Προς το περιεχόμενο

Photos of your car


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε νταξ τώρα και εσύ 1.200 τι να δώσει! μην περιμένεις και πολλά! από 1.6 και πάνω (γενικά) κάτι κάνεις. 

 

Γενικά και μαμά είναι πανάλαφρο αμάξι, και με 1.8 θα οργώνει για πλάκα. Άμα μου λες και για εκκεντροφόρους και προγράμματα, ε νταξ θα βρεις πετρέλαιο :P...

 

Τέτοια τύχη πια? :P πάντως ευτυχώς τώρα έχουν πέσει οι τιμές. Βρίσκεις και με 100€ +εγγύηση 3M. 

 

Χαχαχα με υποτιμάς τώρα :P και μια E92 δεν τη λες και σακαρακα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μπηχτη περα απο φπε και εκκεντρα, φοραει τιποτα αλλο? Λογικα, και αμα εχουν κατσει καλα τα πραγματα στο μοτερ, θα πρεπει να εισαι +15-20 αλογα. Βαλε αυτοκολλητακι 1.2 πισω και καντους πλακα στον δρομο!  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με οδοντοπαστα τα καθαρισα

 

πρεπει να ειναι ζωηρο αυτοκινητακι για τα κιλα του

 

ναι εχω ακουσει για οδοντοπαστες και τετοια...απλα πρεπει να το παρω αποφαση να ασχοληθω καποια στιγμη :)

(δηλ ? οδοπαστα/βουρτσα και βουρτσισμα?)

 

 

Ε νταξ τώρα και εσύ 1.200 τι να δώσει! μην περιμένεις και πολλά! από 1.6 και πάνω (γενικά) κάτι κάνεις. 

 

Γενικά και μαμά είναι πανάλαφρο αμάξι, και με 1.8 θα οργώνει για πλάκα. Άμα μου λες και για εκκεντροφόρους και προγράμματα, ε νταξ θα βρεις πετρέλαιο :P...

 

Τέτοια τύχη πια? :P πάντως ευτυχώς τώρα έχουν πέσει οι τιμές. Βρίσκεις και με 100€ +εγγύηση 3M. 

 

Χαχαχα με υποτιμάς τώρα :P και μια E92 δεν τη λες και σακαρακα :P

 

Ηταν το πρωτο μου αμαξι το 1200...και ξερεις τωρα πως ειναι..βαλε το ενα βαλε το αλλο..μπας και :)

Το αμαξι εργοστασιακα ειναι περιπου 1 τονο+βαρος επιβατων/οδηγου.. οποτε καντε τις πραξεις :)

*Ασε μιλαμε για τρελο σκηνικο..να σκαω στην λακουβα και να αφηνω ολο το λαδι στην ασφαλτο..καλα που υπηρχε opel service εκει κοντα (περιστερι) και το πηγα σπρωχνοντας μεχρι εκει ..γιατι δεν ειχε μεινει ουτε σταγονα λαδι και δεν με επαιρνε να το βαλω μπροστα :)

 

 

Φιλε μπηχτη περα απο φπε και εκκεντρα, φοραει τιποτα αλλο? Λογικα, και αμα εχουν κατσει καλα τα πραγματα στο μοτερ, θα πρεπει να εισαι +15-20 αλογα. Βαλε αυτοκολλητακι 1.2 πισω και καντους πλακα στον δρομο!  :-D

 

φπε - εκκεντρα - εισαγωγη(αν το λεω καλα..ειναι εκεινο το ματζαφλαρι που καταληγει ο σωληνας απο το φιλτρο/βαρελακι κλπ). Ολα μπηκαν απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη με το που το αγορασε (καινουργιο) απο την αντιπροσωπεια.Η αντιπροσωπεια εκανε δηλ την δουλεια.

Οταν μου το πουλησε μου δειξε κατι δυναμομετρησεις που κραταω επιφυλαξεις γιατι δειχνανε τρελα νουμερα (κατι 170αλογα και τετοια).

Δεν νομιζω να ειναι τοσα ομως.. καπου εκει που λες και συ  , 15-20 παραπανω στην καλυτερη.

