Προς το περιεχόμενο

Εξωτερικός Δίσκος Intenso 2,5'' 1,75TB USB 3.0 Black - 57,99€ you.gr


vierinia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον έχω συνδέσει εδώ και κανα μισάωρο με 40 λεπτά σε θύρα usb 3.0 στο πίσω μέρος του κουτιού και για την ώρα δεν έχω κάποια αποσύνδεση. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι του έκανα διαμόρφωση χωρίς να έχω επιλέξει τη γρήγορη επιλογή(διήρκησε 12 ώρες η διαμόρφωση) αλλά όσο δεν κάνει αποσυνδέσεις δεν τολμώ να τον ξανασυνδέσω στην μπροστινή θύρα :P

 

Πάντως η μπροστινή θύρα σίγουρα δεν έχει πρόβλημα αφού εκεί συνδέω και στικάκι usb 3.0 και εξωτερικό δίσκο seagate usb 3.0 αλλά και άλλες usb 2.0 συσκευές και δουλεύουν τα πάντα άψογα χωρίς να έχω ούτε μία φορά το παραμικρό απρόπτο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 233
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η διαφορα ειναι οτι εγω usb stick συνδεω, αυτο εδω:

http://www.skroutz.gr/s/4112269/Kingston-DataTraveler-G4-128GB.html

σε laptop, η ομοιοτητα ειναι οτι κ το δικο μου ειναι αγορασμενο απ το you :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τις αποσυνδέσεις , όποτε στο παρελθόν είχα προβλήματα , συνέβαιναν τα εξής :

Στα μεν usb stick η κατάσταση είναι έτσι και αλλιώς χαοτική οπότε δεν πολυασχολουμαι

Το μόνο που κάνω είναι να βεβαιώνομαι ότι οι επαφές είναι άψογες και για την αντιγραφή δεν χρησιμοποιώ ποτέ το copy paste παρά μόνο το drag and drop.Γενικά το drag and drop είναι προτιμότερο σε κάθε περίπτωση.

Στους δίσκους τα πράγματα είναι πιο απλά ,συνήθως το πρόβλημα είναι το καλώδιο και η επάρκεια της θύρας σε ρεύμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στους δίσκους τα πράγματα είναι πιο απλά ,συνήθως το πρόβλημα είναι το καλώδιο και η επάρκεια της θύρας σε ρεύμα .

Συμφωνώ, συχνά φταίει απλά το παρεχόμενο καλώδιο USB3.

Δοκιμάστε ένα άλλο και μη το πολυβγάζετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ταχυτητες του δισκου σε σατα3 μητρικη

Μόνο σε 'μένα φαίνεται υπερβολική η ταχύτητα που βγάζει το πρόγραμμα; Απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει μηχανικός δίσκος που μπορεί να πιάσει τέτοιες ταχύτητες. Πόσο μάλλον κάποιος που γυρίζει στις 5400 στροφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...για την αντιγραφή δεν χρησιμοποιώ ποτέ το copy paste παρά μόνο το drag and drop.Γενικά το drag and drop είναι προτιμότερο σε κάθε περίπτωση.

Όταν κάνεις copy/paste τοτε αν πάει κάτι στραβά κατά την αντιγραφή έχεις και τον αρχικό φάκελο ανέπαφο και είσαι έτοιμος να ξαναδοκιμάσεις. Όταν κάνεις drag/drop είναι αντίστοιχο του cut/paste; Πάντως στη συγκεκριμένη περίπτωση αν έχεις πρόβλημα με το ένα θα έχεις και με το άλλο αφού οι αποσυνδέσεις δεν έxουν σχέση με το software.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε 'μένα φαίνεται υπερβολική η ταχύτητα που βγάζει το πρόγραμμα; Απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει μηχανικός δίσκος που μπορεί να πιάσει τέτοιες ταχύτητες. Πόσο μάλλον κάποιος που γυρίζει στις 5400 στροφές.

Νορμαλ ταχυτητες ειναι για σατα3. Στην αρχη του δισκου αντεγραφα με 103mb περιπου, τωρα που ειναι σχεδον γεματος γραφει με 60mb 

1,75tb 2,5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νορμαλ ταχυτητες ειναι για σατα3. Στην αρχη του δισκου αντεγραφα με 103mb περιπου, τωρα που ειναι σχεδον γεματος γραφει με 60mb

Normal για sata 3 είναι, για μηχανικό δίσκο δεν είναι λόγω των περιορισμών του ίδιου του δίσκου. Τα 310mb είναι λογικά μόνο σε ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Normal για sata 3 είναι, για μηχανικό δίσκο δεν είναι λόγω των περιορισμών του ίδιου του δίσκου. Τα 310mb είναι λογικά μόνο σε ssd.

χαχααχαχα  103 λεω  ΟΧΙ 300!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προηγούμενο μήνυμά μου αφορούσε το hd tach, το οποίο και έχω παραθέσει και δείχνει ταχύτητα 310.

Λες για το burst speed, αυτο εξαρτατε απο μνημη chace το δισκου που ειναι 32μβ.

Στο γραφιμα παντος ξεκινα απο 120μβ και πεφτει στα 60μβ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάνεις copy/paste τοτε αν πάει κάτι στραβά κατά την αντιγραφή έχεις και τον αρχικό φάκελο ανέπαφο και είσαι έτοιμος να ξαναδοκιμάσεις. Όταν κάνεις drag/drop είναι αντίστοιχο του cut/paste; Πάντως στη συγκεκριμένη περίπτωση αν έχεις πρόβλημα με το ένα θα έχεις και με το άλλο αφού οι αποσυνδέσεις δεν έxουν σχέση με το software.

Συγγνώμη για το off topic αλλά το  copy/paste μοιαζει με το drag/drop (μιλάμε πάντα για μεταξύ διαφορετικών δίσκων) , αλλά δεν είναι η ίδια διαδικασία στο κομπουτεριστικο κομμάτι.Το αποτέλεσμα βεβαίως είναι ακριβώς το ίδιο.

Ειδικά στα mac οι παλιές καραβάνες προτείνουν πάντα drag/drop αντι copy/paste.

Δεν είναι όλες οι αποσυνδέσεις αληθινές αποσυνδέσεις.Παίζει να είναι και κρέμασμα της μνήμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες για το burst speed, αυτο εξαρτατε απο μνημη chace το δισκου που ειναι 32μβ.

Στο γραφιμα παντος ξεκινα απο 120μβ και πεφτει στα 60μβ

 

Δεν ήξερα πως δουλεύει το hd tach και νόμιζα ότι είναι ή read ή write αυτή η ταχύτητα. Μιας και τον έχεις ανοίξει μπορείς να μου πεις πόσα χιλιοστά πάχος έχει για να δω αν χωράει σε ps3(παίρνει μέχρι 95mm);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα πως δουλεύει το hd tach και νόμιζα ότι είναι ή read ή write αυτή η ταχύτητα. Μιας και τον έχεις ανοίξει μπορείς να μου πεις πόσα χιλιοστά πάχος έχει για να δω αν χωράει σε ps3(παίρνει μέχρι 95mm);

κανονικος δισκος λαπτοπ  95mm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...