Προς το περιεχόμενο

Τι θεωρείτε νορμαλ χρήση σε smartphone


Soulseeker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Smarthphone χωρις 3G+Wifi+Sync ολη μερα ανοιχτα δεν εχει νοημα! Το 3G δημιουργηθηκε ωστε να εχουμε προσβαση απο παντου!

 

οσο για αυτο που ρωτας ρεντ θα στο θεσω αλλιως! ποια δουλεια χρειαζεται υπολογιστη? 

να σημειωνεις τα παντα σε τετραδιο,να μιλας για παραγγελιες κτλ τηλεφωνικος,να στελνεις οτι θες με φαξ και να παιρνεις καταλογους κτλ μεσω ταχυδρομειου! Μην πεις για μηχανικους κτλ τα σχεδια στο χερι οπως εκαναν παλια! Με λιγα λογια πουθενα δεν ειναι απαραιτητη η χρηση υπολογιστη περα των προγραμματιστων αλλα και αυτοι με βαση τη λογικη σου δεν εχουν δουλεια γιατι αυτα που φτιαχνουν δεν θα τα χρησιμοποιουμε γιατι μπορουμε και αλλιως..

 

Προφανως εχεις καταλαβει οτι η τεχνολογια προχωραει και οπου μπορεις να την χρησιμοποιησεις για να σε διευκολυνει ειτε χρονικα ειτε απο αποψη ευκολιας ειτε δεν ξερω και γω τι τοτε το κανεις! Ειτε το θες για να εχεις τα παντα μαζι σου οπως μαιλ,αρχεια,φωτογραφιες κτλ ειτε να στελνεις/λαμβανεις μαιλ σε/απο προμηθευτεες το χρησιμιποιεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ε ναι, πως αλλιως θα δει την πρόοδο των εργασιών.

Δεν είναι μόνο η πρόοδος αλλά και το αν τους αρέσει αυτό που βλέπουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά και 3310 να είχα, θα περίσσευε. Το διόλου ευκαταφρόνητο -νια νια νια- σμαρτ, το έχω για να καυλαντίζω τους δεξιούς όταν στέκομαι αγέρωχη αριστερά στις κυλιόμενες του μετρό Θεσσαλονίκης, αναστενάζοντας παράλληλα σκεπτόμενη που οδεύει στο αυτόματο τούτος ο κόσμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι, πως αλλιως θα δει την πρόοδο των εργασιών.

Αυτό που θα ειρωνευτείτε και πράγματα που δεν ξέρετε απλά και μόνο για να πείτε κάτι.

Εκθέσου παραπάνω,μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θα ειρωνευτείτε και πράγματα που δεν ξέρετε απλά και μόνο για να πείτε κάτι.

Εκθέσου παραπάνω,μπορείς.

Breathe...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να ανοίξετε ένα άλλο thread (που θα έχει αρκετό ενδιαφέρον) για το πόσο και αν είναι απαραίτητη η τεχνολογία στην καθημερινότητά μας.

Xoxoxo, γελασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θα ειρωνευτείτε και πράγματα που δεν ξέρετε απλά και μόνο για να πείτε κάτι.

Εκθέσου παραπάνω,μπορείς.

 

Οταν τελειωσες την προταση σου με τον "οικοδομο", λεω, οχι, δεν θα σχολιασω. Αλλα βλεπω σε πειραξε πολυ οταν σχολιασε καποιος. Ελπιζω να ξερεις για πιο λογο το χρησιμοποιει ο οικοδομος γνωστος σου... Γιατι και εμενα η πρωτη σκεψη που μου ηρθε ηταν η βιντεοκληση και το Mms.

 

Δηλαδη ακομα και ο οικοδομος χρειαζεται smart κινητο? Στο παρελθον εχουν υπαρξει πολλα κινητα με 3G/wifi και βιντεοκληση αλλα δεν τα ελεγες smartphone γιατι τοτε δεν ηταν μια μοδα το του να εχει και απο ενα και η κουτση Μαρια.  Πλεον ολοι μας θελουμε smart κινητο, κυριως στη δουλεια, αλλα οκ σιγα σιγα ανακαλυπτω πραγματα που μπορει να κανει καποιος μεσω αυτου. thanks defacer .

