Προς το περιεχόμενο

Tfa Tickets app: Πληρώστε το εισιτήριο σας στις συγκοινωνίες Αθηνών με το smartphone σας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι αν μεινεις απο μπαταρια οσο μετακινεισαι;

 Σε περίπτωση επιβολής προστίμου λόγω εξαντλημένης μπαταρίας ο επιβάτης παρακαλείται να φέρει (φορτισμένη) την συσκευή και το απόκομμα επιβολής προστίμου στη Διεύθυνση Κομίστρου των Συγκοινωνιών Αθηνών (Μετσόβου 15, Αθήνα).

 

Δέκα σειρές κείμενο είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πίστεψε το Έλληνα. Πίστεψε πως για όσα τραβάς φταίει η τρόικα και πως είμαστε κακό κράτος λογω κυβερνήσεων. Άλλαζε τη κάθε 2 χρόνια να νιώθεις ότι είσαι και δημοκράτης.

 

Η εφαρμογή είναι παρά πολύ χρήσιμη για το 90% των φοιτητών που έχουμε οπωσδήποτε μια κάρτα τουλάχιστον. Έχει τύχει άπειρες φορές να χάσω συρμό επειδή έπρεπε να κόψω εισιτήριο πρώτα.

Φιλε σου ζηταω και σενα συγνωμη, αληθεια...

 

Ναι εχεις δικιο δεν φταιει το κρατος..

 

Δεν φταιει το κρατος που δεινει 2000 € μισθο+ "εξτραδακια απο υπερωριες" σε υπαλληλο της ΣΤΑ.ΣΥ ( τρενο-τραμ-μετρο ) ( Χωρις κανενα απολυτως πτυχιο μονο  λογω προυπηρεσιας και επειδη τωρα πια θεωρειτε μονιμος) μονο και μονο για να μοιραζει εισητηρια ενω ταυτοχρονα εχει κανει το τηλεφωνο σκουλαρικη ή για να καθεται μεσα στο φυλακιο (  πχ  στην  ομονια, μοναστηρακι , νερατζωτισα , ταυρο ) και να μαλακιζεται στο facebook.. ( και τα λεφτα ηταν πολυ περισσοτερα "προ κρισης" οταν εγω παιρνω 600€ νυχτερινα 8ωρα και τα λεω εξακριβωμενα γιατι μου τα λεγανε οι ιδιοι επειδη το συζηταγα μαζι τους λογω της δουλειας μου που ημουν security στις αποβαθρες )

 

Οχι δεν φταιει το κρατος οταν υπαρχουν  υπαλληλοι δημοσιου που παιρνουν μισθους απο 1002 υποτιθεμενα πτυχια που στην τελικη δεν υπαρχουν κιολας...

Οχι δεν φταιει το κρατος που εχει τριπλασιο αριθμο υπαλληλων επειδη ο καθε ενας που εβγαινε εβαζε και 10 δικους του και αλλα πολλα που απο οτι βλεπω δεν εχεις ιδεα...

Οχι δεν φταιει το κρατος που σκανε τα οικονομικα σκανδαλα βροχη ενα πισω απο το αλλο... και ποσα ακομα εχουν κουκουλοθει ...

 

Α! Ξεχασα να σου πω συγνωμη, εχεις δικιο... δεν φταιει το κρατος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά αποδεικνύεται οτι στο insomnia έχει μαζευτεί κάθε καρυδιάς καρύδι που ζει σε τεχνολογικό μεσαίωνα.

 

Η εφαρμογή θα,διευκολύνει χιλιάδες ανθρώπους που χρησιμοποιούν ΜΜΜ. Όχι όλους προφανώς αλλά σου δίνεται μια επιλογή με προοπτικές να εξελιχθεί ακόμα περισσότερο. Τί να κάνουμε δηλαδή; Να γκρινιάζουμε για ποιό λόγο;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά αποδεικνύεται οτι στο insomnia έχει μαζευτεί κάθε καρυδιάς καρύδι που ζει σε τεχνολογικό μεσαίωνα.

 

Η εφαρμογή θα,διευκολύνει χιλιάδες ανθρώπους που χρησιμοποιούν ΜΜΜ. Όχι όλους προφανώς αλλά σου δίνεται μια επιλογή με προοπτικές να εξελιχθεί ακόμα περισσότερο. Τί να κάνουμε δηλαδή; Να γκρινιάζουμε για ποιό λόγο;

 

Η γκρινια ειναι για τον λογο  οτι σου δεινει το ηλεκτρονικο εισητηριο αλλα δεν σου δεινουν μια ανθρωπινη μεταφορα... και πρεπεις να τους πεις και ευχαριστω απο πανω! 

