Προς το περιεχόμενο

Αναφορές ότι το iPhone 6 Plus λυγίζει (όχι από συγκίνηση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ωραια τα λες φιλε che., ομως η ιδια η Apple (και η καθε Apple) καταφερνει να σε/μας διαψευδει..!   

 

το θεωρεις φυσιολογικο δλδ, μια συσκευη, που θεωρειται (ασχετα αν ειναι ή δεν ειναι)  κορυφαια τεχνολογικα, που κοστιζει τοσα λεφτα, που υποτιθεται οτι ειναι μεταλλικο, να πασχει απο τετοια θεματα, τις πρωτες μερες  τις κυκλοφοριας του? 

 

η το θεωρεις πιο λογικο, αλλες πολυ φθηνοτερες, και πλαστικες συσκευες, να ειναι ανθεκτικοτερες?  

Ούτε το video δεν είδα. Δεν με αφορά αφού δεν θα το πάρω.

Ναι το θεωρώ λογικό (με τα μάτια της Apple), δεν είναι το μέταλλο που ανεβάζει το κόστος ούτε επιλέχθηκε για την αντοχή του. Για το design και το feeling του επιλέχθηκε.

Με την λογική του καταναλωτή ίσως έχεις δίκιο αλλά αφού έχεις και το δικαίωμα της επιλογής, στο χέρι σου/μας είναι να οδηγήσουμε την αγορά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο κινητό με αλουμινένιο σασί δεν λυγίζει οταν το βάλεις στην τσέπη;

 

Οι haters θα κράζουν...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Έχω το HTC ONE S εδώ και 2 χρόνια.

 

Επίσης body από αλουμίνιο, εξίσου λεπτό, έχει τραβήξει του χριστού τα πάθη αλλά δεν έχει πάρει ούτε μοίρα...

 

Ο μόνος λόγος που δεν το έχω αλλάξει ακόμα είναι η απίστευτη ποιότητα κατασκευής του που όσους υποψήφιους αντικαταστάτες και αν έχω δει δεν με έχουν πείσει (σε budget άνω των € 500). 

 

Σε κινητό των € 900 είναι τουλάχιστον απαράδεκτό να έχει σασί πλαστελίνη....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά αν είστε καμιά φούστρα που φοράει παντελόνι 2 νούμερο μικρότερο με στενές τσέπες, λογικό δεν είναι;;;

 

Άσε που τέτοια βίντεο τα βγάζει η Samsung... (έμμεσα φυσικά).

 

Ποιος ξέρει τι θα κάνανε στο iPhone; μήπως λιώσανε το υλικό λίγο πριν το βίντεο ώστε να λύγιζε εύκολα; 

 

//ItSmellsSamsug

//IgnoreThis

//HateMoreSamsungAsSonyFan&OldApple'Hater'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κινητα 800+ ευρω δεν τα βαζεις στην κολοτσεπη του τζην........ελεος   

 

Δίκιο έχεις, να προσλάβουμε butler να το κουβαλάει πάνω σε ασημένιο δίσκο.

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τόσο ακριβό κινητό θα προσεχα περισσότερο που το βάζω..όπως και να έχει όμως εκτός και αν είσαι βουβάλι(δεν με νοιάζει πιοι απο σας είστε χοντροί,δική σας επιλογή) δεν νομίζω να πάθει κάτι ποτέ.Τώρα αν το κινιητό πιέζεται στην τσέπη σε βαθμό όπου να δέχεται τόση δύναμη όσο στο βίντεο τότε πάρτε κάνα νούμερο μεγαλύτερο παντελόνι.Αφού έχετε λεφτα για τέτοιο κινητό θα έετε και για παντελόνι.Εκτός και πέφτεται στην κατηγορία δίνω τα πάντα για iphone και μετά δεν εχω λεφτά για κάρτα και για να βγώ βόλτα..Τέλος γνώμη μου είναι πως οι στογγυλές άκρες δεν είναι τοσο ανθεκτικές όσο τα ευθεία πλαινά όπως το 5s και κάτω.Αλλά τέτοιο μέγεθος έπρεπε να πτοτιμήσει την λανεση η εταιρία....λες και δε θα πουλούσε ουτος η άλλος όπως και να το έκανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκατσε ο χοντρος με το κινητο στην μπροστινη  τσεπη του τζην  που του ειναι κολαν  και στραβωσε το αλουμινιο ,φοβερη ειδηση ! Ας βγαλουμε λιγο κομπλεξ παραπανω ευκαιρια ειναι .