Spect, μαλ@κια ειπες. Φανταζεσαι τους δημοσιους υπαλληλους με smartphone να σε εξυπηρετουν; Ειναι δυσχρηστο και αβολο. Οπως ειπε και ενας πιο πανω καλυτερα να εχεις ενα netbook /laptop /tab, για τη δουλεια σου παρα το κινητο. Δε στεκει. Πας ενα βημα πισω στη τεχνολογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το παράδειγμα που λέω κάνει δουλειές σε σπίτια Γάλλων (έχουν εξοχικό στο νησί και μένουν μόνιμα Γαλλία) και οι τύποι πχ μπορεί να θέλουν να χτίσουν μια πέργολα. Φυσικά και θέλουν να δουν την πρόοδο των εργασιών γιατί πρέπει να σε πληρώσουν. Δεν είναι χρήσιμο το σμαρτ στην προκείμενη ας πούμε πως το βλέπεις;

Φωτογραφία επισύναψη και τέλος. σιγά μην μπλέκεις με φωτογραφικές καλώδια usb κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Οπως ειπε και ενας πιο πανω καλυτερα να εχεις ενα netbook /laptop /tab, για τη δουλεια σου παρα το κινητο. Δε στεκει. Πας ενα βημα πισω στη τεχνολογια.

 

Netbook ???? υπαρχουν ακομα ????  :X

 

 

Anyway,

 

οταν εισαι on the go στους δρομους , δεν μπορεις να ανοιγεις και να κλεινεις τα λαπτοπια..... αντε το ταblet μπορει, αν ειναι κανα 7'' ειναι ευχρηστο.... αλλιως δεν.....

 

Οταν μπαινω στο μετρο, και ειναι πιτα, δεν μπορω να βγαλω το ταμπλετ το 10'' ή το λαπτοπ, ενω με το κινητο σαφως ειναι πιο ανετα για να κανω δουλεια.

 

Ειναι θεμα χρηστικοτητας καθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εξαρτάται από τις απαιτήσεις του πελάτη. Εγώ ξέρω ότι ένα οποιοδήποτε smartphone βγάζει χειρότερες φωτογραφίες από μια φωτογραφική και προφανώς αν έχτιζα εξοχικό σε ξένη χώρα θα ζητούσα από το αφεντικό (και όχι απλό οικοδόμο) να βγάλει λεπτομερέστατες φωτογραφίες, ειδικά από τη στιγμή που δεν μπορώ να είμαι εκεί όποτε το θελήσω. Σιγά τον κόπο και το στήσιμο που θέλει μια dslr να συνδεθεί σε ένα laptop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εξαρτάται από τις απαιτήσεις του πελάτη. Εγώ ξέρω ότι ένα οποιοδήποτε smartphone βγάζει χειρότερες φωτογραφίες από μια φωτογραφική και προφανώς αν έχτιζα εξοχικό σε ξένη χώρα θα ζητούσα από το αφεντικό (και όχι απλό οικοδόμο) να βγάλει λεπτομερέστατες φωτογραφίες, ειδικά από τη στιγμή που δεν μπορώ να είμαι εκεί όποτε το θελήσω. Σιγά τον κόπο και το στήσιμο που θέλει μια dslr να συνδεθεί σε ένα laptop.

 

Aν εχεις ομως αυτο  :-D  :-D  :-D 

 

Nokia-Lumia-1020-camera-Black-update.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν εχεις ομως αυτο  :-D  :-D  :-D

 

Nokia-Lumia-1020-camera-Black-update.jpg

 

 

...τότε έχεις περίεργο γούστο μια και το πίσω μέρος το βρίσκω ιδιαίτερα άσχημο και δεν θέλω να μου χτίσεις εξοχικό...

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα, fair enough..... :-D :-)

 

και μενα το κιτρινο μου κανει καπως.... σε ασπρακι που το εχω ειναι καλυτερο.... :-)

 

κανει καλη αντιθεση με το αλλο τηλ μου που ειναι black. :X

 

btw, δεν ξερω να χτιζω.... :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...