Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως βλεπουμε την εκδοση;

στην αναζητηση πληκτρολογησε 

winver 

 

 

Ίσως οφείλεται στη διαφορετική έκδοση.

Έχω την 1607/14393.953

Εσυ εχεις πιο παλια και απο εμενα :P 
Αυτο λεμε νομιζω, οτι ολα ειναι στην τελευταια τελευταια εκδοση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αλλα ειναι πολυ περιεργο να μην υπαρχει καθολου ρυθμιση για το μεγεθος των Fonts

 

Πάτα εκεί που γράφει "custom scaling", παίξε με τιμές 110-125-150%, δες ποιά σε βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1703  15063.0 οποτε την τελευταια εχω.

 

Ποτε θα ερθει σαν update στις προηγουμενες εκδοσεις;

 

Είσαι σε Insider fast, συνεπώς. H ίδια έκδοση μπήκε και σε slow πριν λίγες ώρες.

 

Πιθανότατα αυτή είναι και η "τελική" RTM RS2.

 

Θα δοθεί στο release channel κάπου αρχές Απρίλη, αν δεν αλλάξει κάτι σημαντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα προβληματα ειδα και ελεγα να βαλω την παλια και να περιμενω update μπας και αν μπει απο πανω δουλευει καλυτερα.

 

Οχι δεν ειμαι insider το iso κατεβασα και τζαμπα το format που εκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα εκεί που γράφει "custom scaling", παίξε με τιμές 110-125-150%, δες ποιά σε βολεύει.

125% Mεγαλωνουν τα παντα. Task Bar, Menu, εικονιδια, Login Screen κτλ, δοκιμασα και λιγοτερο απο 125. Οχι δεν βολευει με ''custom scaling'' καλυτερα να κατεβασω το 

Winaero Tweaker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις μόνο μέγεθος γραμματοσειράς, δηλαδή.

 

Γίνεται να αυξηθεί χωρίς αντίστοιχα και το μέγεθος στις μπάρες κλπ?

 

Πώς θα χωρέσει?


Πολλα προβληματα ειδα και ελεγα να βαλω την παλια και να περιμενω update μπας και αν μπει απο πανω δουλευει καλυτερα.

 

Οχι δεν ειμαι insider το iso κατεβασα και τζαμπα το format που εκανα.

 

Την τελευταία insider έχεις, αυτή που θα δοθεί πιθανότατα σαν release σε λίγο καιρό.

 

Η τελευταία επίσημη release είναι η 14393.970

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις μόνο μέγεθος γραμματοσειράς, δηλαδή.

 

Γίνεται να αυξηθεί χωρίς αντίστοιχα και το μέγεθος στις μπάρες κλπ?

 

Πώς θα χωρέσει?

 

Nαι απο εκει το εβαζα στο 12-13 size και αλλαζε μονο το μεγεθος, χωρις μπαρες κτλ.

Το ιδιο και με Winaero Tweak.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προγραμμα της Asus που κανει OC στην καρτα δεν με αφηνει να το βαλω ουτε το Malwarebytes ουτε το driver του ethernet και ακομα δεν εχω ξεκινησει να βαζω προγραμματα παλι σκατα τα εκαναν; :lol:

Drivers του ethernet και εμένα δεν τους έπαιρνε γιατί το έβαζα να δει στον x64 folder όπως έκανα μια ζωή, αυτό ήθελε να του πω να δει ένα folder πιο πίσω και με ανοιχτό το include subfolders, έτσι περάστηκαν κανονικά οι drivers της realtek και οι drivers του sata controller & USB 3. Αν δεν το έκανα έτσι δεν τους έβαζε με τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μπαίνουν όλα εδώ, και τα O/C(Evga Precision X) και το Malwarebytes και του ethernet οι οδηγοί. Φροντίστε να κάνετε clean install αν θέλετε να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο. Επίσης, προσοχή με τα ISO γιατί μπορεί να 'ναι ''Homebrew''. Καλύτερα να κατεβάσετε το ESD που είναι original και με decrypter να φτιαχτεί το ISO.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μπαίνουν όλα εδώ, και τα O/C(Evga Precision X) και το Malwarebytes και του ethernet οι οδηγοί. Φροντίστε να κάνετε clean install αν θέλετε να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο. Επίσης, προσοχή με τα ISO γιατί μπορεί να 'ναι ''Homebrew''. Καλύτερα να κατεβάσετε το ESD που είναι original και με decrypter να φτιαχτεί το ISO.

 

 

Πως το βλεπουμε αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μπαίνουν όλα εδώ, και τα O/C(Evga Precision X) και το Malwarebytes και του ethernet οι οδηγοί. Φροντίστε να κάνετε clean install αν θέλετε να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο. Επίσης, προσοχή με τα ISO γιατί μπορεί να 'ναι ''Homebrew''. Καλύτερα να κατεβάσετε το ESD που είναι original και με decrypter να φτιαχτεί το ISO.

Clean install το έκανα εγώ και με το ESD 

 

Πως το βλεπουμε αυτο;

Μάλλον δεν μπορείς να το ξέρεις μέχρι να σου βγάλει το A/V κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...