Προς το περιεχόμενο

Bug στους SAMSUNG SSD 840 και 840 EVO


adtakhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπωντας τις εικόνες στους samsung evo πρόσεξα οτι ολοι εχετε σχεδόν Samsung SSD 840 EVO 120G EXT0 ενω ο δικός μου ειναι Samsung SSD 840 EVO 120GΒ ΕΧΤ0ΒΒ6Q , ειναι άλλη παρτίδα ή μηπως για αυτο εχει διαφορά σε σχέση με τους αλλους στο γράφημα ; :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπωντας τις εικόνες στους samsung evo πρόσεξα οτι ολοι εχετε σχεδόν Samsung SSD 840 EVO 120G EXT0 ενω ο δικός μου ειναι Samsung SSD 840 EVO 120GΒ ΕΧΤ0ΒΒ6Q , ειναι άλλη παρτίδα ή μηπως για αυτο εχει διαφορά σε σχέση με τους αλλους στο γράφημα ; :unsure:

Το version του Firmware είναι.. λογικά σκάλωμα του HDTach θα είναι.. και εσύ EXT0BB6Q FW δεν έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε στα ίδια είμαστε, ίσως να μη χρειάζεται read-only για να γίνει το refresh ( μιας και πρέπει να ξαναγραφτούν απ'ότι φαίνεται για να μην είναι παλιά ).
Όπως και να έχει, αν και το bug είναι σοβαρό, πιστεύω το παρακάνουμε με tests,fixes κλπ, εφόσον έχει υποθεί από την εταιρία ότι προχωράει σε δημιουργία official fix.. Μέχρι προχθές ήταν σφαιράτοι, παρότι υπήρχε το πρόβλημα.. τώρα που το μάθαμε γίναν σαλιγκάρια και μας έπιασε ο πόνος;  :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι ρε παιδια? εγω  τον αγορασα πριν ενα μηνα περιπου, αλλα δεν τον εχω χρησιμοποιησει καθολου. ουτε καν απο το κουτι δεν τον εβγαλα. κλειστο ειναι οπως το πηρα. μπορω να ζητησω αλλαγη η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε στα ίδια είμαστε, ίσως να μη χρειάζεται read-only για να γίνει το refresh ( μιας και πρέπει να ξαναγραφτούν απ'ότι φαίνεται για να μην είναι παλιά ).

Όπως και να έχει, αν και το bug είναι σοβαρό, πιστεύω το παρακάνουμε με tests,fixes κλπ, εφόσον έχει υποθεί από την εταιρία ότι προχωράει σε δημιουργία official fix.. Μέχρι προχθές ήταν σφαιράτοι, παρότι υπήρχε το πρόβλημα.. τώρα που το μάθαμε γίναν σαλιγκάρια και μας έπιασε ο πόνος;  :-D

o evo που έχω στη δουλειά μόνο σφαιράτος δεν είναι..και έλεγα μέχρι τώρα τι σκ@τα σέρνεται το pc, ο evo που έβαλα δυστυχώς και στο σπιτικό laptop φαίνεται ότι πάει σφαίρα μέχρι τώρα, αν και δεν του έκανα κανένα test ως τώρα γιατί σήμερα διάβασα για το bug.

Άρα εμένα με πιάνει ο πόνος δυστυχώς όσον αφορά το εργασιακό κομμάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o evo που έχω στη δουλειά μόνο σφαιράτος δεν είναι..και έλεγα μέχρι τώρα τι σκ@τα σέρνεται το pc, ο evo που έβαλα δυστυχώς και στο σπιτικό laptop φαίνεται ότι πάει σφαίρα μέχρι τώρα, αν και δεν του έκανα κανένα test ως τώρα γιατί σήμερα διάβασα για το bug.

Άρα εμένα με πιάνει ο πόνος δυστυχώς όσον αφορά το εργασιακό κομμάτι..

Ίσως μίλησα πολύ γενικευμένα, δεν είναι ότι το πρόβλημα δεν υπάρχει, αλλά σε μεγάλο βαθμό, λίγο πριν μαθευτεί "σφαιράτοι" ήταν για τους περισσότερους, δεν είχα δει πολλούς να διαμαρτύρονται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια 3 χρονια περιμενω να αγορασω ssd παινω στη σελιδα και ολοι μου προτεινουν samsung evo..τωρα διαβαζω αυτο..τι να παρω γυρω σε αυτα τα λεφτα??σορρυ που βγαινω off topic αλλα μου την βαρεσε...

 

 

Αυτόν

PLEXTOR PX-128M6S 128GB 2.5'' SSD SATA3 RETAIL

 

http://www.e-shop.gr/plextor-px-128m6s-128gb-25-ssd-sata3-retail-p-PER.325668

 

Σε ότι αφορά τον 840 EVO τώρα.

Ο σκληρός βγάζει το σφάλμα με εφαρμογές που χρησιμοποιούν τα παλαιά αρχεία του δίσκου για να μετρήσουν επιδόσεις !

 

Με εφαρμογές που πάνε και γράφουν επάνω στο δίσκο νέα δεδομένα και μετά μετρούν, ΔΕΝ φαίνεται το πρόβλημα ...... Σε αυτά ο δίσκος φαίνεται να πετάει !!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν

PLEXTOR PX-128M6S 128GB 2.5'' SSD SATA3 RETAIL

 

http://www.e-shop.gr/plextor-px-128m6s-128gb-25-ssd-sata3-retail-p-PER.325668

..και στο σκρουτζ από 73 ευρώ. > http://www.skroutz.gr/s/5231243/Plextor-M6S-128GB.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και στο σκρουτζ από 73 ευρώ. > http://www.skroutz.gr/s/5231243/Plextor-M6S-128GB.html

 

 

Αν δεν ήταν τότε η προσφορά του  παλσίου στον EVO που με έκανε να τον προτιμήσω, τον PLEXTOR θα είχα πάρει για το ubuntu.

 

Τον θεωρώ μακράν τον ποιοτικότερο ssd,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...