Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλημερα.εχω 2 εκδοσεις 8.1 την απλη και την pro.παιζει κανενα ρολο στο τι εκδοση των 10 θα παρω?

Ναι, θα παρεις home απο την απλη και pro απο την pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Θα βγάλουν ανακοίνωση μάλλον όταν θα διατίθενται προς κατέβασμα το iso από την ίδια την ms.(Λέω εγώ τώρα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ αυτους που δεν κατεβαινει το αρχείο μεσω windows update υπαρχει το παρακατω workout

 

possible fix to error 80240020

What this error means is, your Windows 10 installation folder is unfinished and/or corrupted. Now, how do you fix that?

1. Go into "C:\Windows\SoftwareDistribution\Download" and delete everything in that folder.

2. Now, run the command prompt as an administrator. Type in "wuauclt.exe /updatenow".

3. Go to your Control Panel > Windows Update and your Windows 10 should start re-downloading from scratch, hopefully without flaws this time.

 

Και εδώ error και ακολούθησα τα βήματα. Αρχικά δεν ξεκίνησε το update αλλά μετά από λίγο ξεκίνησε.

 

Στην αρχή έκανε κάποιο check και τώρα λέει

"Downloading Windows 10".

 

Είναι 2699 MB.

 

ΥΓ: Ο φάκελος C:\Windows\SoftwareDistribution\Download, πριν τον διαγράψω, ήταν περίπου 700 MB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή μπορούμε απλά να κατεβάσουμε το iso και να βάλουμε το κλειδί μας από τα windows 7/8??

Στην εγκατάσταση μάλλον δεν θα το ζητήσει αλλά να το έχεις γαι μελλοντική χρήση.

Επιτέλους μπήκαν τα 10άρια :)

Τι κλειδί ζήτησε τελικά?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, πως μπορω να προσπερασω τα requirements που ζηταει το GWX? προσπαθω να βαλω το upgrade αλλα μου βγαζει error οτι η gpu δεν ειναι συμβατη, οτι δεν εχω αρκετη ram, κτλ.  

προφανως και μπορω να βαλω τα 10, αφου ηδη εχω τα 8 και οι απαιτησεις ειναι οι ιδιες, αλλα μαλακιζεται το requirements advisor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπιεσμενο κατεβαινει και κανει extract εκει μαλλον γιατι εμενα ξαναδημιουργηθηκε ο μεγαλος φακελος μολις κατεβηκαν τα 2,7 gb

Παρ'ολα αυτα fucking error 80240020  :shock:  :-(  :mad:

Δοκιμαζω αυτο

Αυτο το tool λειτουργει; Μπορω μεσω αυτου να κατεβασω τωρα το update;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...