Εντάξει είσαι ΘΕΟΣ!!! Το τερμάτισες x2!!! 

 

Προτείνω στην Apple να λανσάρει τα i-jeans που θα έχουν τις κατάλληλες τσέπες για το τιτανομεγιστοτεράστιο i-phone!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στο iphone 4 ο συχωρεμένος όταν βγήκε στη φόρα το antenna gate είχε παρει θεση.

 

 

Δεν ξέρω αν φτιάχνεται με ios update το συγκεκριμένο πρόβλημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε το video δεν είδα. Δεν με αφορά αφού δεν θα το πάρω.

Ναι το θεωρώ λογικό (με τα μάτια της Apple), δεν είναι το μέταλλο που ανεβάζει το κόστος ούτε επιλέχθηκε για την αντοχή του. Για το design και το feeling του επιλέχθηκε.

Με την λογική του καταναλωτή ίσως έχεις δίκιο αλλά αφού έχεις και το δικαίωμα της επιλογής, στο χέρι σου/μας είναι να οδηγήσουμε την αγορά.

μωρε ουτε εγω θα το παρω, οπως δεν θα παρω και το Galaxy S5, για να μην νομισεις οτι ειμαι κανα fanboy κανενος...!

 

εγω ZENFONE 5 εχω και ειμαι υπερκαλλυμενος για τις χρησεις που κανω. και να βρασω τα iphone-S5 και τα καλουδια τους..!

 

 

αλλα, οταν ο "πελατης" δινει τοσα χρηματα για κινητο (που οπως ειπα, ασχετα αν τα αξιζει ή οχι..) δεν θα πρεπει να ασχολειται με τετοια "λαθη"..!!

 

και εμεις που εχουμε δωσει ΠΟΛΥΥΥΥ λιγοτερα..,  να ειμαστε υπερευχαριστημενοι με το κινητο μας..!!  ειναι κριμα, μονο και μονο για την καζουρα που θα χωσουμε......!!!!  :-D  :-D

 

παντως, αν η ειδηση, αφορα 100 συσκευες στα πανω απο 10 μυρια που, οπως αναφερει, πουληθηκαν,  εεε.... δεν νομιζω οτι αξιζει και σαν ειδηση..!!  (no offence.. Hal9000) 

 

αν το ποσοστο ειναι μεγαλο,  σχετικα, τοτε..υπαρχει θεμα..!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τόσο ακριβό κινητό θα προσεχα περισσότερο που το βάζω..όπως και να έχει όμως εκτός και αν είσαι βουβάλι(δεν με νοιάζει πιοι απο σας είστε χοντροί,δική σας επιλογή) δεν νομίζω να πάθει κάτι ποτέ.Τώρα αν το κινιητό πιέζεται στην τσέπη σε βαθμό όπου να δέχεται τόση δύναμη όσο στο βίντεο τότε πάρτε κάνα νούμερο μεγαλύτερο παντελόνι.Αφού έχετε λεφτα για τέτοιο κινητό θα έετε και για παντελόνι.Εκτός και πέφτεται στην κατηγορία δίνω τα πάντα για iphone και μετά δεν εχω λεφτά για κάρτα και για να βγώ βόλτα..Τέλος γνώμη μου είναι πως οι στογγυλές άκρες δεν είναι τοσο ανθεκτικές όσο τα ευθεία πλαινά όπως το 5s και κάτω.Αλλά τέτοιο μέγεθος έπρεπε να πτοτιμήσει την λανεση η εταιρία....λες και δε θα πουλούσε ουτος η άλλος όπως και να το έκανε...

 

Δηλαδή δεν φταίει το κινητό, φταίμε εμείς που δεν έχουμε λιώσει στα γυμναστήρια, δεν φοράμε swag παντελόνια και δεν έχουμε φάει ό,τι λεφτά μας έχουν μείνει στο να αγοράσουμε ρούχα που να ταιριάζουν με το iPhone.

 

FYI, η πίεση που ασκεί για μερικά δευτερόλεπτα είναι extreme, όμως είναι μόνο και μόνο για να προσομοιώσει την πίεση που ασκείται για ώρες σε μία τσέπη. Και σε παρόμοια πίεση το Note 3 άντεξε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...