Προς το περιεχόμενο

Τι θεωρείτε νορμαλ χρήση σε smartphone


Soulseeker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για δουλεια ρε φιλε για δουλεια, ποιος χεστηκε για το μπλα μπλα. Βοηθησε ποτε το smartphone περισσοτερο απο το κανονικο κινητο για να βγαλεις λεφτα, για να σε κρατησουν στην δουλεια, κτλ?  (Ψαχνω δουλειες απο τις οποιες εξαιρουνται οι προγραμματιστες κινητων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οκ ειναι γνωστο οτι οταν καποιος δεν εχει επιχειρηματα, τα βαζει με τον αλλον σε προσωπικο επιπεδο.. Που κολλαει αυτο ρε φιλε?

Δεν εχω μεγαλη προυπηρεσια αλλα εχω δουλεψει αρκετες φορες σαν σερβιτορος, σαν υπαλληλος σε λιανικη, κτλ.

Εκανα μια δουλεια που εκανε και η μιση Ελλαδα, για αυτο μου φαινεται παραξενο η χρηση smartphone στην εργασια. Ειναι μια αναγκη που δεν την εχω δει πουθενα. .

 

και εδω βλεπουμε οτι δεν εχεις καταλαβει την διαφορα του εργατη (χαμαλη) και του information worker.

 

also

 

δεν εχεις δει και πολλα

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχω δει και πολλα αλλα και παλι δεν απαντας.

Ξερεις κατι, βαρεθηκα λιγο απο το μεσιμερι να στα βγαζω με το ζορι..

 

 

Ε ΑΝΤΕ και @@ΣΟΥ τοτε..

 

 

Μη απαντας, οπως σε συμφερει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δουλεια ρε φιλε για δουλεια, ποιος χεστηκε για το μπλα μπλα. Βοηθησε ποτε το smartphone περισσοτερο απο το κανονικο κινητο για να βγαλεις λεφτα, για να σε κρατησουν στην δουλεια, κτλ?  (Ψαχνω δουλειες απο τις οποιες εξαιρουνται οι προγραμματιστες κινητων)

 

Οταν με το καλο βγεις εκτος Ελλαδας και δεις πως πραγματικα δουλευουν με τα smartphones, θα αναθεωρησεις…….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν με το καλο βγεις εκτος Ελλαδας και δεις πως πραγματικα δουλευουν με τα smartphones, θα αναθεωρησεις…….

 

Που ρε φιλε που;; Ελληνικα μιλαω ρε γαμ@ το κερατο μου τοσην ωρα. Τι ειδικοτητα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Facebοok δηλαδη και κοινωνικα δικτυα. Δεν ειναι κακο παντως να το πεις..

 

 

Ρε συ redhotstef εγραψά εγω ποτε οτι το χρησιμοποιω καθημερινα στην δουλεια μου; Τι με αναφερεις;  Εχω γραψει πως το χειριζομαι στα προηγουμενα μου ποστ. Διαβασε τα. Facebook παντως οταν θα μπω, 9/10 θα ειναι απο το Pc. Αλλα κοινωνικα δικτυα δεν εχω:P

 

Παντως νομιζω πως εισαι επιθετικος προς τους αλλους.Δεν νομιζω οτι καποιος εδω μεσα σε κατηγορησε για την χρηση που εσυ κανεις :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηχανικός ! εδώ υπάρχει autocad mobile στο play store για να βλέπεις τα σχέδια σου, ή ακόμα και προγράμματα με γραφικές παραστάσεις για πιο ειδικές περιπτώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως νομιζω πως εισαι επιθετικος προς τους αλλους.Δεν νομιζω οτι καποιος εδω μεσα σε κατηγορησε για την χρηση που εσυ κανεις :)

 

Το θεμα εχει ξεφυγει. Ειπα να μην δημιουργησω καινουριο θεμα στο μπλα μπλά, και εγραψα την ερωτηση μου σε αυτο το θεμα.

Δεν με κατηγορησε κανενας ουτε εγω κατηγορω καποιον. Προσπαθω να μου πουν καποια επαγγελματα, αλλα δεν μου απανταν με αποδειξεις, και για αυτο γινομαι κακος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, ας πω για μενα προσωπικα,

 

Το δουλευω, για να

 

βλεπω τα email που μου στελνουν εργοστασια, με τις διαθεσιμοτητες προιοντων, πρωτων υλων κλπ...

 

Επεξεργαζομαι, μισθοδοσιες και αλλα on the go.

 

Διορθωνω και επαληθευω τυχον ατελειες σε σχεδια πριν απο meetings και παρουσιασεις.

 

Επικοινωνια με ολα τα μεγαλα κεφαλια απο πανω μου μεσω videoconference on the go.

 

Επεξεργασια και uploading φωτογραφιων ή και βιντεο σε social networks και portfolios με τα υπο κατασκευη projects.

 

και εννοειται πολλα τηλ, με διαφορα τμηματα στην εταιρια.

 

Eπισης συνδεδεμενος με το cloud της εταιριας για να εχω αμεση προσβαση σε ολα τα projects.

 

 

Αυτα μερικα τα οποια κανω εγω προσωπικα και μου ερχονται τωρα στο μυαλο.

 

:-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα πολλά πράγματα που κάνω με το smartphone είναι να έχω ανα πάσα στιγμή μπροστά μου συγχρονισμένο ημερολόγιο/ατζέντα και todo list για να είμαι καλά οργανωμένος. Υποθέτω αντιλαμβανόμαστε ότι αυτό και μόνο είναι ήδη πρακτικά χρήσιμο σε τεράστια μερίδα ανθρώπων ανεξαρτήτως της δουλειάς που κάνουν, μη πω και ανεξαρτήτως του αν κάνουν οποιαδήποτε δουλειά.

 

Ένα άλλο πράγμα είναι ότι έχω έτσι τη δυνατότητα να ανατρέχω στα αρχειοθετημένα μου email ανα πάσα στιγμή για να βρω μια πληροφορία που μου χρειάζεται επιτόπου χωρίς "oops το ξέχασα σπίτι". Με έχει βοηθήσει πολλές φορές.

 

Ακόμα και στις περιπτώσεις που έχω υπολογιστή μπροστά μου, εφόσον δεν είμαι στο σπίτι ή στο γραφείο αν δεν είχα πρόσβαση στον password manager και στις εφαρμογές που δίνουν κωδικό για 2FA αυτός ο υπολογιστής μου είναι άχρηστος αν θελήσω να κάνω οτιδήποτε πέρα από google και youtube. Με το smartphone έχω αυτή την πρόσβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...