Προς το περιεχόμενο

Λύση στα γενικά προβλήματα με την Κάρτα Γραφικών 101


Apoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Syberia 3 2560X1440 Graphics quality Beautiful

68 βαθμους με 68% fan

Καλά είναι γενικά, θα μπορούσε και καλύτερα δεδομένου ότι έχει 3fan, είναι Χειμώνας και 68% είναι σχετικά ψηλά τα fans. Σκέψου εμένα που έχει 2 fans είναι στους 68-69 με 60% fans. Βέβαια αν δεν κάνει φασαρία μια χαρά είναι. Ποιο κουτί έχεις;

Edit: Είδα ότι έχει 250w στο bios, οπότε μια χαρά είναι αυτή η θερμοκρασία..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 673
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Καλά είναι γενικά, θα μπορούσε και καλύτερα δεδομένου ότι έχει 3fan, είναι Χειμώνας και 68% είναι σχετικά ψηλά τα fans. Σκέψου εμένα που έχει 2 fans είναι στους 68-69 με 60% fans. Βέβαια αν δεν κάνει φασαρία μια χαρά είναι. Ποιο κουτί έχεις;

Edit: Είδα ότι έχει 250w στο bios, οπότε μια χαρά είναι αυτή η θερμοκρασία..

Εχω το o11 Dynamic αλλα και οι 9 ανεμιστηρες βγαζουν αερα εξω γιατι μου χαλαει η ομορφια να τους εχω αναποδα.

Οπως ειπαμε παιχνιδια δεν παιζω αντε καμια επεξεργασια βιντεο οποτε δεν υπαρχει περιπτωση καρτα σε μενα να δουλεψει πανω απο 20-30%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εχω το o11 Dynamic αλλα και οι 9 ανεμιστηρες βγαζουν αερα εξω γιατι μου χαλαει η ομορφια να τους εχω αναποδα.

Οπως ειπαμε παιχνιδια δεν παιζω αντε καμια επεξεργασια βιντεο οποτε δεν υπαρχει περιπτωση καρτα σε μενα να δουλεψει πανω απο 20-30%

Πρέπει να βάλεις και για intake όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Πρέπει να βάλεις και για intake όμως..

Ισως το καλοκαιρι να γυρισω τους τρεις κατω.

Επρεπε να βγαζουν ανεμιστηρες με αντιθετη ροη αερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Ισως το καλοκαιρι να γυρισω τους τρεις κατω.

Επρεπε να βγαζουν ανεμιστηρες με αντιθετη ροη αερα.

Μπορείς να βάλεις ένα sticker για να μην φαίνονται τα γράμματα τουλάχιστον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Μπορείς να βάλεις ένα sticker για να μην φαίνονται τα γράμματα τουλάχιστον..

Ναι το ξερω αλλα παλι ασχημα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/1/2021 στις 1:13 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Ισως το καλοκαιρι να γυρισω τους τρεις κατω.

Επρεπε να βγαζουν ανεμιστηρες με αντιθετη ροη αερα

Κριμα ειναι μωρε ολα να βγαζουν.θα μπαινει απο καθε τρυπα αφιλτραριστος αερας.Αν στη δινει τοσο πολυ να φαινεται το πισω των fans μπορεις να βαλεις ενα τετοιο grill απο πανω ωστε να μην το βλεπεις. Οι γραμμες ταιριαζουν και με το pattern τρυπων  εξαερισμου του lian li. https://www.coldzero.eu/fan-grill-360mm-lines

Επεξ/σία από niko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, niko13 είπε

Κριμα ειναι μωρε ολα να βγαζουν.θα μπαινει απο καθε τρυπα αφιλτραριστος αερας.Αν στη δινει τοσο πολυ να φαινεται το πισω μπορεις να βαλεις ενα τετοιο grill απο πανω ωστε να μην το βλεπεις. Οι γραμμες ταιριαζουν και με το pattern τρυπων  εξαερισμου του lian li. https://www.coldzero.eu/fan-grill-360mm-lines

Θα του γυρισω αργοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επανέρχομαι ....μήπως ξέρει κανείς πως αποθηκεύουμε τις ρυθμίσεις χρώματος από την κάρτα γραφικών?

 

IMG_20210210_095646.jpg

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα και απο εμένα. Μετά από κατι τρεμοπαιξιματα της δεη μου έσβησε ο υπολογιστής ξαφνικα restart και αναβε πολυ λιγο και έκλεινε και μετα μυριζε καμμενο. Αφου τον ανοιξα μετα και τον ξαναεβαλα στο ρευμα και πηγα να τον ανοιξω ειδα οτι η καρτα γραφικών εβγαζε καπνο gigabyte g1 r9 390. Εβαλα αλλη κάρτα γραφικών και λειτουργεί μια χαρά απο φιλο δανεικη r9 270.το ερώτημα μου ειναι καηκε εντελώς η r9 390? Αρα να περιμένω να ξαναπεσουν οι τιμες η μηπως επισκευαζεται? Βγαζει καπνο απο οτι είδα απο το ενα ανεμιστήρακι μόνο αυτό που ειναι πιο μακρια απο τις θυρες της πηγα να την ανοιξω αλλα εχει torx και βιδες σε παραξενα σημεια που δεν ανοιγει

Επεξ/σία από Lestat Somewhere I Belong
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν της έχετε αλλάξει ποτέ πάστα; Αν ο φίλος σας έχει κατσαβίδι και μπορεί να την ανοίξει, βγάλτε κάποιες φωτογραφίες από το εσωτερικό της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Δεν της έχετε αλλάξει ποτέ πάστα; Αν ο φίλος σας έχει κατσαβίδι και μπορεί να την ανοίξει, βγάλτε κάποιες φωτογραφίες από το εσωτερικό της.

Ποτε δν εχω αλλαξει παστα απο το 2015 που την ειχα παρει με τον υπολογιστη. Εχω εγω κατσαβιδι αλλα μερικές βιδες δν βγαινουν ειναι ειδικου τύπου και δν βρισκω και βιντεο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...