 

Εντωμεταξυ ο τυπος εχει βγαλει ολα τα διακριτικα σηματα/κυβικα κλπ απο το αμαξωμα και δεν υποψιαζεται κανεις τι ειναι.

Εχω τιμωρησει πολυ κοσμο που νομιζε οτι ηταν γρηγορος :)

 

(εχω τιμωρηθει και γω βεβαια ...τελευταια τιμωρια μου ηταν ενα audi s5 προσφατως στην παραλιακη...αναβει φαναρι...και μεχρι να κουμπωσω δευτερα ο τυπος ειχε φτασει σπιτι του...πηγα να το παιξω μαγκας )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mphxths, z18xe;

 

GSi η τροπετο απο κανα meriva?

 

νομιζω τα z18xe με μπιλα παιζουν στα 145-150 αν θυμαμαι καλα απο οταν ασχολιομουν.. κοφτη εχεις ανεβασει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχω ακουσει για οδοντοπαστες και τετοια...απλα πρεπει να το παρω αποφαση να ασχοληθω καποια στιγμη :)

(δηλ ? οδοπαστα/βουρτσα και βουρτσισμα?)

οχι με βουρτα (μην σε περασει και κανενας για τρελο) με ενα πανακι απλωμα και τριψιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mphxths, z18xe;

 

GSi η τροπετο απο κανα meriva?

 

νομιζω τα z18xe με μπιλα παιζουν στα 145-150 αν θυμαμαι καλα απο οταν ασχολιομουν.. κοφτη εχεις ανεβασει;

 

αχ αχ δεν κοιταξες τις εικονες ε? παραδεξου το :) Μα δεν βλεπεις το gsi στο τιμονι?στο χαλακι ? :) τις πισω δισκοπλακες ?(ξερω ξερω ολα αλλαζουν απο αλλα μοντελα....)

 

Γνησιο gsi ειναι ,  z18xe...απο οσο γνωριζω

Για κοφτη δεν γνωριζω..που ειναι κανονικα ο κοφτης στο μοντελο αυτο?

 

οχι με βουρτα (μην σε περασει και κανενας για τρελο) με ενα πανακι απλωμα και τριψιμο

 

Θα το δοκιμασω τις προσεχεις μερες να δω τι γινεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα κόντρα με S5? :P είναι +500kg +2.400cc +200hp +4x4 +4 cylinder (σε V όμως)... Είπαμε είναι δυνατό αλλά όχι και έτσι!! :P

 

Τελική έχεις δει? 

 

μωρε μερα μεσημερι ηταν και ετυχε να ειμαστε πλαι πλαι στο φαναρι...ενταξ γαμηθηκε λεμε...με την 1η του πρεπει να με αφησε κανα δυο φαναρια πισω...τι να λεμε τωρα..αλλο επιπεδο αυτοκινητου :)

 

Συνηθως με το αμαξι δεν τρεχω..εκτος και αν προκειται για κοντρα ή καμμια ευθεια χωρις αυριο στην εθνικη...

Το εχω παει μεχρι 190κατι...αν εργοστασιακα ειχε 205 τελικη..ε τωρα με ολα τα επιπροσθετα..να χει παει 210?και πολυ λεω...

 

ΥΓ : δεν τρεχω (ειδικα μεσα στην πολη)..γιατι θεωρω οτι οι ασταθμητοι παραγοντες (ηλιθιοι , παιδια , γεροντες) ειναι πολλοι για να προλαβεις να σωσεις την κατασταση...Αν και εχω κανει διαδρομες με ηλιθιωδως επικινδυνες ταχυτητες μεσα σε πολη...αλλα οκ...παρελθον :)

Στην εθνικη το ανοιγω λιγο περισσοτερο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν και αυτόματο τον χάνεις στις αλλαγές :P

 

Λογικά και παραπάνω... Με το δικό μου (Kia Clarus 1.8) έχω πάει με τα λεγόμενα του κοντέρ 210...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν και αυτόματο τον χάνεις στις αλλαγές :P

 

Λογικά και παραπάνω... Με το δικό μου (Kia Clarus 1.8) έχω πάει με τα λεγόμενα του κοντέρ 210...

