Προς το περιεχόμενο

Photos of your car


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γενικα εχεις βαρυ ποδι? γιατι καπως πολλα μου φαινονται για 2λιτρο....

Εντός πόλης το 15άρι για ένα 4χ4 2λιτρο βενζίνης, αυτόματο, 1.5 τόνου είναι σχετικά νορμάλ.

 

Το υγραέριο είναι μια λύση, αρχίζω κι εγώ να το σκέφτομαι αλλά φοβάμαι την εγκατάσταση γιατί ο κινητήρας είναι λίγο ιδιότροπος (boxer) και είναι και το τούρμπο στη μέση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντός πόλης το 15άρι για ένα 4χ4 2λιτρο βενζίνης, αυτόματο, 1.5 τόνου είναι σχετικά νορμάλ.

 

Το υγραέριο είναι μια λύση, αρχίζω κι εγώ να το σκέφτομαι αλλά φοβάμαι την εγκατάσταση γιατί ο κινητήρας είναι λίγο ιδιότροπος (boxer) και είναι και το τούρμπο στη μέση.

 

 

Για boxer δεν ξερω τι μπορει να εχει αν εχει σημασια αλλα αν ο εγκαταστάτης είναι καλος μην φοβάσαι το turbo .Εχω βαλει σε δυο Audi TT των παιδιων μου παλια χωρις πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντός πόλης το 15άρι για ένα 4χ4 2λιτρο βενζίνης, αυτόματο, 1.5 τόνου είναι σχετικά νορμάλ.

 

Το υγραέριο είναι μια λύση, αρχίζω κι εγώ να το σκέφτομαι αλλά φοβάμαι την εγκατάσταση γιατί ο κινητήρας είναι λίγο ιδιότροπος (boxer) και είναι και το τούρμπο στη μέση.

θα σε αποτρεψω εγω με την σειρα μου σε αυτο το μοτερ δεν βαζεις χερι απλα κανε λιγοτερα χιλιομετρα η παρε ενα χιλιαρι

 

το crv ειναι all time 4x4? ακομα και σε ασφαλτο? τοτε δικαιολογειται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Κίνηση μπροστά έχει και όποτε χρειαστεί δίνει πίσω.

Το κιβώτιο όμως που έχει δεν είναι ακριβώς τελευταίας τεχνολογίας οπότε δεν βοηθάει ιδιαίτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συνθήκες στην πόλη, και φυσικά από πόλη σε πόλη, μπορεί να διαφέρουν αρκετά.

Όταν για παράδειγμα η εργοστασιακή πόλης για το Captiva είναι 12.2λ/100χλμ καταλαβαίνουμε πως ο φίλος σου δεν πέφτει σε καμιά ιδιαίτερη κίνηση.

Εγώ με RAV4 έχω γράψει μέχρι και 24+λ/100χλμ αλλά έκανα 30+ λεπτά για 2.5 χιλιόμετρα. Προφανώς δεν είναι αντιπροσωπευτική κατανάλωση αλλά δείχνει πόση διαφορά κάνουν οι συνθήκες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουπερ. Για πες λεπτομέριες.

Ωραία ζάντα. Διαστάσεις ελαστικων?

 

Μαμά 16" βουτηρένιες ζάντες (λακούβα=ίσιωμα),βαμμένες Gunmetal Gray με ηλεκτροστατική βαφή.

Ελαστικά Pirelli PZero Nero 195/45/16 και AP Coilovers.Καμία μηχανική βελτίωση,πέρα απο ένα ελεύθερο φίλτρο και ένα τελικό.

 

Μια χαρά αμαξάκι πόλης.Κινείται αξιοπρεπέστατα με 120 άλογα,έχει φοβερό τιμόνι και μπαίνει στις στροφές σάν διάολος.Απο κατανάλωση, 5.8lt/100 με ταχύτητες έως 120km/h.Εντός πόλης και έχοντας γράψει αυτή τη στιγμή 1200km χωρίς να έχω βγεί ΕΟ...7lt/100.Στα χοντρά μποτιλιαρίσματα, 8.0~8.5

 

Έκανα μετάβαση απο αμάξι μεγαλύτερου κυβισμού και χρειαζόμουν "προσωρινά" κάτι μικρότερο (και πιο βολικό).Θα ήθελα κάτι ελαφρώς πιο γρήγορο,οπότε σκέφτομαι για αντικατάστασή του.Αν προκύψει οικογένεια στην πορεία,πάμε για Focus...αν πάλι μείνουμε da solo,Fiesta ST.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφορα επισης βλεπω και αναλογα με την βενζινη προχθες εβαλα 20€ απο ΑΠ και δεν εβγαλε ουτε 50 χιλιομετρα...

με shell v power 97αρα χτυπαει πολη καλες καταναλωσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρουφάει λέει ο άλλος άμα "αγγίξει" τα 10λτ/100... :cry:

 

Εγώ τι να πω δλδ, ότι θέλω βυτιοφόρο συνοδεία και πρέπει και να παντρευτώ κόρη βενζινοπώλη; (Forester 2.0 Turbo AT, 9-10λτ/100 με αυγό κάτω απ'το γκάζι, μέση κατανάλωση κάπου στα 13-14, pedal to the metal 20+ )

 

Aφήστε την κατανάλωση και βάλτε καμιά φωτογραφία καλύτερα! Το δικό μου έχει τα χάλια του από ρετσίνια και πευκόμελα, αλλά αν έπρεπε να τα καθαρίσω πρώτα, δεν θα βλέπατε φώτο ούτε το 2020 :P

 

attachicon.gifscooby.jpg

Ιδιο αμάξι σε γκρι έχει ο θείος μου και το οδηγάω αρκετές φορές. Μπορεί να καίει αρκετα αλλά ειναι ΟΠΛΟ, πολυ δύναμη και εξαιρετικη τετρακίνηση. Με τα πίσω αμορτισέρ τι εκανες;

 

Ο θείος του έβαλε αέριο εδώ και 3 χρόνια και ολα καλά,δεν κάνει και πολλα χλμ αλλα τουλάχιστον δεν το σκεφτεται να το πάρει βόλτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σε αποτρεψω εγω με την σειρα μου σε αυτο το μοτερ δεν βαζεις χερι απλα κανε λιγοτερα χιλιομετρα η παρε ενα χιλιαρι

 

το crv ειναι all time 4x4? ακομα και σε ασφαλτο? τοτε δικαιολογειται

 

 

Όχι την επιλεγει μονο του όταν χρειαζεται την τετρακινηση.Το ένα ΤΤ του γιου που είναι και Quatro εχει μονιμη τετρακινηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιο αμάξι σε γκρι έχει ο θείος μου και το οδηγάω αρκετές φορές. Μπορεί να καίει αρκετα αλλά ειναι ΟΠΛΟ, πολυ δύναμη και εξαιρετικη τετρακίνηση. Με τα πίσω αμορτισέρ τι εκανες;

 

Ο θείος του έβαλε αέριο εδώ και 3 χρόνια και ολα καλά,δεν κάνει και πολλα χλμ αλλα τουλάχιστον δεν το σκεφτεται να το πάρει βόλτα.

Τα εργοστασιακά self-leveling αμορτισέρ έχει πίσω, γιατί;

 

@haris_216, μπαίνει και καμιά φώτο αραιά κ που, μην έχεις τόσα παράπονα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...