος μαζι μας? κλειδι εχω για την Ultimate εκδοση των 7,κ το ειχα βαλει σε pro10. να κανω το ιδιο?

 

δεν θα υπαρχει ομως προβλημα που στο συστημα τους θα φαινεται οτι εχει καταχωρηθει σε αλλη μητρικη ο κωδικος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα το δωρεάν update των win 10 προχτές.. Λέω να τα κρατήσω, αν θέλω όμως να κάνω φορματ τι γίνεται;

 

Τα βαζεις ξανα και εκει που ρωταει για κωδικο απλα δεν βαζεις στο λεει και κατα την εγκατασταση οτι αν τα βαζεις ξανα τα Windows στον ιδιο υπολογιστη πως δεν χρειαζεται να βαλεια κωδικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο CU για την Creator's Update(15063.14).

 

[ Cumulative Update for Windows 10 Version 1703 for x64-based Systems (KB4016252) ]
http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/crup/2017/04/windows10.0-kb4016252-x64_46554ff4d8b980083092d84a8bd64810c13015cf.cab

[ Cumulative Update for Windows 10 Version 1703 (KB4016252) ]
http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/crup/2017/04/windows10.0-kb4016252-x86_ef7a2fecffeaf757e8778bf59d448055e6371d9a.cab

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...