Προς το περιεχόμενο

Photos of your car


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα κόντρα με S5? :P είναι +500kg +2.400cc +200hp +4x4 +4 cylinder (σε V όμως)... Είπαμε είναι δυνατό αλλά όχι και έτσι!! :P

 

Τελική έχεις δει? 

 

Tα νουμερα δεν λενε παντα την αληθεια! Εχω δει αυτοκινητα μικρα να κανουν τρελες κηδειες απο το πουθενα.

 

Το s5 ειναι σιγουρα πολυ καλο αυτοκινητο αλλα το 4.2 V8 σε προιδεαζει για τρελα γκαζια που το εν λογο αμαξι δεν εχει. Οδηγησα πριν λιγο καιρο ενα S5 V8 αυτοματο και γρηγορο δεν το λες. Σβελτο ναι, γρηγορο δυσκολα. Ωστοσο προφανως παραμενει πιο γρηγορο απο corsa με 150 αλογα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tα νουμερα δεν λενε παντα την αληθεια! Εχω δει αυτοκινητα μικρα να κανουν τρελες κηδειες απο το πουθενα.

 

Το s5 ειναι σιγουρα πολυ καλο αυτοκινητο αλλα το 4.2 V8 σε προιδεαζει για τρελα γκαζια που το εν λογο αμαξι δεν εχει. Οδηγησα πριν λιγο καιρο ενα S5 V8 αυτοματο και γρηγορο δεν το λες. Σβελτο ναι, γρηγορο δυσκολα. Ωστοσο προφανως παραμενει πιο γρηγορο απο corsa με 150 αλογα.

Ειναι ατμοσφαιρικο βαρυ αμαξι.Πως θες να πηγαινει?..μετα τα 200 βλεπεις την δυναμη.Μεχρι εκει και ενα golf gti με περιφερειακα θα ειναι μπροστα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ατμοσφαιρικο βαρυ αμαξι.Πως θες να πηγαινει?..μετα τα 200 βλεπεις την δυναμη.Μεχρι εκει και ενα golf gti με περιφερειακα θα ειναι μπροστα...

 

Well, αυτο ακριβως λεω, οτι κυβισμος και ιπποδυναμη δεν λενε παντα ολη την αληθεια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν κατι κωμοπολεις..δεν θυμαμαι συγκεκριμενα παραδειγματα..που εχει η ταμπελα προφανως λειζερ ή κατι παρομοιο..σε σημαδευει καθως πλησιαζεις και σου λεει "πας με ΤΟΣΑ"..και καλα για να μειωσεις καθως μπαινεις σε κατοικημενη περιοχη.

Ε ο,τι μου εγραφε η ταμπελα τοσο εγραφε και το κοντερ..

 

κατι τετοιο --> http://www.ioas.gr/texts/photos/nea-pinakida-rantar.JPG

 

Ναι και γω πιστευω οτι τα corsa ειναι πολυ ομορφα..τα opc ειναι σε αλλο επιπεδο...ομορφιας :)

 

Και ναι..γενικα..ρουφαει... αν πηγαινεις στην εθνικη με 100-120χλμ/ω σταθερα (π.χ. με cruise control) θα παιζει γυρω στα 6λτ/100χλμ

Αν το πατησεις ή αν μιλαμε για μεσα στην πολη...μπορει να αγγιξει και χαλαρα τα 10λτ/100χλμ...

(π.χ. στα 160χλμ που εχω μετρησει μια διαδρομη που εκανα...εκαιγα μισο ντεποζιτο στην πολυ πολυ χειροτερη περιπτωση ..22 λιτρα δηλ...μιλαμε για 13λτ/100χλμ καταναλωση :)...συνηθως εκαιγα λιιιιγο λιγοτερο απο το μισο.....

