Προς το περιεχόμενο

Το δικό της smartwatch θα κυκλοφορήσει σύντομα η Microsoft


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πάλι λέω καλο δεχούμενες ΟΛΕΣ οι προτάσεις. κερδισμένοι μόνο εμείς σαν καταναλωτές είμαστε. όσο για τα παιδια ποιο πάνω με τις μπλε οθόνες μάλλον έχουν μείνει σε εποχες xp ή vista. 7 εχω 4 χρονιά χωρίς φορματ και πετάνε!! μπλε οθόνη ποτέ... μην τρελαθούμε... ;) εγω πάλι βλέπω αλλαγες με το που έφυγε ο μπαλμεράκος προς τα μπροστά και κινητικότητα που μου είχε λείψει στο παρελθον. ήδη το οτι υποστηριζουνε πληκτρολογια αφης  μεσο αναγνωρισης, σε αλλους ειναι θετικότατο βήμα. εγω πάντος θα το εξετάσω αν οχι πάω για moto 360  και αφήνω το swiss watch για κανα μπουζούκι να το παίζω μπρούκλις... ΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΑΑΑΑ!!!!  ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω με το smartwatch τι θα το παίξεις, star trek? ειδαμε και με τα ρολογια GPS την εξελιξη, με τα ρολογια USB (τουλαχιστον αυτο το εχεις παντα μαζι...), τα ρολογια-τηλεφωνα που εχουν βγεί αρκετά χρόνια πριν... στο τελος θα σε παιρνουν τηλέφωνο και θα βάζεις το ρολοι στο αυτι να μιλάς, οπως εκανε ο παππους μου για να δει αν θελει το ρολοι του μπαταρια! Φυσικά αφού πλεον εχει κορεστεί η αγορά με οσους εχουν μουράτα κινητά, θα αρχίσουν πλεον να κυκλοφορούν οι παραστάτες των παρελάσεων, οσοι εχουν μουρικο smartwatch θα κυκλοφορούν με το χέρι στην αναταση

 

αλλο το ρολοι και αλλο το gadget, πρεπει να κανεις χρονοδιαγραμμα τι θα φορτίζεις ποτε, ρολοι καθε δευτερα τεταρτη παρασκευη, κινητο τριτη πεμπτη σαββατο, στο αμαξι θα χρειαστεις USB πολυπριζο να φορτιζεις ρολοι-κινητο-GPS-ταμπλετ και δωσε...

 

σαν το ελβετικο ρολοι δεν υπάρχει, ιδια αξια και ποιοτητα θα εχει και σε 30 χρόνια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει εντύπωση πώς σε ενα τεχνολογικό site δεν μπορούμε να ξεχωρισουμε τα βασικά. Πχ, πως εντελώς άλλο πράγμα το smart watch και άλλο το απλό ρολόι. Η μονη τους ομοιότητα είναι πως και τα δυο λένε την ωρα.

Τα ίδια ακουγαμε όταν βγήκαν τα πρωτα smartphones, τα ίδια άκουγε υποθέτω και ο Henry Ford οταν σύγκριναν το model T με τα αραβικά άλογα.

Και να πω πως τα ελβετικά ρολόγια έχουν την ίδια ακρίβεια με ενα ρολόι που συγχρονιζει μέσω GPS την ωρα διαρκως, να πω πως ίσως η συγκριση να είχε καποιο νοημα, παει στο καλό...

Ωραία τα ελβετικά ρολόγια, θα ήθελα πολύ να έχω ενα, αλλά είναι έργα τέχνης και τεχνολογίας, είναι κοσμήματα, είναι φετίχ, είναι άλλο πράγμα.

Στα δια ταύτα... Πολύ καλη κινηση, αν καταφέρει να έχει συμβατότητα με όλες τις πλατφορμες και πιο ανεβασμένη αυτονομία θα είναι ενα βήμα προόδου. Αν έχει και την ποιότητα κατασκευής που μας έχει συνηθίσει η Microsoft, θα είναι μια εξαιρετική συσκευή.

Προσωπικά δεν θα το αγόραζα όμως. Έχω βρει την υγεια μου με τα sport watches. Ποιότητα κατασκευής απλησίαστη, αυτονομία ενος μήνα,αδιάβροχα, πλήρης ανεξαρτητοποίηση απο το κινητό, οι οιδοποιησεις του smartphone..... Δεν θέλω, προσωπικά, μια δεύτερη συσκευή, για να χειριζομαι με αντιεργονομικο τροπο μια αλλη συσκευή που έχω 30cm πιο πέρα. Θέλω αξιοπιστία και ειδοποιήσεις όταν δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στο κινητό όταν πχ τρέχω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι που smartwatch δεν θα επαιρνα για κανεναν απολυτως λογο αχρηστο ως εκει που δεν παει για μενα περαν του "πουλ μουρ τζα φρα" αν ακολουθησει πολιτικη λουμια δηλαδη πολυ φτηνα και ειναι ομορφο και σταθερο σαν τα wp μπορει και να το σκεφτω αν και δεν εχω λουμια κινητο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Γιαγιά μου αποφάσισε να κυκλοφορήσει δικό της Smartwatch έλεος πια....

Mε το λογισμικο της γιαγιας σου δουλευει το 90% της τεχνολογικης ανθρωποτητας?

Αν ναι,τοτε καλα κανει και κυκλοφορει και αυτη το δικο της smartwatch!!! ;)

Αν με ρωτας,αργησε μαλιστα να το κανει! :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας είχα αυτό και ας μ έλεγαν παππού...

 

Καλά δεν χρειάζεται να δώσεις τόσα χρήματα για ένα καλό ρολόι. Σίγουρα το μηχανικό ρολόι είναι πιο δύσκολο στην κατασκευή από την στιγμή που υπολογίζει την ημερομηνία μέχρι το 2100 άλλα έχει ανάλογα μοντέλα και η IWC και άλλες εταιρίες.

Εγώ προτιμώ κάτι τέτοιο :

SKYHAWK A-T MODEL: JY0010-50E

http://www.citizenwatch.com/en-us/watches/watch-detail/?model=JY0010-50E

 

Τέλος στο θέμα του άρθρου έχει μεγάλο ενδιαφέρων ένα cross platform ρολόι της MS που από Hardware πλευράς μας έχει μάθει για ποιοτικά προϊόντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

http://www.skroutz.gr/s/4671414/TAG-Heuer-Carrera-Calibre-1887-Automatic-Chronograph-Black-IP-CAR2A80-FC6237.html

τι να κλασει οποιοδηποτε smartwatch μπροστα σε αυτη τη ρολογαρα

 

Προσπαθώ να καταλάβω πως γίνεται και συγκρίνετε τα μηχανικά ρολόγια με τα smart watches... Σας μπερδεύει η λέξη watch μήπως? :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...