Προς το περιεχόμενο

[psu] ENERMAX EPM750AWT PLATIMAX PC POWER SUPPLY 750W 48.73 eshop [ΤΕΛΟΣ-ΑΚΥΡΟ/ΛΑΘΟΣ ΤΙΜΗ]


Kostas93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 256
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μαλλον το πιθανοτερο ειναι να το εκαναν επιτηδες για "κραχτη".

 

 

Κράχτης που όμως ? γιατί σε skrutz δεν συμμετέχει. Το γεγονός ότι το αδελφό κατάστημα το δίνει 152Ε είναι ένα άλλοθι. Πέρα από αυτό προϊόν στο 1/3 της τιμής της αγοράς και αρκετοί παράγγειλαν ποσότητες. Ε όλα αυτά δεν αφήνουν περιθώρια για ευνοϊκή αντιμετώπιση από το κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρίες συνομωσίας δηλαδή. Αν ήταν σκόπιμη η ενέργειά τους δε θα αλλάζαν συνεχώς την τιμή οπότε αυτό τους δίνει ένα ελαφρυντικό. Δήθεν προσφορά δεν ήταν γιατί δε βγήκε ούτε σε newsletter, ούτε σε crazysundays ούτε σε special offers.

Aυτή τη στιγμή έχω στα χέρια μου ένα ποντίκι που από 45+€ το πήρα 15 από προσφορά του, όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα οπότε αν θέλει να βγάλει κράχτη θα τον βγάλει. Όλα τ άλλα είναι να χα με να λέγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πάντα και η περίπτωση προβοκάτσιας απο υπάλληλο που έχει πρόβλημα με το κατάστημα..

Τους βάζει μια τέτοια τιμή και τους βάζει σε μπελάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλά καταστήματα έχουν κάνει αντίστοιχα "λάθη" στο παρελθόν, με πληκτρολόγια στα 5 ευρώ, ποντίκια στα 0.50 , μητρικές κάρτες στα 12 ευρώ, σκληρούς δίσκους στα 20, βιβλία στα 0,01 και πολλά άλλα.
Κάποια καταστήματα αντιμετώπισαν καποιες από αυτές τις περιπτώσεις δίνοντας κανονικά τα προιόντα στη τιμή που ομολογουμένως θα μπορούσαν να επικαλεστούν λάθος τιμολόγηση.
Κάποια άλλα από την άλλη επέλεξαν την ευκολία να ακυρώσουν τις παραγγελίες.
Το τι θα κάνει το e-shop μένει να το δούμε, το να το κράζουμε δίχως να έχει γίνει ακόμη τίποτα δεν έχει νόημα, αλλά ούτε και να του δίνουμε συγχωροχάρτι σε οτιδήποτε και αν κάνει εκ των προτέρων.
Υπάρχουν πολλοί τρόποι να το χειριστεί σωστά, μπορεί να δώσει ένα ανα παραγγελία ή μπορεί να κάνει κάποια σοβαρή αντιπρόταση στα ίδια χρήματα. Από την άλλη μπορεί απλά να μοιράσει άκυρα. Θα το κρίνουμε αφού δούμε τη στάση του.
Πάντως ο συνφορουμήτης που αρχικά έκανε την παραγγελία και επικοινώνησε και τηλεφωνικά μαζί τους τον είχαν διαβεβαιώσει ότι η τιμή είναι πράγματι αυτή,συνεπώς και γνώριζαν την τιμή και διαβεβαίωναν για την ορθότητα της.
Μπορεί όλα αυτά να είναι θεωρίες συνομωσίας για κάποιους αλλά είναι υπερβολικά πολλά τα δεδομένα για να έτυχε απλά να κάνουν ένα λάθος. Το λάθος όταν στο υποδεικνύει κάποιος το διορθώνεις, δε το επαναφέρεις.
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Μπορεί όλα αυτά να είναι θεωρίες συνομωσίας για κάποιους αλλά είναι υπερβολικά πολλά τα δεδομένα για να έτυχε απλά να κάνουν ένα λάθος. Το λάθος όταν στο υποδεικνύει κάποιος το διορθώνεις, δε το επαναφέρεις.

Ακριβως.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πιστεύω θα παραλάβουμε.Μπορεί να ειμαι λάθος αλλά τί είχαμε τί χάσαμε...

Και αν παραλάβουμε θέλω να πιστεύω ότι θα πάρουμε μόνο όσοι παραγγείλαμε ένα κομμάτι για ευνόητους λόγους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε εξέλιξη (έλεγχος διαθεσιμότητας) λέει σε μένα αλλά ήμουν και απο τους πρώτους που έκανα παραγγελία.

αν μπορείς πες μας και την ώρα που έκανες την παραγγελία καθώς και των αριθμό των τεμαχίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκάρετε όλοι τις παραγγελίες σας και πείτε μας σε ποιο στάδιο βρίσκονται.
επίσης καλό είναι να αναφέρετε και ωρα παραγγελίας καθώς και αριθμό τεμαχίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...