Προς το περιεχόμενο

Αναφορές ότι το iPhone 6 Plus λυγίζει (όχι από συγκίνηση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και αφού σας άφησα να εκτονωθείτε όλοι οι "πικραμένοι" από την apple σε αυτόν τον πλανήτη και γέλασα πίνοντας τον πρωινό καφέ, θα σας προσγειώσω λίγο:

 

iphone5sbend-640x215.jpg

 

P1020486-640x480.jpg

 

sonyexperia.jpg

 

blackberry.jpg

 

broken-evo-1.jpg

 

1384733368814.jpg

 

 

Ακούς εκεί οι αλήτες να φτιάξουν ένα κινητό που άμα κάτσεις πάνω του να στραβώνει! Τα λεφτά μας πίσω γρήγορα! Και κάθεστε και δέχεστε τις αναφορές κάποιου που του στράβωσε (το κινητό ε! :P ) λέει ενώ απλά το είχε στην μπροστινή τσέπη του παντελονιού χωρίς ΚΑΜΙΑ πίεση! Ναι έχει δίκιο! Και νομίζω τον λένε Γιούρι Γκέλερ τον τύπο! :P

 

Ψάχνουν με τόση αγωνία όλοι οσοι βρίσκονται σε πανικό με το να βρουν κάτι προβληματικό στις νέες συσκευές που πλεον γίνονται ...γραφικοί! 

 

Σε άλλες ειδήσεις, η samsung ανακοίνωσε πως βγάζει πριν την ώρα του το note4 στις αγορές γιατί ίδρωσε λίγο βλέποντας τις πωλήσεις του νέου iphone. Άραγε αυτό άμα κάτσεις πάνω του τι κάνει???  :devil:

 

Φωτογραφίες από κινητά που έχουν στραβώσει να σου βάλω όσες θες! Το θέμα είναι με τι συχνότητα εμφανίζεται σε κάθε μοντέλο. Εδώ θα είμαστε και θα το συζητήσουμε σε λίγες μέρες αν συνεχίσουν οι αναφορές αυτές!

Εκτός βέβαια αν ζορίσει το πράγμα και ελλείψει επιχειρημάτων κλειδώσει το θέμα!!!

Τώρα για να αναφέρεσαι στο τι κάνει η Samsung σε θέμα του i-phone, νομίζω οτι το κλείδωμα είναι πολύ κοντά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τελικά έχουν βάλει κυρτή οθόνη...

 

Το είπαμε αυτό απο την αρχή μην επαναλαμβάνεστε συνεχώς, βαριόμαστε...

Φωτογραφίες από κινητά που έχουν στραβώσει να σου βάλω όσες θες! Το θέμα είναι με τι συχνότητα εμφανίζεται σε κάθε μοντέλο. Εδώ θα είμαστε και θα το συζητήσουμε σε λίγες μέρες αν συνεχίσουν οι αναφορές αυτές!

Εκτός βέβαια αν ζορίσει το πράγμα και ελλείψει επιχειρημάτων κλειδώσει το θέμα!!!

Τώρα για να αναφέρεσαι στο τι κάνει η Samsung σε θέμα του i-phone, νομίζω οτι το κλείδωμα είναι πολύ κοντά!

 

Η συχνότητα αυξάνεται όταν αυξάνονται και οι συσκευές που κυκλοφορούν. 

 

Φυσικά και είναι  κοντά το κλειδωμα, γι' αυτό μας αφήνω και "ξεσαλώνουμε"! :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συχνότητα αυξάνεται όταν αυξάνονται και οι συσκευές που κυκλοφορούν.

 

Αυτό που λες ισχύει εν μέρει. Γιατί αν όντως ισχύουν οι αναφορές αυτές και επίσης δεν είναι απλά μια ελαττωματική παρτίδα, κάτι που σε όλες τις εταιρίες συμβαίνει, τότε η Apple πρέπει να αναθεωρήσει τον τρόπο κατασκευής και όχι να καταφύγει σε δικαιολογίες τύπου το βάζετε λάθος στην τσέπη σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως η δουλεια ενός mod δεν είναι να παιρνει θεση (και με αυτόν τον τροπο μαλιστα) παρα να επαναφερει την κουβεντα όταν ξεφευγει....γενικως εποπτεία - επιβλεψη....

Και αυτοί άνθρωποι είναι.Ασε να πουν τον πόνο τους :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και αυτοί άνθρωποι είναι.Ασε να πουν τον πόνο τους :-D

 

Ο "πόνος" που έχω για την ώρα είναι το πότε επιτέλους θα φτάσει στα χέρια μου το iphone 6. Τα υπόλοιπα εδώ είναι απλά για να περνάει η ώρα! :P

Αυτό που λες ισχύει εν μέρει. Γιατί αν όντως ισχύουν οι αναφορές αυτές και επίσης δεν είναι απλά μια ελαττωματική παρτίδα, κάτι που σε όλες τις εταιρίες συμβαίνει, τότε η Apple πρέπει να αναθεωρήσει τον τρόπο κατασκευής και όχι να καταφύγει σε δικαιολογίες τύπου το βάζετε λάθος στην τσέπη σας...