 

ε κατι δεν παει σωστα τοτε ..γιατι στο λινκ λεει τελικη στα 185...το κοντερ δεν μας τα λεει καλα :)

 

Εγω εχω παρατηρησει οτι κοντερ-scangauge-gps-ταμπελες σε κατι δρομους που σου λενε με ποσα πας(στην εισοδο καποιων κωμοπολεων) ολα συμφωνουν..δειχνουν το ιδιο νουμερο...αρα θελω να πιστευω οτι το κοντερ μου δεν με κλεβει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταμπέλες που σου λένε με πόσα πας? που?

 

Τι να σου πω, πάντως μέχρι τα 100 είναι σωστά :P διαπιστωμένο με megane του 07 (νομίζω ή κάπου εκεί) που πηγαίναμε πλάι πλάι. Πάντως και τα 160 πριν λίγες μέρες τα έπιασε με μια μικρή άνεση μπορώ να πω...

 

Τεσπα γενικά το Corsa το θεωρώ ένα από τα ποιο ωραία της opel (και η νέα έκδοση, opc κτλπ). Γενικά ρουφάει? Παραδείγματα "βόλτας" έχεις να μας πεις? πχ Μενίδι-Νέα Μάκρη ξέρωρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταμπέλες που σου λένε με πόσα πας? που?

 

Τι να σου πω, πάντως μέχρι τα 100 είναι σωστά :P διαπιστωμένο με megane του 07 (νομίζω ή κάπου εκεί) που πηγαίναμε πλάι πλάι. Πάντως και τα 160 πριν λίγες μέρες τα έπιασε με μια μικρή άνεση μπορώ να πω...

 

Τεσπα γενικά το Corsa το θεωρώ ένα από τα ποιο ωραία της opel (και η νέα έκδοση, opc κτλπ). Γενικά ρουφάει? Παραδείγματα "βόλτας" έχεις να μας πεις? πχ Μενίδι-Νέα Μάκρη ξέρωρω..

 

υπαρχουν κατι κωμοπολεις..δεν θυμαμαι συγκεκριμενα παραδειγματα..που εχει η ταμπελα προφανως λειζερ ή κατι παρομοιο..σε σημαδευει καθως πλησιαζεις και σου λεει "πας με ΤΟΣΑ"..και καλα για να μειωσεις καθως μπαινεις σε κατοικημενη περιοχη.

Ε ο,τι μου εγραφε η ταμπελα τοσο εγραφε και το κοντερ..

 

κατι τετοιο --> http://www.ioas.gr/texts/photos/nea-pinakida-rantar.JPG

 

Ναι και γω πιστευω οτι τα corsa ειναι πολυ ομορφα..τα opc ειναι σε αλλο επιπεδο...ομορφιας :)

 

Και ναι..γενικα..ρουφαει... αν πηγαινεις στην εθνικη με 100-120χλμ/ω σταθερα (π.χ. με cruise control) θα παιζει γυρω στα 6λτ/100χλμ

Αν το πατησεις ή αν μιλαμε για μεσα στην πολη...μπορει να αγγιξει και χαλαρα τα 10λτ/100χλμ...

(π.χ. στα 160χλμ που εχω μετρησει μια διαδρομη που εκανα...εκαιγα μισο ντεποζιτο στην πολυ πολυ χειροτερη περιπτωση ..22 λιτρα δηλ...μιλαμε για 13λτ/100χλμ καταναλωση :)...συνηθως εκαιγα λιιιιγο λιγοτερο απο το μισο.....

 

Πολλες φορες γκαζωνω....σε μεγαλες ταχυτητες..και νοιωθω μεσα μου το ντεποζιτο να αδειαζει..πρωτογνωρο αισθημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να βρω τέτοια πινακίδα! :P να φανταστώ μετά τα 90 έχει δωράκι περιπολικό? :P :P

 

Ρουφάει καλά δηλαδή! στα 180 λογικά θα βλέπεις την βελόνα να κατεβαίνει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...