Προς το περιεχόμενο

Driveclub [PS4]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ πιθανότατα άμα το αγόραζα Day 1 να είχα διαφορετική άποψη μιας και ακούγονται αρκετά, αλλα την ίδια περίοδο είχαμε και το Unity με αρκετά προβλήματα, το MCC που το online μέρος δεν δούλευε για εβδομάδες, το Dragon Age που ακόμα στο PC είναι δύσκολο να παίξεις με Mouse + Keyboard.

 

Το quality control στο δεύτερο μέρος του 14 πήγε περίπατο απότι φαίνεται δυστυχώς. Ότι και να έγινε από όλα τα παιχνίδια που είχαν προβλήματα νομίζω το DC βελτιώθηκε περισσότερο (το αγόρασα μερικές μέρες μετά το weather patch) γιατί εγώ το έλιωσα χωρίς να έχω πολλά προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Race στην Σκωτία με κεραυνούς τα ξημερώματα και ανεβάζω τωρα και ενα time trial στον Καναδά με ηλιοβασίλεμα παλι με κεραυνούς. Χρησιμοποιώ και KERS και DRS (με την McLaren P1) και στα δυο για όσους θέλουν να δουν πως δουλεύει η φάση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά συγγνώμη αυτό το παιχνίδι πληρώνετε για να το παίξετε;;

 

ή το δίνουν δωρεάν;

Όσοι έχουν PS+ έχουν έκπτωση 20 ευρώ, πέρα από αυτό όχι. Η PS+ έκδοση που είναι να βγει θα έχει 10 αμάξια και μονο tracks από την Ινδία.

 

Ορίστε και το time trial στον Καναδά που έλεγα

 

 

Και ενα με χιονονερο στην Νορβηγία με την Zonda R

 

 

Πάντως πολλά λέμε για τα γραφικά αλλα και ο ήχος στο DC είναι κόλαση, ειδικά η Zonda R.

Επεξ/σία από Spartan117
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Right, το πήρα κι εγώ τελικά. Στα 12μισι ευρώ, δεν το λες κι άσχημο deal, έστω κι αν είναι για να χαζέψω βροχές στα παρπρίζ :D

 

Εχει κανείς από εδώ μέσα club με κενές θέσεις; Αν και ακόμα δεν μπαίνω πουθενά, να δω πρώτα αν μου αρέσει και ως παιχνίδι, μη φάω τη θέση κανενός που το λιώνει και το χαίρεται :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπώσεις από τον πρώτο αγώνα.

 

Σε λιακάδα δεν είναι και τόσο εντυπωσιακό όσο σε βροχή, οπτικά, πάντως. Κάτι είχε πάρει το μάτι μου ότι είναι λίγο inconsistent η ποιότητα των πιστών, οπότε διατηρώ επιφυλάξεις σε αυτό το κομμάτι. 

 

Ο ήχος μου αρέσει.

 

Ο χειρισμός φαίνεται meh, αλλά ίσως φταίει το αμάξι.

 

Σε ευθεία πάντως έπεφταν από πίσω πάνω μου ενώ μπορούσαν πολύ άνετα είτε να κόψουν είτε να με αποφύγουν. Οχι εναθαρρυντική η πρώτη εντύπωση για το ΑΙ.

 

Μετά από κάνα 5ωρο και διαφορετικά αμάξια η συνέχεια των εντυπώσεων. 


25 ευρω που εχει, δια δυο με ενα φιλο του προφανως.

εχω εγω χωρο στο club μου maulder.

Το GAF 100 (ή κάπως έτσι) εννοείς; Γεμάτο το βλέπω αυτό.

 

Ερώτηση: Το Elements pack τι ρόλο βαράει ακριβώς. Το patch με τον καιρό υποτίθεται πως είναι ή καμία σχέση; Επειδή αυτό το βλέπω paid DLC. 