 

Πολλες φορες γκαζωνω....σε μεγαλες ταχυτητες..και νοιωθω μεσα μου το ντεποζιτο να αδειαζει..πρωτογνωρο αισθημα :)

 

Πλάκα μας κάνεις ρε συ mphxths; 1.8 με 125+ hp και θεωρείς ότι πίνει με αυτά τα νούμερα; Δηλαδή τι να πω εγώ; Chevrolet Cruze 1.6 με 115 hp και η κατανάλωση μου είναι:

  • 6,5-7,5l/100km για ταξίδι σε εθνική με ταχύτητες έως 120 χαω
  • 8l+/100km για ταχυτητες άνω των 120 χαω και
  • 11,5-12l/100km μέσα στην πόλη.

Μέσα στην πόλη έχει φτάσει μέχρι 14,5l/100km. Και να φανταστείς ότι έχω πολύ ελαφρύ πόδι.

 

Φωτογραφίες θα ανεβάσω όταν το βγάλω μερικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρουφάει λέει ο άλλος άμα "αγγίξει" τα 10λτ/100... :cry:

 

Εγώ τι να πω δλδ, ότι θέλω βυτιοφόρο συνοδεία και πρέπει και να παντρευτώ κόρη βενζινοπώλη; (Forester 2.0 Turbo AT, 9-10λτ/100 με αυγό κάτω απ'το γκάζι, μέση κατανάλωση κάπου στα 13-14, pedal to the metal 20+ )

 

Aφήστε την κατανάλωση και βάλτε καμιά φωτογραφία καλύτερα! Το δικό μου έχει τα χάλια του από ρετσίνια και πευκόμελα, αλλά αν έπρεπε να τα καθαρίσω πρώτα, δεν θα βλέπατε φώτο ούτε το 2020 :P

 

post-61034-0-56658800-1414772032_thumb.jpg

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεμισα υγραεριο σημερα το CRV

 

270 χλμ 45 λιτρα αρα 16,6 καταναλωση αποκλειστικα εντος πολης αλλα όχι και Κυψελη, Παγκρται κλπ αλλα Λυκοβρυση και γυρω Δημοι

 

16,6 καταναλωση ...Σε κοστος οσο περιπου να εκαιγε 9,5-10  λιτρα βενζινη

 

Καλα είναι νομιζω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βάλω και εγώ το "σαπάκι" μου...

 

attachicon.gifbe82f197e5df4ee5ff23fcd16a4a6f30.jpg

fixed :)

Γεμισα υγραεριο σημερα το CRV

 

270 χλμ 45 λιτρα αρα 16,6 καταναλωση αποκλειστικα εντος πολης αλλα όχι και Κυψελη, Παγκρται κλπ αλλα Λυκοβρυση και γυρω Δημοι

 

16,6 καταναλωση ...Σε κοστος οσο περιπου να εκαιγε 9,5-10  λιτρα βενζινη

 

Καλα είναι νομιζω.

γενικα εχεις βαρυ ποδι? γιατι καπως πολλα μου φαινονται για 2λιτρο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fixed :)

γενικα εχεις βαρυ ποδι? γιατι καπως πολλα μου φαινονται για 2λιτρο....

 

 

Όχι δεν εχω βαρυ ποδι καθολου αλλα εχει και μεγαλο βαρος και ογκο  το αμαξωμα εκτος από τα κυβικα . Το αυτοματο κιβωτιο δεν ξερω αν είναι στα συν ή στα πλην για την καταναλωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αυτοματο αυξανει αρκετα της καταναλωση και γενικα δεν ειναι πολη βαρυ 1500 κιλα....

 

τουλαχιστον με το υγραεριο σωθηκες :P

 

 

Χωρις υγραεριο θα ηταν αδυνατον να το μετακινησω....Δεν σωθηκα αλλα ηδη εχω κανει αποσβεση και παραπανω στα 2 χρονια που το εχω αν και το ακριβοπληρωσα τοτε .

 

Για το αν το αυτοματο αυξανει τηνκαταναλωση με τα νεα εξελιγμένα κιβωτια υπαρχει οχι μονο σοβαρη αμφισβητηση αλλα επικρατει και αντιθετη  γνωμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...