 

Δεν υπάρχει θέμα ελαττώματος. Η συσκευή είναι αυτή που είναι με τις διαστάσεις, το πάχος και τα υλικά που ξέρουμε. Το αν στραβώνει άμα κάτσεις πάνω είναι θέμα του χρήστη και όχι της εταιρίας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο "πόνος" που έχω για την ώρα είναι το πότε επιτέλους θα φτάσει στα χέρια μου το iphone 6. Τα υπόλοιπα εδώ είναι απλά για να περνάει η ώρα! :P

Μαζί σου κι εγώ.Δεν το λέω ειρωνικά,απλά το διασκεδάζω με το τι μας κάνουν οι εταιρίες.Ενθεν και ένθεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτοί άνθρωποι είναι.Ασε να πουν τον πόνο τους :-D

Αλλοι εχουν πονο και ανομολογητους ποθους...  Που ειχαν μονο τις ιντσες  της οθονης να αναφερουν καθε φορα  και τωρα τους εχει πιασει πανικος  που σπαει το ενα ρεκορ μετα το αλλο στις πωλησεις .

Ο "πόνος" που έχω για την ώρα είναι το πότε επιτέλους θα φτάσει στα χέρια μου το iphone 6. Τα υπόλοιπα εδώ είναι απλά για να περνάει η ώρα! :P

 

Δεν υπάρχει θέμα ελαττώματος. Η συσκευή είναι αυτή που είναι με τις διαστάσεις, το πάχος και τα υλικά που ξέρουμε. Το αν στραβώνει άμα κάτσεις πάνω είναι θέμα του χρήστη και όχι της εταιρίας. 

Το 6 θα παρεις τελικα οχι το plus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Το 6 θα παρεις τελικα οχι το plus?

 

Δεν είμαι 100% σίγουρος. Για 6 το κόβω τελικά μιας και για τηλέφωνο που θα έχω κάθε μέρα στο χέρι, δεν το βλέπω καλά το plus...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

But WILL IT BEND?

That is the question...

LOL

 

Λένε ότι λύγισε μετά από παραμονή στην τσέπη για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Μα πόσο πια εύκολο, όταν χρονικά να το τοποθετήσεις το θέμα, οι κάτοχοι iPhone6 δεν έχουν πολλές μέρες το νέο κινητό για να μιλάμε για φαινόμενα μηχανικής καταπόνησης των υλικών.

Μάλλον για κακή κατασκαευή καθαρά και συγκριτικά με προηγούμενα iPhone, δεδομένου ότι σε ανάλογη κλίμακα τόσο σύντομα δεν υπήρξαν αντίστοιχες αναφορές.

 

Να μη το συγχέουμε με άσχετα παραδείγματα από ατυχήματα κινητών, εδώ έχουμε να κάνουμε με απλή χρήση. Ανεπίτρεπτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο κινητό με αλουμινένιο σασί δεν λυγίζει οταν το βάλεις στην τσέπη;

 

Οι haters θα κράζουν...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

HTC One M8 :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

But WILL IT BEND?

That is the question...

LOL

 

Λένε ότι λύγισε μετά από παραμονή στην τσέπη για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Μα πόσο πια εύκολο, όταν χρονικά να το τοποθετήσεις το θέμα, οι κάτοχοι iPhone6 δεν έχουν πολλές μέρες το νέο κινητό για να μιλάμε για φαινόμενα μηχανικής καταπόνησης των υλικών.

Μάλλον για κακή κατασκαευή καθαρά και συγκριτικά με προηγούμενα iPhone, δεδομένου ότι σε ανάλογη κλίμακα τόσο σύντομα δεν υπήρξαν αντίστοιχες αναφορές.

 

Να μη το συγχέουμε με άσχετα παραδείγματα από ατυχήματα κινητών, εδώ έχουμε να κάνουμε με απλή χρήση. Ανεπίτρεπτο.

Δηλαδη αν ειμαι εγω 130 κιλα και κατσω πανω στην συσκευη θελει χρονο για να στραβωσει και ειναι νωρις?Βγαλαμε το πορισμα πως προκειται για κακη κατασκευη απο μεμονωμενο περιστατικο μαλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fotis13

 

Θέλεις να δεχτείς ότι μιλάω καλοπροαίρετα;

Μιλάω μόνο για μηχανική καταπόνηση των υλικών, και εδώ δεν έχουμε αυτή την περίπτωση για την οποία απαιτείται συνήθως χρόνος.

Οι εικόνες επίσης δε δείχνουν ότι το κινητό δίπλωσε-τσάκισε στη μέση.

Υπάρχει διαφορά, μπορεί θέμα σχεδίασης-κατασκευής.

 

 

Αν ο χοντρός καθότανε με το κινητό κάπως, δε θα έβλεπες ένα λυγισμένο αλλά ένα σπασμένο κινητό.

Και ο ίδιος χοντρός μάλλον θα έπρεπε να είχε μέτρο σύγκρισης με το προηγούμενό του και πιο ανθεκτικό iPhone .

Τεσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...