Προς το περιεχόμενο

Bug στους SAMSUNG SSD 840 και 840 EVO


adtakhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και ημουν ετοιμος να αγορασω ενα δευτερο evo 840 για τα games. παλι καλα που το καθυστερησα.

επομενως παμε για 850 pro για να μεταφερω εκει το λειτουργικο, και μετα βλεπουμε για τον παλιο 840.

bummer παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως διάβασα και σε ένα άλλο φόρουμ, ΟΛΟΙ σας προτείνατε ως μακράν τους καλύτερους ssd αυτούς της Samsung και μάλιστα με κλειστά μάτια. Και προσωπικά έπεσα κι εγώ στην παγίδα όπου όλοι δήλωναν ικανοποιημένοι αγοραστές και την έκανα την πατάτα όταν βρήκα τον 250άρη σε crazysunday του e-shop. Ούτε πληρωμένοι να ήσασταν και να το κάνατε επίτηδες δηλαδή εσείς που τους εκθειάζατε με τα καλύτερα λόγια. Είμαι πολύ περίεργος να δω την επίσημη "λύση" στο πρόβλημα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είμαι πολύ περίεργος να δω την επίσημη "λύση" στο πρόβλημα.

υποτίθεται ένα firmware upgrade και done...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν νομιζω να λυσει το προβλημα το firmware.

Η ιστοσελίδα Anandtech επικοινώνησε με τη Samsung όπου και έλαβε τη διαβεβαίωση ότι η εταιρεία είναι ενήμερη για το πρόβλημα, με τους μηχανικούς της να εργάζονται πάνω σε ένα μελλοντικό firmware το οποίο θα διορθώνει το bug, χωρίς να δίνεται όμως συγκεκριμένη ημερομηνία διάθεσής του.

ότι ξέρουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά πάντως με τον θόρυβο που εχει γίνει θα βγάλει σχετικά γρήγορα το firmware update ή samsung αν δεν θέλει ο κόσμος να ειναι πολυ επιφυλακτικός στην αγορά οποιουδήποτε ssd της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι το χει παραδεχθεί η εταιρία είναι στα συν,γίγαντας του χώρου είναι άλλωστε και το περιμένει κανείς αυτό όπως και το να χει κανείς ανάλογες απαιτήσεις.Το να δραματοποιείται από κάποιους και αυτό είναι φυσικό (μιλάω για συγκεκριμένους κάποιους που άνετα θα κάναν και καριέρα στη πολιτική,όχι γενικώς) γιατί συμπάθειες-αντιπάθειες fanboy-σμοι και άλλα υπάρχουν και σε αυτά παρά τα όσα λέγονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο εδώ πέρα, ο 840 ο απλός και ο EVO.
 

 

 

post-55103-0-26288300-1411417205_thumb.png

 

post-55103-0-29696600-1411417212_thumb.png

 

 

 

Απ τους 5 SSD που χουν περάσει απ τα χέρια μου, μόνο ο παλιότερος (intel postville 80gb) έχει βγει απροβλημάτιστος. Δεν τους φτιάχνουν πια όπως παλιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...