Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα εφτασε 6,02 gb αυτος ο φακελος αλλα τελικα αφου ειδα οτι 2 ωρες δεν ανεβαινε το μεγεθος και δεν γινοταν update το εκανα οπως ελεγε καποιος στην προηγουμενη σελιδα, τωρα κατεβαινει μεσω windows update 2,6 gb

Άρα πρώτα τελειώνει το ένα και μετά το άλλο λοιπόν... ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

manual πας να το σβήσεις; με Disk Cleanup (cleanmgr.exe) θέλει, στη επιλογη που θα λεει για system files αν θυμαμαι καλα

Πραγματικά είχα ξεχάσει την συγκεκριμένη λειτουργία.

Ευχαριστώ.

έτσι ναι το έσβησε.

Ενημερωτικά,δουλεύει ΚΑΙ το classic shell!!!!

 

 

Εντωμεταξύ το λάπτοπ με τα 7ρια Home ακόμα τίποτα,ούτε μυρωδιά δεν έχει πάρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι τα αρχεια που κατεβηκαν σβηστηκαν απο το windows update

Έκανα τον τρόπο που είπε ο φίλος από πάνω μέσω cmd με δικαίωματα admin. Τώρα πρέπει να κάνω εκ νέου search for updates από το windows updates;

 

Edit: και πάλι τίποτα. Εκτός από το περιεχόμενο του φακέλου download πρέπει να σβήσω και τον $Windows.~BT?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα τον τρόπο που είπε ο φίλος από πάνω μέσω cmd με δικαίωματα admin. Τώρα πρέπει να κάνω εκ νέου search for updates από το windows updates;

 

Edit: και πάλι τίποτα. Εκτός από το περιεχόμενο του φακέλου download πρέπει να σβήσω και τον $Windows.~BT?

Οχι, αν ακολουθησεις ακριβως τα βηματα μολις ανοιξεις το windows update θα σου δειξει οτι κατεβαινουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

How to activate the latest Windows 10 build

 

Once you have upgraded to Windows 10 and activate, you can simply create a bootable copy on DVD or USB and reinstall just Windows 10 without the need to reinstall the qualifying version and it will reactivate automatically.

 

Quote:

"Windows 10 handles keys differently. When you upgrade to Windows 10 via Windows Update from Windows 8.1 or Windows 7, the process registers your computers hardware, and qualifying OS with a Microsoft Product Activation Server. The device is then considered a Windows 10 device.

 

Subsequently anytime you re-install (or clean install) the installation checks with those servers, finds the unique installation ID and produces the validation"

Can I perform a clean install using the Free upgrade?

No, it will require that you are running a previous qualifying version and start the upgrade from within the qualifying version. You can initiate a clean install after completing the Upgrade.

 

Please be aware that you cannot use the free upgrade offer to perform a clean install on first attempt. You must first upgrade from the qualifying version of Windows 7 or Windows 8/8.1 (whether you do it through Windows Update or using the .ISO file). Ensure the upgrade is completed successfully and then ensure that it is activated. You can then proceed to do a clean install by using recovery media or using the Reset function in Start > Settings > Update & Security > Recovery > Reset this PC (Get Started).

Σύμφωνα με το παραπάνω άρθρο, για να θεωρήσει η MS πως είσαι νόμιμος χρήστης των Windows 10 πρέπει την πρώτη φορά που θα τα βάλεις να το κάνεις μέσα από upgrade πάνω από νόμιμα Windows 7, 8 ή 8.1.

 

Μετά την πρώτη εγκατάσταση θα μπορείς να τα βάλεις και μετά από format με το ISO και ο activation server θα "βλέπει" πως στο συγκεκριμένο μηχάνημα έχει γίνει στο παρελθόν νόμιμη ενεργοποίηση των Windows 10 και θα σε κάνει activate αυτόματα. Αυτό θεωρητικά αποκλείει το "παίρνω το product key των δωρεάν Windows 10 από τον παλιό μου υπολογιστή και το βάζω στο νέο μου υπολογιστή".

 

Βέβαια, αρχή είναι ακόμα. Θα δούμε στην πράξη τί θα γίνεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, αν ακολουθησεις ακριβως τα βηματα μολις ανοιξεις το windows update θα σου δειξει οτι κατεβαινουν

Χμμμμ αυτό έκανα ακριβώς αλλά δεν... Ας κάνω και ένα reboot μπας και..,.

 

Edit: σβήνοντας ΚΑΙ τον φάκελο $Windows.~BT λειτούργησε και ξεκίνησε το download μέσα από το windows update χωρίς reboot και ξεκίνησε να κατεβαίνει ξανά κανονικά ο εν λόγω φάκελος για το iso :)

Πάντως, μέσω του windows update, είναι περίπου στα 2,7 gb ενώ ο φάκελος για το iso πήγαινε από 5 gb και συνέχιζε κι άλλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω εκανα το κολπο που σβηνεις το C:\Windows\SoftwareDistribution\Download κατεβασε τι κατεβασε κ τωρα με λεει ετσι??wtf?windows 10 insider preview????

 

Nα συμπληρωσω οτι εχω γνησια windows 8.1 pro

post-226136-0-72358500-1438155671_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ αυτό έκανα ακριβώς αλλά δεν... Ας κάνω και ένα reboot μπας και..,.

 

Edit: σβήνοντας ΚΑΙ τον φάκελο $Windows.~BT λειτούργησε και ξεκίνησε το download μέσα από το windows update χωρίς reboot και ξεκίνησε να κατεβαίνει ξανά κανονικά ο εν λόγω φάκελος για το iso :)

Πάντως, μέσω του windows update, είναι περίπου στα 2,7 gb ενώ ο φάκελος για το iso πήγαινε από 5 gb και συνέχιζε κι άλλο.

Συμπιεσμενο κατεβαινει και κανει extract εκει μαλλον γιατι εμενα ξαναδημιουργηθηκε ο μεγαλος φακελος μολις κατεβηκαν τα 2,7 gb

Παρ'ολα αυτα fucking error 80240020  :shock:  :-(  :mad:

Δοκιμαζω αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπιεσμενο κατεβαινει και κανει extract εκει μαλλον γιατι εμενα ξαναδημιουργηθηκε ο μεγαλος φακελος μολις κατεβηκαν τα 2,7 gb

Παρ'ολα αυτα fucking error 80240020  :shock:  :-(  :mad:

Δοκιμαζω αυτο

Απ'ότι είδα μάλλον έχεις δίκιο γιατί ξεκίνησαν και τα δύο μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτησις γιατι εχω χασει τη μπαλλα. Κατεβασα χθες το esd απο rtm και το εκανα iso. Εκανα απο τα αυθεντικα win 8.1 pro μου upgrade αλλα με την επιλογη keep nothing. Εγινε μια χαρα ΑΛΛΑ το product key που εχω ειναι το generic που εχουν ολοι. Παρολα αυτα ειναι activated. Το ιδιο και με clean install απο δισκακι με format (εδω ζητησε key εκανα skip) αλλα και παλι εχω το generic key! Θα ειμαι οκ ή αυριο μεθαυριο θα κλειδωθουν;

 

Anyone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...