 

Δεν πρεπει να γκρινιαξεις επειδη εχεις 1 καλο και 1000 ασχημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δεν έχει smartphone μπορεί να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ από το Κράτος να του δώσει smartphone γιατί φυσικά όλα πρέπει να τα απαιτούμε από το Κράτος. Αυτό φταίει για όλα, εμείς για τίποτα. Ακόμη κι όταν μας δίνουν εναλλακτικούς τρόπους να αγοράσουμε εισιτήρια, ΠΡΕΠΕΙ να γκρινιάξουμε και να πούμε ότι δεν γουστάρουμε. 

 

Μιζέρια, είμαστε πραγματικά άξιοι της τύχης μας.

Δεν έχω smartphone και ποτέ δε θέλω να αποκτήσω, το σιχαίνομαι από όλες τις πλευρές. Δε θέλω το κράτος ή οι εταιρίες να με αναγκάσουν να αποκτήσω ένα.

Αν καθήσω και δεχτώ ότι οι άλλοι θα μαγειρέψουν για μένα, σύμφωνα με τα δικά τους μαγειρικά γούστα και μου το χώσουν με ένα χωνί να το καταπιώ αμάσητο, τότε θα είμαι άξιος της μοίρας μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά αποδεικνύεται οτι στο insomnia έχει μαζευτεί κάθε καρυδιάς καρύδι που ζει σε τεχνολογικό μεσαίωνα.

 

Η εφαρμογή θα,διευκολύνει χιλιάδες ανθρώπους που χρησιμοποιούν ΜΜΜ. Όχι όλους προφανώς αλλά σου δίνεται μια επιλογή με προοπτικές να εξελιχθεί ακόμα περισσότερο. Τί να κάνουμε δηλαδή; Να γκρινιάζουμε για ποιό λόγο;

Σύμφωνα με το τρόπο που το βλέπει ένας άνθρωπος των σπηλαίων (ούτε καν μεσαίωνα) όπως εγώ, στο internet υπάρχουν πάρα πολλοί που τρέχουν να μη χάσουν καμμία από τις "τεχνολογικές" παροχές που τους σερβίρουν οι "ειδήμονες" του χώρου. Για αυτούς όπως έχουν τα πράγματα είναι πάντα εντάξει και σούπερ, ποτέ δεν υπάρχει περίπτωση να μπορούσε να γίνει κάτι άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε σου ζηταω και σενα συγνωμη, αληθεια...

 

Ναι εχεις δικιο δεν φταιει το κρατος..

 

Δεν φταιει το κρατος που δεινει 2000 € μισθο+ "εξτραδακια απο υπερωριες" σε υπαλληλο της ΣΤΑ.ΣΥ ( τρενο-τραμ-μετρο ) ( Χωρις κανενα απολυτως πτυχιο μονο  λογω προυπηρεσιας και επειδη τωρα πια θεωρειτε μονιμος) μονο και μονο για να μοιραζει εισητηρια ενω ταυτοχρονα εχει κανει το τηλεφωνο σκουλαρικη ή για να καθεται μεσα στο φυλακιο (  πχ  στην  ομονια, μοναστηρακι , νερατζωτισα , ταυρο ) και να μαλακιζεται στο facebook.. ( και τα λεφτα ηταν πολυ περισσοτερα "προ κρισης" οταν εγω παιρνω 600€ νυχτερινα 8ωρα και τα λεω εξακριβωμενα γιατι μου τα λεγανε οι ιδιοι επειδη το συζηταγα μαζι τους λογω της δουλειας μου που ημουν security στις αποβαθρες )

 

Οχι δεν φταιει το κρατος οταν υπαρχουν  υπαλληλοι δημοσιου που παιρνουν μισθους απο 1002 υποτιθεμενα πτυχια που στην τελικη δεν υπαρχουν κιολας...

Οχι δεν φταιει το κρατος που εχει τριπλασιο αριθμο υπαλληλων επειδη ο καθε ενας που εβγαινε εβαζε και 10 δικους του και αλλα πολλα που απο οτι βλεπω δεν εχεις ιδεα...