 

Ισως και να μου λυθούν οι απορίες όταν κατέβει ολόκληρο, βέβαια. Σε σούρουπο-νύχτα είναι πανέμορφο, πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Το Elements pack τι ρόλο βαράει ακριβώς. Το patch με τον καιρό υποτίθεται πως είναι ή καμία σχέση; Επειδή αυτό το βλέπω paid DLC. 

 

Ισως και να μου λυθούν οι απορίες όταν κατέβει ολόκληρο, βέβαια. Σε σούρουπο-νύχτα είναι πανέμορφο, πάντως.

Το elements είναι απλά tour με dynamic καιρικές συνθήκες. Άμα τελειώσεις το tour και σκέφτεσαι για τα αλλα το season pass αξίζει περισσότερο από το να τα αγοράζεις ένα ένα προφανώς. Το photo-finish και το αλλο(ignite νομιζω το λενε) είναι free σαν συγγνώμη για το launch.

 

Edit: Όλο το Nakasendo track

 

https://www.youtube.com/watch?v=YSd3MJKBHtQ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σε ευθεία πάντως έπεφταν από πίσω πάνω μου ενώ μπορούσαν πολύ άνετα είτε να κόψουν είτε να με αποφύγουν. Οχι εναθαρρυντική η πρώτη εντύπωση για το ΑΙ.

 

 

Άλλο απαιτητική και άλλο χαζή AI.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι το αρνητικό έχει αυτή η AI που τρώει κατηγόριες παρ' όλα αυτά εγω τη βρίσκω τόσο έξυπνη. Τόσες εναλλαγες γραμμών και ξύλο μεταξύ τους δεν έχω δει σε άλλο racing (που κλασικά πάνε σε μια γραμμη στανταρ όλο τον αγώνα).

Παλεύουν μεταξύ τους και το βλέπεις. Σε καλά σημεία που μπορείς να προσπεράσεις, η AI το εκμεταλλεύεται και αυτή και πάει να κάνει το ίδιο. Με αποτέλεσμα 3 και 4 αμάξια μπροστά σου να παλεύουν για μια θέση και να σου κλείνουν το δρόμου. Που αλλού τα έχετε δεί αυτά?

 

εχει μπει ξανα το βιντεάκι το ξέρω.

 

Αυτό μου την έχει σπάσει με το Driveclub. Έχει φάει τόση κατακραυγή που πλέον ψάχνουμε τα πάντα. Ειδικά με την AI είναι το πιο κλασικό οταν πέφτουν κατηγορίες. 

Το ίδιο είχε συμβεί και με το Ground Zeroes. Επειδή ηταν μικρό και Demo, ηταν το επικεντρο, ακούγονταν δίαφορα για το παιχνίδι. Όπως το κλασικό με την AI που είπα. Οπου το GZ έχει απο τις πιο έξυπνες AΙ. Απλά είναι παιχνίδι.

 

Vole δε θέλω να υπονοηθεί οτι και καλά τα λες αυτά. Σου έχω πει παλιότερα αν θυμάσαι οτι την ακούω την άποψή σου. Πραγματικά όμως δεν το καταλαβαίνω αυτό με την AI.

Είχα γράψει παλιότερα ενα μήνυμα για την AI αν θες το βρίσκω να το ποστάρω πάλι.

 

Ξανα λέω οτι μιλάμε για ΠΑΙΧΝΙΔΙ και συγκεκριμένα για ARCADE racing. Κάθε παιχνίδι λοιπόν έχει τα κουμπιά του και τους μηχανισμούς του. Θα σου σπάσει τα νεύρα η AI αλλά πρέπει να μάθεις να την χειρίζεσαι με τους μηχανισμούς του εκάστοτε παιχνιδιού.

 

Edit: Spartan εσύ παίζεις στα βιντεάκια? Αν ναι, πως γίνεται να βγάλεις όλα τα νουμερα, κοντέρια κλπ κλπ απο την οθόνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...