Προς το περιεχόμενο

Driveclub [PS4]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γι' αυτό τόνισα ότι ήταν πρώτες εντυπώσεις από 2 αγώνες μόνο ;)

 

Μπορεί να ήταν τυχαίο. Σε καμία περίπτωση δεν έχω σχηματίσει ακόμα γνώμη για το παιχνίδι. Το σίγουρο είναι πως το προσεγγίζω ως arcade, οπότε δεν πρόκειται να με δεις να γκρινιάζω για πράγματα που δεν αφορούν το genre του. Ο χειρισμός του, ας πούμε, μετά από κάνα μισάωρο trials στο τρίτο event άρχισε να βγάζει νόημα και να βρίσκω τα "κόλπα" του, με αποτέλεσμα να γίνεται όλο και πιο διασκεδαστικό το παιχνίδι. Μετά είναι να βρω και το αμάξι που μου ταιριάζει, είναι πολλά. Το Audi (νομίζω) με το οποίο ξεκινάς, ας πούμε, δε μου άρεσε, ενώ το Mini μού καθόταν πολύ καλύτερα. 

 

Θέλουν χρόνο αυτά τα παιχνίδια για να σχηματίσεις γνώμη.

 

Not regretting the purchase so far, πράγμα καλό :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit: Spartan εσύ παίζεις στα βιντεάκια? Αν ναι, πως γίνεται να βγάλεις όλα τα νουμερα, κοντέρια κλπ κλπ απο την οθόνη?

Πας στα Setting -> OSD Opacity -> 0%

 

 

Δεύτερος καλύτερος χρόνος με P1, τρίτος παγκοσμίως (μονο η Zonda R κάθεται στο top) με βρόχα στο Atlanterhavsvegen track στην Νορβηγία. Θα μπορούσα να το σώσω σε κάποιες στροφές αλλα είναι δύσκολο track.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spartan εσύ είσαι ο Clukos? Σε έχω φίλο στο driveclub και λέω τι κάνει το παληκάρι αλλά δεν ήξερα από που σε είχα φίλο. Respect είσαι θεός. :-)

Ευχαριστώ :-D

 

Την P1 την έχω κάψει, αν και υπάρχουν άτομα βλέπω που όχι απλά με πατάνε σε χρόνους αλλα έχουν και γύρω στις 7 φορες τους xp πόντους που έχω εγώ και είμαι 50 lvl

 

Πριν ανεβάσω το challenge (που έγινε και community challenge και έχουν παίξει 170 άτομα μέχρι στιγμής) κρατούσα world record με την P1, τώρα είμαι τρίτος που μπαίνουν τα μεγάλα ψαρια στο challenge. Έχει πάντως δουλειά άμα θες να κυνηγάς χρόνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ :-D

 

Την P1 την έχω κάψει, αν και υπάρχουν άτομα βλέπω που όχι απλά με πατάνε σε χρόνους αλλα έχουν και γύρω στις 7 φορες τους xp πόντους που έχω εγώ και είμαι 50 lvl

 

Πριν ανεβάσω το challenge (που έγινε και community challenge και έχουν παίξει 170 άτομα μέχρι στιγμής) κρατούσα world record με την P1, τώρα είμαι τρίτος που μπαίνουν τα μεγάλα ψαρια στο challenge. Έχει πάντως δουλειά άμα θες να κυνηγάς χρόνους.

Τον τελευταίο μου χρόνο που ανέβασα, σίγουρα έχω φάει κοντά 2ωρες ΧΩΡΙΣ υπερβολές.

Πρεπει να φάς τρελό κάψιμο γιατι άλλο απλά να βρείς τις γραμμές σου και άλλο να το κρατήσεις όλη τη διάρκεια σε αυτές και να την αποδόσεις την ταχύτητα του αμαξιού.

 

Edit: Το πρώτο μου βιντεάκι που επεξεργάστηκα και έπαιξα λίγο :P

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DriveClub was the UK's best-selling single-platform exclusive of 2014, it's been revealed. 

Link.png Site: The racer fended off other console exclusives The Last of Us: Remastered, Infamous: Second Son, Sunset Overdrive and Halo: The Master Chief Collection to come out on top, despite suffering from disastrous launch issues

 

 

 

 

Βγηκε στην δημοσιοτητα σημερα η λιστα με τα 100 παιχνιδια που εκαναν τις μεγαλυτερες πωλησεις στο Ηνωμενο Βασιλειο για το 2014. Στις πρωτες θεσεις ειναι οι συνηθεις υποπτοι, FIFA, COD και GTAV. Πρώτο σε πωλήσεις στις αποκλειστικοτητες ήταν το Driveclub. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Spartan117 με ds4 παιζεις ή τινονιερα; Εχεις βοηθηματα, automatic ταχυτητες και ετσι;

Ds4 γιατί το Ps4 δεν υποστηρίζει G27, extra 300-400 ευρώ δεν έχω για τιμονιέρα αν και θα ήθελα να το παίξω με τιμονιέρα. Tο Ps4 υποστιρίζει μονο 3 thrustmaster τιμονιέρες νομίζω. Automatic για τους ιδιους λόγους, για να μπορώ να δουλεύω KERS, DRS και τις ταχύτητες με το Ds4 πρέπει να γίνω αράχνη αν και μπορεί να το δοκιμάσω με manual σε κάποια φάση. Βοηθήματα δεν έχει το DC από όσο ξέρω.

 

Edit: Το δεύτερο track απο τα 5 με Enzo Ferrari :-D

 

Επεξ/σία από Spartan117
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ds4 γιατί το Ps4 δεν υποστηρίζει G27, extra 300-400 ευρώ δεν έχω για τιμονιέρα αν και θα ήθελα να το παίξω με τιμονιέρα. Tο Ps4 υποστιρίζει μονο 3 thrustmaster τιμονιέρες νομίζω. Automatic για τους ιδιους λόγους, για να μπορώ να δουλεύω KERS, DRS και τις ταχύτητες με το Ds4 πρέπει να γίνω αράχνη αν και μπορεί να το δοκιμάσω με manual σε κάποια φάση. Βοηθήματα δεν έχει το DC από όσο ξέρω.

 

Edit: Το δεύτερο track απο τα 5 με Enzo Ferrari :-D

 

 

Μα KERS και DRS έχει μόνο ένα αμάξι, αλλά και πάλι μπορείς να ρυθμίσεις τα κουμπιά. Προσωπικά έχω R1 ανέβασμα L1 κατέβασμα Δ πίσω κάμερα. Τετράγωνο και Χ DRS και KERS, όπως σε βολεύει. Ο χειρόφρενο.

Τούμπανη η Enzo!

Θα ήθελα το Season Pass αλλά αυτή τη στιγμή δεν παίζει φράγκο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για L1-R1 του σκεφτόμουν αλλα έχω συνηθίσει automatic με gamepad, manual με τιμονιέρες. Άμα το συνηθίσω ίσως κάνω καλύτερους χρόνους όμως, και το KERS και DRS για εμενα είναι υπόθεση γιατί 90% οδηγάω την P1 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζω κι εγώ λίγο, αλλα χωρίς τιμονιερα δε μπορώ να το παίξω καλα. Δυστυχώς δεν μπορώ να δώσω 400 ευρω για τιμονιερα  και περιμένω μπας και βγει καμια καλη μέχρι 200 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...