Οχι δεν φταιει το κρατος που σκανε τα οικονομικα σκανδαλα βροχη ενα πισω απο το αλλο... και ποσα ακομα εχουν κουκουλοθει ...

 

Α! Ξεχασα να σου πω συγνωμη, εχεις δικιο... δεν φταιει το κρατος...

Δε φταίει το κράτος που ο σταθμός της Ομόνοιας (και πολλοί άλλοι) βρωμοκοπάει και είμαι πάντα στα πρόθυρα της λιποθυμίας κάθε φορά που τον επισκέπτομαι. Όχι, οι κακοί πολίτες που δε προσέχουν είναι αυτοί που βρωμίζουν τα συστήματα εξαερισμού, το κράτος και οι υπάλληλοί του πάντα άψογοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν έχω smartphone και ποτέ δε θέλω να αποκτήσω, το σιχαίνομαι από όλες τις πλευρές. Δε θέλω το κράτος ή οι εταιρίες να με αναγκάσουν να αποκτήσω ένα.

Αν καθήσω και δεχτώ ότι οι άλλοι θα μαγειρέψουν για μένα, σύμφωνα με τα δικά τους μαγειρικά γούστα και μου το χώσουν με ένα χωνί να το καταπιώ αμάσητο, τότε θα είμαι άξιος της μοίρας μου.

 

Όλη αυτή η ανάλυση για μια εφαρμογή αγοράς eTicket? WOW!  :shock:

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε σου ζηταω και σενα συγνωμη, αληθεια...

 

Ναι εχεις δικιο δεν φταιει το κρατος..

 

Δεν φταιει το κρατος που δεινει 2000 € μισθο+ "εξτραδακια απο υπερωριες" σε υπαλληλο της ΣΤΑ.ΣΥ ( τρενο-τραμ-μετρο ) ( Χωρις κανενα απολυτως πτυχιο μονο  λογω προυπηρεσιας και επειδη τωρα πια θεωρειτε μονιμος) μονο και μονο για να μοιραζει εισητηρια ενω ταυτοχρονα εχει κανει το τηλεφωνο σκουλαρικη ή για να καθεται μεσα στο φυλακιο (  πχ  στην  ομονια, μοναστηρακι , νερατζωτισα , ταυρο ) και να μαλακιζεται στο facebook.. ( και τα λεφτα ηταν πολυ περισσοτερα "προ κρισης" οταν εγω παιρνω 600€ νυχτερινα 8ωρα και τα λεω εξακριβωμενα γιατι μου τα λεγανε οι ιδιοι επειδη το συζηταγα μαζι τους λογω της δουλειας μου που ημουν security στις αποβαθρες )

 

Οχι δεν φταιει το κρατος οταν υπαρχουν  υπαλληλοι δημοσιου που παιρνουν μισθους απο 1002 υποτιθεμενα πτυχια που στην τελικη δεν υπαρχουν κιολας...

Οχι δεν φταιει το κρατος που εχει τριπλασιο αριθμο υπαλληλων επειδη ο καθε ενας που εβγαινε εβαζε και 10 δικους του και αλλα πολλα που απο οτι βλεπω δεν εχεις ιδεα...

Οχι δεν φταιει το κρατος που σκανε τα οικονομικα σκανδαλα βροχη ενα πισω απο το αλλο... και ποσα ακομα εχουν κουκουλοθει ...

 

Α! Ξεχασα να σου πω συγνωμη, εχεις δικιο... δεν φταιει το κρατος...

Βασικα ειναι λαθος το σκεπτικο σου  στις Δημοκρατιες δεν υπαρχει" φταιει το κρατος"  απο την στιγμη που ψηφιζουμε  εχουμε την ευθυνη εμεις αν το Κρατος που ειμαστε εμεις οχι οι εξωγηινοι συμπεριφερεται ετσι απο  συστασεως φταιμε εμεις οι πολιτες -ψηφοφοροι .

Η ποιοτητα των πολιτικων αντικατοπτριζει την ποιοτητα των πολιτων.,

Ολα τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες  για οσους θεωρουν τον εαυτο σου προβατο . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ ταυτόχρονα 250.000 Έλληνες (αληθινό στοιχείο), απάντησαν στο sms "Γεια σου, με λένε Πάολα, σε είδα χθες στο bar αλλά ντράπηκα να σου μιλήσω, πάρε με τηλέφωνο"...

Καλά αυτό για τρελή μούφα μου κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...