Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπέροχα,το windows.old δεν σβήνει.

κραπ.

αντε τώρα για καθαρή εγκατάσταση.

με το κλειδί τι γίνεται;

για ριξε μια ματια εδω!!

 

http://www.tenforums.com/tutorials/2066-windows-old-folder-delete-windows-10-a.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

υπέροχα,το windows.old δεν σβήνει.

κραπ.

αντε τώρα για καθαρή εγκατάσταση.

με το κλειδί τι γίνεται;

 

manual πας να το σβήσεις; με Disk Cleanup (cleanmgr.exe) θέλει, στη επιλογη που θα λεει για system files αν θυμαμαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Και εμένα τόσο ήταν το μέγεθος, μετά την επανεκκίνηση ξεκίνησε το upgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ αυτους που δεν κατεβαινει το αρχείο μεσω windows update υπαρχει το παρακατω workout

 

possible fix to error 80240020

What this error means is, your Windows 10 installation folder is unfinished and/or corrupted. Now, how do you fix that?

1. Go into "C:\Windows\SoftwareDistribution\Download" and delete everything in that folder.

2. Now, run the command prompt as an administrator. Type in "wuauclt.exe /updatenow".

3. Go to your Control Panel > Windows Update and your Windows 10 should start re-downloading from scratch, hopefully without flaws this time.

Το έχω ποστάρει 2-3 σελίδες πίσω αλλά anyway.Το έκανα και έφαγα το ίδιο error.Το ξαναέβαλα και τώρα κατεβάζει 7.7 gb.Περιμένω αν μου κάνει πάλι τα ίδια θα βάλω το iso.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έβγαλε το σφάλμα κι εμένα. Τελικά έκανα το workaround οπου διαγράφεις οτι φάκελο και αρχεία υπάρχουν μέσα στο "softwaredistribution\download" και ξαναξεκίνησε το κατέβασμα. Στο μεταξύ επειδή δεν έχω ιδέα τι θα ξημερώσει, κατέβασα μια Lite εφαρμογή με την οποία βρήκα το key των windows 8 μου και περιμένω στωΊκά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα και εγώ το ISO μέσω του εργαλείου που αναφέρθηκε αλλα λέει κάπου για χρήση κλειδιού. Θα βάλουμε των 8.1;

Αυτή είναι η απορία μου....

 

αυτο ξερει να το απαντησει καποιος η κατεβαζουμε το iso τσαμπα?

 

απο εκδοσεις βαλτε την Pro σκετη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ξερει να το απαντησει καποιος η κατεβαζουμε το iso τσαμπα?

 

απο εκδοσεις βαλτε την Pro σκετη

Στο reddit κάπου είδα ότι ναι. Όσοι τρώνε άκυρο με το cd key των 8 είναι επειδή έκανε το iso μέσα το update και ότι αυτό δεν χρειάζεται cd key
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, να ρωτήσω και εγώ κάτι. Μου έχει κανονικά το φάκελο στα downloads με τα αρχεία για το iso (μέχρι στιγμής είναι στα 5,73 Gb) όμως από το windows update τίποτα ακόμα. Απλά λέει ότι έχω όλες τις ενημερώσεις και τίποτε άλλο. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Πρέπει να τελειώσει πρώτα το download στο φάκελο και μετά να αρχίσει το άλλο ή είναι ανεξάρτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή το windows update σε ενα από τα PC έχει ήδη προβλημα με αρκετα updates, αν κατεβάσω το .iso απο το παραπάνω link της MS και το τρέξω μέσα απο τα windows μπορώ να κάνω κανονικά update απο 8.1 σε 10 με επιλογή για keep files & programs ή βγαζει μονο επιλογή για clean install;

 

You can install from an ISO, a USB, or a DVD. Here's how:

  • Mount the ISO, and then run setup.exe from it.

  • If you downloaded to a USB or a DVD, run setup.exe from the USB or DVD.

Both of these options allow you to upgrade the PC if it's already running Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, or Windows 10.

 

Απλά δεν διευκρινίζει αν το upgrade ειναι με επιλογές

 

- Keep files & programs

 

ή μόνο

 

- Keep files

 

Κανείς να το τσεκάρει γιατι ειμαι δουλειά; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, να ρωτήσω και εγώ κάτι. Μου έχει κανονικά το φάκελο στα downloads με τα αρχεία για το iso (μέχρι στιγμής είναι στα 5,73 Gb) όμως από το windows update τίποτα ακόμα. Απλά λέει ότι έχω όλες τις ενημερώσεις και τίποτε άλλο. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Πρέπει να τελειώσει πρώτα το download στο φάκελο και μετά να αρχίσει το άλλο ή είναι ανεξάρτητα;

Εμενα εφτασε 6,02 gb αυτος ο φακελος αλλα τελικα αφου ειδα οτι 2 ωρες δεν ανεβαινε το μεγεθος και δεν γινοταν update το εκανα οπως ελεγε καποιος στην προηγουμενη σελιδα, τωρα κατεβαινει μεσω windows update 2,6 gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...